arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۲۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۰ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

هدف داعش از انفجارهاي بغداد چيست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کارشناسان و تحليلگران سياسي عراقي هدف گروه تروريستي داعش از انفجارهاي اخير در بغداد را تلاش اين گروه براي فرار از حلقه تنگ محاصره نيروهاي عراقي دانستند.

انفجار خودروهاي بمب گذاري شده در بازارها و اماکن عمومي بغداد با ديگر صحنه هاي خونين در پايتخت عراق آفريد و تروريستها بدين وسيله ادامه حضور خود را در اين شهر اعلام کردند.

وائل الرکابي تحليلگر سياسي عراقي امروز پنجشنبه در گفت و گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: انفجارهاي اخير بغداد که بعد از يک ثبات و آرامش نسبي به وقوع پيوست، از سوي آمريکا طراحي و توسط داعش اجرا شد تا آوارگاني را که از استان الانبار به بغداد آمده اند، بترسانند.

وي افزود: اين اقدامات با هدف درگير کردن بغداد در بحراني است که داعش در استان هاي شمالي عراق ايجاد کرده است.

در همين حال، محافل مردمي نيز نسبت به کاهش امنيت بغداد و اقدامات تروريستي و خونباري که تقريبا هر روزه تعدادي از مردم را قرباني مي کند، ابراز نگراني کردند.

يکي از شهروندان به خبرنگار ما گفت: چند روز اوضاع آرام بود و ما خوشحال شديم اما باور نمي کرديم امنيت به بغداد بازگشته باشد تا اينکه با ورود مهاجران الانبار انفجارها و ترورها نيز از سر گرفته شد.

ناظران معتقدند داعش تلاش مي کند همزمان با تنگ شدن عرصه در جبهه هاي درگيري، براي خود جبهه هاي جديدي در ساير مناطق عراق ايجاد کند و اين امر، راهبرد هسته هاي خفته اين گروه تروريستي در بغداد است.

برپايه اين گزارش، برخورد سياسي برخي طرف ها با مسايل امنيتي باعث شده که تاثير منفي آن به اين شکل خود را نشان دهد.

منبع : العالم
نظرات بینندگان