arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۸۲۳۴
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۸ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۴

واکنش سردار نقدی به حضور زنان در ورزشگاه‌ها: برای آنان فضیلتی نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: حضور زنان در ورزشگاه ها فضیلتی برای زنان نیست بلکه زن ایرانی نقش آفرینی در صحنه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و عرصه های مهم دیگر را می خواهد.

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش بین المللی میلاد کوثر که بمناسبت هفته گرامیداشت زن با حضور خواهران بسیجی و جمعی از بانوان کشورهای مختلف در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، گفت: هفت هزار زن شهید دوران انقلاب و دفاع مقدس، گواهی بر آزادگی و استقامت زن ایرانی است.

سردار نقدی حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) را دو الگوی زنان ایرانی دانسته و گفت: پیروی از چنین الگوهایی بود که مقام معظم رهبری، زن ایرانی را معلم ثانی برای زنان جهان معرفی کرد، کسانی که پس از معلمان اول در صدر اسلام، مشعل هدایت را در دوران معاصر برافروختند.

او گفت: در دوره‌ای که طاغوت‌ها و جنایتکاران و گمراهان حاکمان جهان شده اند، زن ایرانی به میدان آمده و تحولات بزرگی را رقم زده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره شهید سال بسیج گفت: شهید طیبه واعظی دختری که از همان دوران نوجوانی، پرچم مبارزه با طاغوت را به دوش کشید و در ادامه در حالی که مسئولیت زندگی را در نقش همسر و مادر پذیرفته بود، در مقابل رژیم سفاک شاه ایستادگی کرد.

سردار نقدی ادامه داد: او در دوران جوانی زندگی جهادی و مخفی خود را ادامه داد و حتی پس از دستگیری هم زیر شدیدترین شکنجه ها و آزارهای روحی و جسمی ساواک، شجاعانه ایستادگی کرد تا به شهادت رسید، این شهید با افتخار به حجاب آگاهانه اش، در زمان دستگیری فریادش این بود که "مرا بکشید اما چادر از سرم برندارید".

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج شهدای زن سال‌های گذشته بسیج را به عنوان الگوی زنان بسیجی نام برده و گفت: شهیدان مریم فرهانیان، نسرین افضل، ناهید فاتحی کرجو، سیده طاهره هاشمی و سهام خیام الگوهایی بودند که بسیج توفیق یافت در سال های گذشته آنها را بیشتر معرفی کند.

سردار نقدی در ادامه بیان کرد: از اینها بزرگتر، مادرانی بودند که شهدا را در دامن خود پروریدند، زنانی غیرتمند مثل مادر طیبه واعظی که چهار فرزند، یک عروس و یک داماد خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرد.

او با بیان اینکه آنچه آمریکا را به وحشت انداخته، زنان مسلمان مجاهد و مقاوم ایرانی است، گفت: آن بمب هسته ای که آمریکا از آن وحشت دارد، همین عظمتی است که مادران شهدا آفریده اند و آنچه استکبار را هراسان می کند همین چادرهای شماست که نماد عزت و عفاف زنان مسلمان ایران است و برای آزادیخواهان جهان الگو شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: زنان ایرانی که الگوی متحجر شرقی و الگوی بی بند و بار و ابزاری غربی را نپذیرفته اند، با تاسی به الگوی اسلامی، آزادگی و سرافرازی زن را در جهان تعبیر کرده اند.

سردار نقدی با اشاره به برخی موضع گیری ها درباره زنان ایرانی گفت: زن ایرانی شخصیتی متعالی، مسلمان و معنوی است که مسئولیت های مهم همسری و مادری را به بهترین وجه انجام می دهد، چقدر کوته بین هستند کسانی که خواسته این زن متعالی را کوچک می بینند.

او با طرح این سوال که آیا حضور در ورزشگاه ها خواسته ی واقعی زن ایرانی است؟ گفت: حضور زنان در ورزشگاه ها فضیلتی برای زنان نیست بلکه زن ایرانی نقش آفرینی در صحنه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و عرصه های مهم دیگر را می خواهد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج تشکیل گردان های کوثر را نشانگر آمادگی زنان ایرانی برای این نقش آفرینی بزرگ دانسته و گفت: زن ایرانی حضور و نقش آفرینی در کمک به مظلومان بحرین، یمن، فلسطین، عراق و... را می خواهد، خواسته زن ایرانی حضور و نقش آفرینی در آزادی بیت المقدس است.

سردار نقدی در پایان سخنان خود گفت: دغدغه زن ایرانی آزادی بشریت، تعالی کرامت ها، فضایل انسانی و تکامل خانواده است. خانواده‌ای که بتواند زمینه ساز رشد معنوی و مادی انسان ها باشد و در مقابل ظلم و زورگویی و شرارت، عزتمندانه بایستد.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان