arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۰۳۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

اعتراف آمریکا به اشتباه خود در قبال سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دامپسی فرمانده ستاد مشترک آمریکا با اذعان به اینکه ضعف دولت مرکزی سوریه منجر به ایجاد چالش های بیشتری خواهد شد، اعتراف کرد: 3 سال پیش به اشتباه تصور می کردیم که قدرت مخالفان سوری در حال افزایش و شرایط بشار اسد رو به زوال است، اما شرایط کاملا تغییر کرد و این درس قابل تأملی برای ما بود.

به گزارش ایرنا به نقل از واحد رسانه ای وزارت دفاع آمریکا، در همین حال اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که هدف از آموزش نظامی مخالفان سوریه به وسیله ارتش آمریکا، درگیری با ارتش بشار اسد رییس جمهوری این کشور نیست بلکه تنها برای رویارویی با گروه تروریستی داعش خواهد بود.

کارتر گفت که آموزش مخالفان سوری از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده است.

وی در بیانیه ای که در حضور ژنرال دمپسی فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا قرائت کرد افزود، ارتش آمریکا، عملیات آموزش مخالفان سوریه را با آموزش 90 تن در محلی مطمئن آغاز کرده است.

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت، فرایند جذب و گزینش این نیروها، دشوار و زمان بر است و در صورت موفقیت آمیز بودن این عملیات، آموزش شمار بیشتر آن ها به روند دائمی تبدیل خواهد شد.

کارتر با تاکید بر اینکه هدف از این آموزش تنها برای مبارزه با داعش است، گفت: اولویت اول و تنها دلیل پیوستن «نظامیان سوری» (مخالفان سوری) به این دوره آموزشی، از اول هم به همین منظور بوده است.

وی افزود، اگر نیروهای بشاراسد تصمیم به درگیری با «ارتش جدید سوریه» (مخالفان سوری) را داشته باشند وزارت دفاع آمریکا در قبال این نظامیان مسوول خواهد بود.

بر اساس گزارش واحد رسانه وزارت دفاع آمریکا، کارتر از نوع و گستره این حمایت و نحوه وارد عمل شدن ارتش آمریکا سخنی به میان نیاورده است.

وزیر دفاع آمریکا در مورد اینکه افراد آموزش دیده چگونه با گروه تروریستی داعش وارد جنگ شده و چه تضمینی از نپیوستن آن ها به داعش و درگیری با ارتش دولت سوریه وجود دارد؟ برنامه ای ارائه نکرد.
نظرات بینندگان