arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۸۲۱۲
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۵ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۴

رییس مجلس: همه مردم از مذاکرات هسته ای حمایت کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با همزبانی، همدلی و حمایت همه مردم می توان مذاکرات هسته ای را پیش برد.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از مادران شهدا و همسران جانبازان، در مجتمع امام خمینی(ره) گلزار شهدای قم با اشاره به روند مذاکرات گفت: همدلی و همفکری همه گروه ها و احزاب در پیشبرد مذاکرات هسته ای ضروری است زیراکه ما امروز در یک مصاف بین المللی هستیم و این مذاکرات نیز دارای ملاحظاتی است.

وی افزود: کشورهای اروپایی در مساله هسته ای هرقدر ما را تحریم کردند اما ملت با ایستادگی، مساله غنی سازی را حق خود دانستند.

لاریجانی ادامه داد: نباید فریب کشورهای غربی را خورد شاید زبان آن ها تغییر کرده ولی ما سال ها با آنها سر و کار داشته ایم و می دانیم در هرجایی که بتوانند به ملت ایران فشار وارد می کنند.

وی با اشاره به اینکه استقامت نظام جمهوری اسلامی ایران در تمام برهه های زمانی به خاطر مجاهدت شهداست گفت: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی می تواند در مقابل درشت گویی جهان بایستد و غنی سازی را به عنوان حق رسمی مطرح کرده و در منطقه قدرتی تاثیرگذار باشد، بخاطر مجاهدت ها و ایستادگی این عزیزان است.

رییس قوه مقننه افزود: ملت بزرگ با روحیه حماسی در منطقه و عرصه بین المللی آبرومندانه حضور پیدا کرده است.

* رفتارهای ناشایست برخی کشورها در مقابله با تروریست ها

لاریجانی در بخش دیگر از سخنانش با بیان اینکه جریان های تروریستی در منطقه فاجعه ایجاد کرده اند گفت: برخی کشورهای منطقه به خاطر رفتارهای سبک سرانه در دام افتاده و به جای اینکه از امکانات برای اعتلای اسلامی استفاده کنند برای سایش اسلام بهره می گیرند و تنها نام اسلامی را یدک کشیده و به جان یکدیگر افتاده اند.

لاریجانی افزود: کشورهای منطقه می گویند امنیت ما مهم است این امنیت آنقدر مهم است که به جان یک ملت دیگر بیفتید و خون مسلمانان را بریزید.

رییس قوه مقننه گفت: کسانی که در امت های اسلامی اختلاف می اندازند و با اختلاف افکنی و گستاخی وارد جنگ با کشورهای اسلامی می شوند، مدیون هستند.

وی ادامه داد: هم اکنون جریان های تروریستی بلای جان منطقه شده اند از این رو نیازمند حرکت های فرهنگی و دیپلماسی هستیم تا امنیت کشور را حفظ و مساله را در درون کشور حل و فصل کنیم.

لاریجانی همچنین گفت: نامگذاری امسال از سوی رهبری دارای علل زیادی است، زیراکه ما یک مصاف بین المللی سختی داریم نباید به ظاهر الفاظ آنها در مساله هسته ای توجه کرد.

وی افزود: دولت و مجلس همه تحت اشراف نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و سخن رهبری این نیست که کسی انتقاد نکند باید با نگاه خیرخواهانه و نه با زبان توهین و تحقیر به سمت موضوعات اصلی کشور برویم و مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه تورم برای کشور مشکلاتی ایجاد کرده است گفت: این مشکلات از جمله رکود و بیکاری در کشور وجود دارد حتی شما خانواده های شهدا نیز این مشکلات را درک کرده اید از این رو نیازمند افزایش حجم سرمایه گذاری و تقویت فضای کسب و کار هستیم.

لاریجانی افزود: باید مناقشات سیاسی که تبدیل به بغض می شود و ذهن ها را از مساله اصلی کشور دور می کند به یک نگاه مشترک تبدیل کرد و با توسعه مردم گرایی مشکلات را مرتفع ساخت.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خانواده های معظم شهدا گفت: شما برای کشور افتخار آفرین هستید، همه مسوولان و مردم باید قدردان شما باشند، زیرا که شما در کنار مردانی بودید که با حماسه آفرینی این سرافرازی را برای کشورمان رقم زدند تا مکتب فاطمی در بین ما زنده بماند.
نظرات بینندگان