arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۲۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۶ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴

افزایش مجروحان زلزله کاشمر به 35 نفر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: زلزله اخیر در کاشمر 35 نفر مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش ایسنا، حجت شایان‌فر در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده در کاشمر و عیادت از افراد بستری شده در بیمارستان حضرت ابالفضل کاشمر گفت: هم اکنون کارشناسان در حال ارزیابی میزان خسارت زلزله کاشمر هستند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: خوشبختانه با همکاری اعضای مدیریت بحران شهرستان و هماهنگی‌های انجام شده با استان شرایط شهرستان نگران‌کننده نیست.

‌وی اظهار کرد: حسب دستور استاندار به اتفاق معاونت استاندار به کاشمر سفر کرده و از نزدیک در جریان وضعیت شهرستان قرار گرفتیم.

شایان‌فر با بیان اینکه 35 نفر بر اثر زلزله بامداد روز چهارشنبه در شهرستان کاشمر مجروح شدند، خاطرنشان کرد: از این تعداد 11 نفر بستری شده و هشت نفر ترخیص شده و الباقی به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی با بیان این که خوشبختانه این زلزله خسارت جانی نداشته است، افزود: در حال حاضر ارزیابی‌های اولیه از واحدهای مسکونی خسارت دیده توسط کارشناسان بنیاد مسکن در دست انجام است و خوشبختانه شرایط نگران‌کننده‌ای وجود ندارد.

شایان‌فر افزود: اگرچه هیچ مورد ریزش منزل تا کنون گزارش نشده، اما کارشناسان در حال ارزیابی میزان خسارت‌های مالی وارده شده هستند که بین صفر تا 30 درصد پیش‌بینی می‌شود‌.

به گزارش موسسه ژئو فیریک دانشگاه تهران زلزله‌ای به بزرگی 5.2 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد چهارشنبه شهر کاشمردر جنوب خراسان رضوی را لرزاند.

این زلزله نسبتا شدید در قسمت‌هایی از شهرستان تربت حیدریه ‌نیز احساس شد.

فرماندار کاشمر اعلام کرد؛ کاشمر در آماده‌باش کامل/ خسارت زلزله به 200 واحد مسکونی

فرماندار کاشمر گفت: بر اساس هماهنگی‌هایی که با استان به عمل آمده و به خاطر وقوع پس‌لرزه، شهرستان کاشمر به مدت 245 ساعت در آماده باش کامل بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)- منطقه خراسان، مهدی فروزان لحظاتی قبل در سومین جلسه مدیریت بحران که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار در محل فرمانداری تشکیل شد، گفت: جلسات مدیریت بحران از لحظه صفر وقوع زمین‌لرزه در محل فرمانداری تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: زمین‌لرزه در ساعت یک و 58 دقیقه بامداد با قدرت 5.2 درجه در مقیاس ریشتر در 10 کیلومتری عمق زمین و در بین روستاهای کلاته تیمور و سرحوضک به وقوع پیوست.

فروزان با بیان این که در کمتر از 10 دقیقه اعضاء اصلی در محل فرمانداری حضور یافتند و با رصد کلیه روستاهای شهرستان به برآورد خسارت‌های وارده پرداختند، عنوان کرد: با بررسی‌های انجام گرفته تعداد مجروحان به 35 نفر افزایش یافته است که از این تعداد 11 نفر بستری شدند که مصدومیت 9 نفر‌ به خاطر دررفتگی کتف و دو نفر به خاطر صدمات وارده به پا و کمر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تیم پزشکی و اتاق عمل ویژه از همان ساعات اولیه آماده شد، بیان کرد: بر اساس بررسی‌های بنیاد مسکن تا این لحظه به 200 واحد مسکونی از صفر تا 30 درصد خسارت وارد شده است.

فروزان با اعلام این که در هیچ کدام از روستاها خسارت به سازه اعلام نشده است، از مسئولان استان خواست اعتبارات لازم را برای بازسازی منازل اختصاص دهند.
نظرات بینندگان