arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۷۷۰۱
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۷ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۴

آمادگی مدیر شبکه سه برای جلسه با پزشکان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر شبکه سه سیما از آمادگی برای برگزاری جلسات حضوری با پزشکانی که حساسیت هایی نسبت به سریال «در حاشیه» دارند سخن گفت.

به گزارش مهر، آنچنان که از نام «در حاشیه» آخرین سریال مدیری در شبکه سوم سیما برمی آید، این اثر نه در حاشیه که با حاشیه های زیادی همراه است؛ حاشیه هایی که از زمان تولید و بازگشت مهران مدیری به تلویزیون شروع شد و تا پخش این اثر ادامه دارد.

از آخرین واکنش‌ها بعد از پخش این سریال در نوروز نامه علیرضا زالی رییس سازمان نظام پزشکی بود که نسبت به پخش برنامه های ضد نظام سلامت در صداوسیما هشدار داد و بعد از آن هم اخیرا نظرسنجی از پزشکان درباره اعتراض به پخش این سریال در سایت سازمان نظام پزشکی انجام شده است.

سیدغلامرضا میرحسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلخوری عده ای از پزشکان و همچنین نظرسنجی سایت سازمان نظام پزشکی درباره این سریال که این شب ها به کارگردانی مهران مدیری از شبکه سوم سیما به پخش می رسد، بیان کرد: باید دید نگرانی ها تا چه حد با واقعیت منطبق است چون «در حاشیه» یک سریال طنز است و باید آن را با همین نگاه در نظر گرفت.

پزشکان قشر زحمتکش، شریف و خدمتگزار جامعه ما هستند

وی درباره اینکه برخی پزشکان سریال را توهین آمیز خوانده اند، تصریح کرد: پزشکان قشر زحمتکش، شریف و خدمتگزار جامعه ما هستند و هیچ کس حق توهین و جسارت به این قشر را ندارد و تاکنون از این مجموعه هم چنین استنباطی صورت نگرفته است. این برداشت نادرست باعث ایجاد سوء تفاهم شده و گرنه ما در مراحل مختلف کار و تولید حضور داشته ایم و استنباطی از توهین و بی ادبی به جامعه پزشکی را دریافت نکردیم.

مدیر شبکه سوم سیما همچنین با اشاره به حضور افراد مختلفی از جامعه پزشکی در شبکه های مختلف صدا وسیما عنوان کرد: پزشکان زیادی هستند که در شبکه سلامت و همچنین دیگر شبکه ها سال هاست مشغول به کارند و ما با آنها در ارتباط هستیم اما از طرف این افراد هم نکته ای دال بر جسارت بیان نشده است.

میرحسینی با بیان اینکه سریال «در حاشیه» فضای شادی را برای مردم و خانواده ها فراهم کرده است، گفت: مردم با سریال «در حاشیه» ارتباط برقرار کرده اند و البته آن را در قالب فکاهی، طنز و شوخی می بینند و بی اعتمادی نسبت به پزشکان از آن برداشت نمی شود.

وی درباره اینکه چرا این سریال حاشیه ها و نگرانی های زیادی را در بر داشته است؟ تصریح کرد: دلیل این امر را باید پزشکان عزیز توضیح دهند چراکه آقای مدیری پیش از این هم در کارهای خود از این نوع شوخی ها داشته است به طور مثال در سریال «مرد هزار چهره» علاوه بر قشرهای دیگر با پزشکان هم شوخی کرده و یا در مجموعه «شوخی کردم» هم فضایی نزدیک به فضای فعلی را داشته است و توهین از آن برداشت نشده است.

فاز بعدی سریال با توجه به بازخوردها طراحی می شود

این مدیر شبکه سوم سیما درخواست کرد که پزشکان اگر نقطه ضعفی در سریال «در حاشیه» می بینند به خود شبکه منتقل کنند و عنوان کرد: در حال حاضر فاز اول سریال به خوبی پیش می رود و فاز بعدی هم در مرحله طراحی است که طراحی آن براساس بازخوردها و واکنش های مخاطبان نسبت به فاز اول صورت می گیرد و می تواند مسیر دیگری را در پیش بگیرد.

میرحسینی با اشاره به تصویری که این سریال از پزشکان ارایه می کند، یادآور شد: دوستان باید توجه داشته باشند که در مجموعه «در حاشیه» افرادی که به عنوان پزشک دست به اقدامات نادرست می زنند از جامعه پزشکی تفکیک شده اند و اتفاقا این امر نشان دهنده نظارت درست در جامعه پزشکی است. حضور افراد ناخالص را هم می توان در هر قشری از جامعه مشاهده کرد.

وی در واکنش به نگرانی های بخشی از پزشکان و رفع سوءتفاهم های بوجود آمده، عنوان کرد: ما آمادگی داریم تا اگر پزشکان نقدی دارند در جلسات حضوری دغدغه ها و حساسیت های خود را مطرح کنند چون مخاطبان ما برایمان اهمیت دارند و پزشکان هم بخشی از مخاطبان هستند.

مدیر شبکه سوم سیما در پایان با تاکید بر جایگاه وزارت بهداشت در شرایط کنونی عنوان کرد: آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت از اعضای برجسته کابینه دولت است که در حوزه درمان کارهای بسیار ارزشمندی انجام داده است و در چنین شرایطی رسانه ملی نمی خواهد بین آنها و مردم فاصله ای ایجاد کند و همچنان که گفته شد «در حاشیه» اثری در حوزه طنز است و نباید درباره آن نگران بود.
نظرات بینندگان