arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۷۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۱ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۴

دختر جوان قربانی خواستگار شکست‌خورده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پسری جوان بعد از اینکه از دختر موردعلاقه‌اش جواب رد شنید، نتوانست خودش را کنترل کند و دست به جنایت زد. مردی چند روز قبل به پلیس آگاهی استان تهران مراجعه کرد و خبر داد دختر جوانش به نام مریم مفقود شده است.

او گفت: «مریم برای انجام کاری از خانه بیرون رفت و قرار شد زود برگردد اما از آن به بعد دیگر خبری از او نشد.» کارآگاهان بعد از اطلاع از این واقعه تلاش خود را برای یافتن ردی از دختر ناپدیدشده، آغاز کردند اما پیش از آنکه تجسس‌های پلیسی به نتیجه برسد پدر مریم به ماموران خبر داد فرزندش به قتل رسیده است. به این ترتیب تیمی از افسران جنایی به محل کشف جسد در نزدیکی خانه پدری مقتول رفتند و جنازه این جوان را مشاهده کردند. معاینه‌های اولیه آثار کبودی را دور گردن مریم هویدا کرد.

متخصص پزشکی‌قانونی نیز که در محل حاضر شده بود بعد از بررسی‌های مقدماتی تایید کرد این دختر به‌دلیل فشار بر عناصر حیاتی گردن دچار خفگی شده است. پدر مریم وقتی تحت بازجویی قرار گرفت جوانی به نام تورج را به‌عنوان قاتل معرفی کرد و گفت تورج خواستگار دخترش بود. این مرد توضیح داد: «در حالی که به‌شدت نگران سرنوشت دخترم بودم تورج با من تماس گرفت و گفت مریم را کشته است. او گفت جسد را پشت خانه‌ ما انداخته است. بعد از شنیدن این خبر در حالی‌که به‌شدت مضطرب شده بودم به آنجا رفتم و جنازه را دیدم. بعد هم پلیس را باخبر کردم.»

کارآگاهان پس از اطلاع از هویت قاتل، تلاش خود را برای یافتن ردی از او آغاز کردند. آنها که می‌دانستند تورج هنوز فرصت نکرده به استانی دیگر فرار کند ١٥٠مکان را که احتمال داشت متهم در آنجا پنهان شده باشد جست‌وجو کردند و بالاخره بعد از یک روز تحقیقات گسترده توانستند قاتل دختر جوان را به دام بیندازند.

تورج بعد از انتقال به پلیس آگاهی به کشتن دختر جوان اعتراف کرد. او گفت: «چندی قبل با مریم آشنا و به او علاقه‌مند شدم. طوری عاشق او شده بودم که احساس می‌کردم زندگی بدون مریم برایم معنی و مفهومی ندارد. قصد داشتم با او ازدواج کنم اما رفتار مریم با من سرد شده بود و سرانجام به خواستگاری‌ام جواب رد داد.

این پاسخ او مرا به شدت دگرگون کرد برای اینکه نظرش را تغییر بدهم، خیلی تلاش کردم. اما فایده‌ای نداشت، تا اینکه روز حادثه با او قرار گذاشتم و بار دیگر خواسته‌ام را گفتم و توضیح دادم تا چه حد به وی دلبسته شده‌ام اما مریم باز هم همان جواب را تکرار کرد و من که به‌شدت عصبانی بودم نانچیکویی را که همراه داشتم از جیبم بیرون آوردم. مریم گفته بود قصد دارد به رابطه‌اش با من پایان بدهد. این حرف مرا به حدی خشمگین کرده بود که متوجه اعمالم نبودم. نانچیکو را دور گردن او انداختم و آنقدر فشار دادم تا اینکه مریم خفه شد.»

متهم به قتل در ادامه اعترافاتش گفت: «بعد از کشتن مریم جسد را پشت خانه‌شان رها کردم و تلفنی موضوع را به پدرش اطلاع دادم بعد از آن قصد داشتم به مشهد فرار کنم. تصور نمی‌کردم به این زودی دستگیر شوم.»

بنابر این گزارش، تورج اکنون در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

منبع: شرق
نظرات بینندگان