arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

آمار جدید از قیمت آپارتمان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت راه‌وشهرسازی در تازه‌ترین گزارش خود از افزایش 3/ 51 درصدی معاملات مسکن در شهر تهران طی سال 93 خبر داد و آن را نشانه‌ای از خروج تدریجی بازار مسکن از حالت رکود عنوان کرد.

وزارت راه‌وشهرسازی در این گزارش که به تازگی در قالب فصلنامه اقتصاد مسکن از طرف دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن این وزارتخانه منتشر شده، آورده است: افزایش 3/ 51 درصدی حجم معاملات بازار مسکن در سال 1393، نسبت به سال گذشته براساس اطلاعات استخراج شده از سامانه ثبت معاملات املاک گویای سرآمدن دوران رکود در بخش مسکن است.

مقایسه حجم معاملات در سه ماه پایانی سال نسبت به فصل قبل حاکی از رشد 1/ 23 درصدی این شاخص است که می‌توان آن را نشان از آغاز دوران رونق دانست.

براساس این گزارش، متوسط قیمت هرمترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران در سال 93، معادل 4 میلیون  و100 هزار تومان بوده که در مقایسه با یکساله 92، رشد 4/ 4 درصدی داشته است.

همچنین در این گزارش متوسط قیمت یک مترمربع زمین یا ساختمان کلنگی مسکونی در مناطق 22 گانه شهر تهران طی فصول بهار تا زمستان 1393، معادل 5 میلیون و 600 هزار تومان اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال 92، ثابت بوده است.

براساس این گزارش متوسط بهای یک مترمربع آپارتمان در کل کشور طی سال گذشته، معادل 2 میلیون و 800 هزار تومان بوده است که این میزان از رشد 7/ 13 درصدی نسبت به مدت مشابه یکسال قبل از آن حکایت دارد.
نظرات بینندگان