arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۷۳۵۸
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۶ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۴

کنترل داعش بر 90 درصد اردوگاه یرموک و نگرانی از وقوع فجایع انسانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از روزها درگیری میان تروریست‌های داعش با دیگر شبه نظامیان مخالف سوری در اردوگاه یرموک، منابع خبری از کنترل داعش بر این اردوگاه آوارگان فلسطینی خبر می‌دهند.

به نوشته روزنامه المصری الیوم، درگیری‌ها در اردوگاه یرموک در دمشق میان نیروهای داعش و دیگر گروه‌های مخالف سوری به ویژه النصره از روزهای گذشته شدت گرفته بود. گفته می‌شود که داعش توانسته با شکست دیگر گروه‌ها 90 درصد این اردوگاه را به کنترل خود درآورد.

کنترل داعش بر اردوگاه یرموک می‌تواند باعث به وجود آمدن فجایع انسانی در این اردوگاه شود چرا که یرموک که در محاصره نیروهای دولتی قرار دارد توسط سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی کمک رسانی می‌شود و ممکن است داعش با این امر مخالفت کند.

ارتش سوریه نیز پس از سقوط بخش‌های زیادی از اردوگاه یرموک به دست داعش، صبح امروز حملات هوایی خود به این اردوگاه را شدت بخشید و مواضع تروریست‌های داعش در یرموک را بمباران کرد.

اردوگاه یرموک ماه‌ها پیش و پس از درگیری‌ خونین میان گروه‌های فلسطینی وابسته به جنبش آزادی بخش فلسطین و نیروهای مخالف سوری، با شکست گروه‌های فلسطینی به تصرف مخالفان دمشق درآمد.

اوضاع معیشتی در این اردوگاه بسیار اسفناک است و چندی پیش انتشار تصاویری از کودکان و سالمندان رنجور که از شدت گرسنگی در گوشه و کنار اردوگاه افتاده بودند، باعث واکنش جهانی شد. تا کنون ده‌ها تن در اردوگاه یرموک بر اثر گرسنگی جان خود را از دست دادند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان