arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۲۵۸۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۱ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴

جزئیات جریمه مشمولان غایب اعلام شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون وظیفه عمومی فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان جزئیات جریمه مشمولان غایب را تشریح کرد.
 
سرهنگ محمود پارسا در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: با توجه به تصویب ماده واحده قانون بودجه سال 94 در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعیین تکلیف جریمه مشمولان غایب و فراری و ابلاغ قانون به دولت جهت اجرایی شدن، برآن شدیم به بیان جزئیات این طرح برای اطلاع بیشتر مشمولان بپردازیم.
 
معاون وظیفه عمومی فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان ادامه داد: افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت (از اول ماهی که طی آن به سن 18 سال تمام می رسند) تحصیل آنان به اتمام رسیده باشد (فراغت، انصراف و ترک تحصیل منجر به اخراج) از اول ماهی که طی آن ماه به سن 18 سال تمام می‌رسند وارد غیبت می‌شوند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر تعدادی از متقاضیان استفاده از این قانون در اسفند 93 درخواست خود را با ثبت نام در یکی از دفاتر پلیس +10 آغاز نموده‌اند.
 
پارسا ادامه داد: در مرحله بعد، سازمان وظیفه عمومی مدارک تحویلی متقاضیان را مورد راستی‌آزمایی قرار داده و به ترتیب اولویت در چهار دسته مشمولان با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر، مشمولان با مدرک کاردانی و کارشناسی، مشمولان دیپلم متولد 1363 به بعد و مشمولان دیپلم و زیر دیپلم قبل 1353 مورد بررسی قرار می گیرند.
 
وی افزود: پس از مرحله راستی آزمایی مشمولان باید برگ تعهد نامه محضری مربوط به صحت اطلاعات داده شده از سایت سازمان وظیفه عمومی دریافت و تکمیل کنند.
 
پارسا ادامه داد: البته قبل از آن پیامکی برای متقاضیان ارسال خواهد شد و در ادامه مبلغ جریمه واریزی از طریق پیامک به متقاضیان اعلام که موظفند ظرف مدت اعلامی در پیامک آن مبلغ را به شناسه بانکی که اعلام می شود واریز نمایند.
 
وی اظهار داشت: در این قانون تنها برای متقاضیان متاهل 5 درصد و به ازای هر فرزند هم 5 درصد از کل جریمه کسر می‌شود که البته مشمولانی که حتی فرزندی را به عنوان فرزند خوانده قانونی تحت تکفل دارند نیز مشمول این قانون قرارمی‌شوند.
 
پارسا افزود: قسط بندی یا هر چیز مشابه هم در قانون چیزی پیش بینی و ابلاغ نشده و متقاضیان باید در موعد مقرر که در پیامک به آنها اعلام می شود وجوه جریمه را به حساب واریز نمایند.
 
وی تاکید کرد: ثبت نام تا پایان سال 93 بوده که امیدواریم با فراخوان مجدد سازمان وظیفه عمومی افرادی که در اسفند 93 نتوانسته‌اند ثبت نام کنند به این طرح بپیوندند.
 
میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه براساس مدرک تحصیلی با پایه ریالی  به شرح ذیل است؛

جزئیات جریمه مشمولان غایب اعلام شد
نظرات بینندگان