arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۹۹۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۰۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۴

سناتور امریکایی: توافق با ایران احتمالاً‌ نتیجه منفی به بار می‌آورد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سناتور جمهوری خواه ایالت «کارولینای شمالی» ضمن انتقاد از تفاهم هسته ای «لوزان» تأکید کرد که توافق هسته ای با ایران احتمالا نتیجه منفی به همراه خواهد داشت.

به گزارش فارس، سناتور «ریچارد بر» سناتور جمهوری خواه ایالت «کارولینای شمالی» روز شنبه (دیروز) تصریح کرد که مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران احتمالاً به تسلیحات بیشتری در خاورمیانه منتهی می شود زیرا کشورهای دیگر که اعتقادی به توافق با ایران ندارند، تلاش می کنند و به دنبال ساخت تسلیحات خود می روند.

بنا بر گزارش «سیتیزن تایمز»، سناتور بر تأکید کرد  وقتی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، ترکیه و مصر می گویند که توافق پیشنهادی با ایران «یک توافق بد است و همگی آنها می روند و تسلیحات هسته ای خریداری می کنند، بگذارید اطمینان دهم که واقعاً توافق پیشنهادی با ایران یک توافق بد است».

این سناتور جمهوری خواه این اظهارات را به جمعیتی بالغ بر 170 نفر در ضیافت سالانه «لینکلن-ریگان» جمهوری خواهان منطقه «بانکامب» در هتل رنسانس آشیویل مطرح کرد.

ریچارد بر تأکید کرد: اگر تلاش ها برای داشتن رئیس جمهوری است که بزرگترین گسترش سلاح هسته ای در جهان را تسریع بخشد، اوباما به طور قطع کسی است که چنین کاری را انجام می دهد.

هیأت های دیپلماتیک ایران و کشورهای موسوم به گروه 1+5 پنجشنبه (13 فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی ها تا ضرب الاجل خودخوانده 30 ژوئن (9 تیرماه) باشد.

این سناتور جمهوری خواه ضمن انتقاد از مواضع رئیس جمهور آمریکا در قبال برنامه هسته ای ایران گفت: چطور می توانیم با ایران به مذاکره بنشینیم و فکر کنیم که داریم آینده را می سازیم و این برای بچه ها و نوه های ما خوب است؟»

وی در ارتباط با تفاهم هسته ای لوزان گفت که به جزئیات  در این تفاهم اشاره ای نشده است و ادامه داد: چارچوبی وجود دارد که می گوید کشورهای مذاکره کننده با ایران، هرکاری که شما بخواهید را انجام می دهند که تنها به ما چیزی که شما از ما می خواهید را امضا می کنیم. من اطمینان ندارم که شما لزوماً بتوانید به کشوری که بزرگترین تأمین کننده مالی تروریسم در سطح جهان است، اعتماد کنید.

ریچارد بر به  تلاش خود بر روی لایحه ای اشاره کرد که اجازه به اشتراک گذاری بیشتر اطلاعات در بین تجار و با دولت فدرال برای مبارزه با حملات سایبری را می دهد و گفت که اوباما اقدام کافی برای مقابله با داعش صورت نداده است.

وی ادامه داد که سازمان تروریستی داعش در حال حاضر در 14 کشور حضور دارد و در مقایسه با دیگر سازمانهای تروریستی در تاریخ جهان، پول، سلاح و جغرافیای بیشتری دارد.

نظرات بینندگان