arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۷ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۴

زنگنه: امیدوارم تفاهم ها هرچه زودتر اجرایی شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر نفت گفت:تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در لوزان سوییس قابل قدردانی است و امیدوارم تفاهم های به دست آمده هر چه زودتر اجرایی شود.

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، بیژن زنگنه پس از قرائت بیانیه مشترک ایران و کشورهای عضو گروه ١+٥ در سالن رولکس، دانشگاه پلی تکنیک لوزان از سوی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف، افزود: تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای در گفتگو با کشورهای عضو گروه ٥+١ قابل قدردانی است.

وی اظهارداشت: امیدوارم تفاهم های به دست آمده دراین مذاکرات هر چه زودتر اجرایی شود.

براساس این گزارش، تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به ریاست ظریف پس از هشت روز گفتگوهای سخت و فشرده با کشورهای عضو گروه ١+٥ شامگاه پنجشنبه بیانیه مشترکی صادر کردند.

ظریف در بدو ورود به تهران با اشاره به بیانیه پایانی لوزان گفت: مجموعه راه حل های اعلام شده در این بیانیه می تواند مبنای سند نهایی مذاکرات هسته ای باشد.

وزیر امور خارجه در نشست خبری در محل فرودگاه مهر آباد اظهارداشت: در گفتگوهایی که در سوییس انجام دادیم، به لطف خدا و با حمایت رهبر معظم انقلاب، حمایت ها و راهنمایی های بی نظیر ایشان از تیم مذاکره کننده و حمایت شجاعانه رئیس جمهوری از مذاکرات هسته ای، این امکان برای ما فراهم شد که به مجموعه ای از راه حلها برای رسیدن به توافق جامع دست یابیم.

وی گفت: این مجموعه راه حل ها به عنوان مبنای نگارش سند نهایی که تنها توافق ما در مذاکرات هسته ای خواهد بود، ان شاءالله به لطف خدا و با واقع بینی طرف مقابل تا تیر ماه سند نهایی بر مبنای راه حل هایی نگارش می شود که در روزها و ماه های گذشته درباره آن بحث و تبادل نظر شد.
نظرات بینندگان