arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۹۲۹۷
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۴

نخست‌وزیر ترکیه: پاپ به شیطان پیوسته است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست‌وزیر ترکیه در واکنش به سخنان «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان درباره این کشور گفت که وی به حزب شیطان پیوسته است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، ‌ «احمد داووداغلو» نخست‌وزیر ترکیه امروز-چهارشنبه- در واکنش به سخنان پاپ فرانسیس درباره نسل‌کشی ارامنه توسط ترک‌های عثمانی، گفت که پاپ به حزب شیطان پیوسته است.

داووداغلو که در مراسمی در آنکارا در رابطه با حزب حاکم این کشور و انتخابات حضور داشت، گفت که سخنان پاپ غیرمنصفانه بوده است.

وی افزود: «حزب شیطان قبل از ما تشکیل شده است و اکنون پاپ به این حزب و برنامه‌های آن پیوسته است.»

رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنرانی خود در کلیسای کاتولیک ارمنی «سنت پیترز باسیلیکا» در شهر واتیکان اعلام کرده بود که کشتار شهروندان ارامنه به عنوان نخستین نسل‌کشی قرن بیستم محسوب می‌شود.

پاپ فرانسیس از صحبت خود درباره نسل‌کشی ارامنه دفاع کرد و گفت که وظیفه وی است که به مردان، زنان، کودکان و افراد مذهبی که بدون اتهام و منطق کشته شده‌اند، احترام بگذارد.

تاریخ‌نویسان تخمین می‌زنند که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند ارمنی توسط ترک‌های عثمانی در دوران جنگ جهانی اول کشته شده باشند.

مقام‌های ترکیه نسل‌کشی ارامنه را تکذیب کرده و مدعی هستند که شمار شهروندان ارامنه کشته شده بسیار کمتر از میزان اعلام شده است و افراد کشته شده قربانیان درگیری‌های جنگ جهانی اول بودند.
نظرات بینندگان