arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۶۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۰۹ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۴

جزئیات‌ عبور‌ هواپیمای‌ ایران‌ از‌ نزدیکی‌ بالگرد‌ آمریکایی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه خبری «سی.ان.ان» آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی از عبور یک فروند هواپیمای نظامی ایران از نزدیکی یک فروند بالگرد جنگی آمریکایی در خلیج فارس خبر داد.
 
سی.ان.ان در گزارش خود اعلام کرد: این حادثه، ماه جاری و زمانی رخ داد که یک فروند بالگرد نظامی از روی عرشه یک ناو آمریکایی در آب های خلیج فارس در حال برخاستن بود.
 
سی.ان.ان در گزارش خود اعلام کرد: هواپیمای نظامی ایران از فاصله 45 متری بالگرد آمریکایی عبور کرد.
 
یک مقام آمریکایی که شبکه تلویزیونی سی.ان.ان. به نام آن اشاره نکرد، گفت: نیروهای ایرانی در ماه اخیر رزمایش نظامی متعددی انجام داده اند که همه آنها به صورت کاملا حرفه ای صورت گرفته بود.
 
وی افزود: با توجه به این موضوع، انجام مانوری در نزدیکی یک بالگرد آمریکایی که مسلح نیز بود، باعث بهت فرماندهان آمریکایی شد.
 
این مقام آمریکایی البته گفت که «تصور می کنیم، انجام این مانور از سوی فرماندهان محلی ایرانی دستور داده شده بود».
 
سی ان ان افزود: یک فروند بالگرد MH-60R آمریکایی در حال برخاستن از عرشه ناو «یو.اس.اس کارل وینسون» بود که یک فروند هواپیمای ایرانی از نوع Y-12 به آن نزدیک می شود و پیش از آنکه این بالگرد بتواند به پرواز خود ادامه دهد از فاصله 45 متری آن عبور می کند.
 
شبکه تلویزیونی آمریکایی گزارش داد: هواپیمای ایرانی از نوع تجسسی بوده در ماه جاری چندین بار در منطقه خلیج فارس به گشت زنی می پرداخت، اما پس از وقوع این حادثه برای دو هفته از پرواز این هواپیما خبری نبود.
 
MH-60R

جزئیات‌ عبور‌ هواپیمای‌ ایران‌ از‌ نزدیکی‌ بالگرد‌ آمریکایی
 


Y-12

جزئیات‌ عبور‌ هواپیمای‌ ایران‌ از‌ نزدیکی‌ بالگرد‌ آمریکایی

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان