arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۷۴۰۱
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۱ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۴

پرترددترین استان کشور در ایام نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: گیلان با میزبانی از بالغ بر 6 میلیون گردشگر در کنار استان مازندران عنوان پرترددترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: رضا علیزاده عصر امروز در جریان بازدید از تاسیسات گردشگری استان گیلان اظهار کرد: در نوروز امسال بالغ بر 6 میلیون نفر گردشگر در گیلان اقامت یافتند.

وی افزود: گیلان در کنار استان مازندران پرترددترین استان کشور را به خود اختصاص داده است، ضمن اینکه در نوروز امسال بالغ بر یک‌هزار و 374 نفر گردشگر خارجی از اماکن گردشگری این استان بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه بیش از 400 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید کردند، تصریح کرد: ماسوله و موزه میراث روستایی بیشترین بازدیدکنندگان را داشته است.

وی ضریب اشغال مراکز اقامتی ثابت گیلان در نوروز امسال را 90 درصد ذکر کرد و گفت: 409 هزار و 742 نفر از موزه‌ها و اماکن تاریخی گیلان بازدید کردند که 0.5 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

علیزاده گفت: یک‌هزار و 180 واحد اقامتی شامل هتل، اماکن اقامتی و مسافرکاشانه و 389 مدرسه برای پذیرایی از گردشگران نوروزی آماده بودند.

وی مجموع اقامت گردشگران نوروزی کشور در گیلان را حدود یک درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته ذکر کرد و متذکر شد: با وجود بارش متناوب باران و سرمای هوا در چند روز از تعطیلات نوروزی آمار اقامت گردشگران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است.


نظرات بینندگان