arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۷۵۱۴
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۴ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۴

پیام عید پاک پاپ: بی‌تفاوت نباشید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر کاتولیک‌های جهان به حامیانش در خطابه عید پاک تاکید کرد که از بی‌تفاوتی پرهیز کرده و با جدیت به آموزه‌های دین خود بپردازند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در سومین پیام عید پاک خود از زمان روی کار آمدن در سال 2013 بر حفظ سنت عید پاک تاکید کرد. وی در "آدینه نیک" نیز برای مسیحیان کشته‌ شده در جریان درگیری‌های خاورمیانه، آفریقا و سایر مناطق جهان طلب مغفرت کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان با محکوم کردن کشتار مسیحیان گفته بود: ما امروز شاهد آن هستیم که برادرانمان در مقابل چشم ما اعدام شده، سر بریده و به صلیب کشیده می‌شوند و ما نیز گاهی با سکوت آن را همراهی می‌کنیم.

پاپ در مراسم سنتی «آدینه نیک» که به یادآوری درد و رنج حضرت مسیح (ع) اختصاص داشت، در جمع حاضران سخنرانی کرد. وی از کشته شدن مسیحیان در بخش‌هایی از خاورمیانه، آفریقا و مناطق دیگر ابراز نگرانی کرد. ساعاتی پیش از آن نیز پاپ فرانسیس حمله شبه‌نظامیان تروریست الشباب را به دانشگاه گریسا در شرق کنیا محکوم کرد. وی پیش از آن نیز کشته شدن 21 مسیحی قبطی را به دست تروریست‌های داعش محکوم کرده و گفته بود که آنها تنها به دلیل مسیحی بودن کشته شده‌اند.

آدینهٔ نیک‌ یا آدینهٔ مقدس روزی است که مسیحیان مصلوب شدن و مرگ حضرت عیسی مسیح (ع) را گرامی می‌دارند. این یک رویداد مهم در مسیحیت است که نشان دهنده فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها و درد و رنج در زندگی حضرت مسیح (ع) است. روز شنبه پس از آدینهٔ نیک، شنبه مقدس و یکشنبه دو روز پس از آدینهٔ نیک، عید پاک است. مسیحیان بر این باورند که در این روز عیسی مسیح ‌(ع) پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شد.

رهبر کاتولیک‌های جهان در پیامی به مناسبت عید پاک گفت: ما باید درباره موجودیت عید پاک و انگیزه‌های آن تحقیق کنیم و دست از تنبلی، بی‌تفاوتی و راحت‌طلبی برداریم چرا که اینها عقب‌گرد به وجود می‌آورد. ما باید به دنبال حقیقت، زیبایی و عشق باشیم. ما باید به در پی معانی عمیق‌تر باشیم نه پاسخ‌های آسانی که پیش روی ماست.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان