arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۵۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۳

پبغام ظریف در لوزان برای مردم چه بود؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تصویری که ظریف در صفحه اینستاگرام خود از حضورش در لوزان منتشر کرد، پس از چند ساعت از سوی شش هزار نفر پسندیده شد.

پبغام ظریف در لوزان برای مردم چه بود؟

به گزارش خبرگزاری آنا، تصویری که ظریف در صفحه اینستاگرام خود از حضورش در لوزان منتشر کرده، پس از چند ساعت شش هزار آن را پسندیده‌اند، تا جایی که وزیر امور خارجه ناگزیر شد با یک جمله به این اظهارنظر‌ها پاسخ دهد.

در تصویری که در صفحه اینستاگرام خود گذاشته او را همراه با عده‌ای نشان می‌دهد که در حال گذر از حیاط هتل و رسیدن به اتاق مذاکرات است.

این تصویر تا لحظه تنظیم این خبر نزدیک به 1000 کامنت داشته است.

در یکی از اظهارنظر‌ها امده است: نصرمن الله وفتح قریب. دیگری نوشته: خدا پشت وپناهت. مخاطب دیگر گفته: سلام بر جهادگر امروز. خدانگهدارت. یکی دیگری نوشته: افتخارمی کنم با بزرگمردی همچون شما هم وطن هستم. کسی که با دیپلماسی لبخند توانست دو متحد دیرین (امریکا و اسرائیل) را نسبت به هم بد بین کند و شکافی عمیق بین آن‌ها اتحاد ایجاد کند.

یکی دیگر هم گفته: آقای دکتر خسته نباشید. تشکر من چیزی به شما اضافه نمی‌کند اما حداقل حس می‌کنم به عنوان یک ایرانی تلاشم رو برای حمایت از شما کرده‌ام. مایه مباهات هستید صرفنظر از نتیجه مذاکرات.

البته همه اظهارنظر‌ها مثبت نیست. به طور مثال یکی از مخاطبان نوشته: به کوری چشم دشمنان رهبری و این نظام ما دلواپسیم... نگرانیم.. دلواپس ضربه زدن دشمن، دلواپس از پشت خنجر زدن مجدد دشمن جنایتکار این ملت، همون دشمنی که هشت سال از صدام ملعون همه‌جانبه حایت کرد و این ملت رو به خاک و خون کشید... همون دشمنی که هواپیمای مسافر بری رو زد. همون دشمن پست‌فطرتی که حتی به بیماران ما رحم نکرد ودارو را به آنها تحریم کرد. اری ما دلواپسیم و یک عده ما رو به خاطر وطن دوستی شدید افراطی و بی‌سواد قلمداد می‌کنند. این‌ها اندازه سر سوزن هم برای ما ارزش ندارند و ما به معنای واقعی کلمه این‌ها رو ادم حساب نمی‌کنیم.

فرد دیگری به او پاسخ داده: نگران نباش تا اقای ظریف رییس این تیم هسته‌ای دلسوز و آگاه است.

وزیر امور خارجه که در ابتدا تنها تصویر را به اشتراک گذاشته بود پس از دیدن اظهار نظرهای مردم، متنی را بر زیر همین عکس تنظیم کرد.

در پاسخ به همه این‌ها ظریف نوشته: تمام سعی خود را می‌کنیم و خواهیم کرد.
نظرات بینندگان