arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۷ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

شاهرودی: جنایات آل سعود ممکن است شرایط منطقه را تغییر دهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط این روزهای جهان اسلام و کشورهای اسلامی گفت: اوضاعی که امروز بر کشورهای اسلامی و منطقه می گذرد بسیار دردناک و تالم آور است که شاید در هیچ دوره ای از تاریخ اینگونه دشمنی ها و مصیبت ها و مکر و حیله ها علیه مسلمانان در جهان اسلام و در این دامنه وسیع سابقه نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، آیت الله هاشمی‌ شاهرودی در آغاز درس خارج فقه خود با بیان اینکه امروز استکبار جهانی بویژه آمریکا با کمک حکومت های دست نشانده خود در منطقه توانسته فتنه بزرگی را در جهان اسلام ایجاد کند تأکید کرد: این مصیبت‌هایی که در یمن به چشم می خورد و این مردم مسلمان بی دفاع و فقیر را به خاک و خون می کشند و کودکان خردسال و شیرخوار را زیر آوار مدفون می کنند به اسم یک ائتلافی رقم می خورد که برای حمایت از یک مزدور فراری شکل گرفته است و حمایت از کسی است که هیچ وجهه قانونی ندارد. به همین جهت خودش استعفا داده و فرار کرده است و مصیبت بزرگتر آنکه هیچ وجدانی در دنیا تکان نمی خورد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سابقا اگر یک صدم از این جنایت‌ها صورت می گرفت ملت ها به پا می خواستند و فریاد می زدند، جنگ رسانه ای استکبار را عامل انحراف افکار عمومی جهانیان و از جنایتهای حیرت آور آنها توصیف کرد و جنایت چند روز گذشته آل سعود در یمن را بی سابقه ارزیابی کرد و افزود: این جنایت حتی در غزه هم مسبوق به سابقه نبوده و یهودیان و صهیونیست ها که سخت ترین دشمنان اسلام هستند نیز چنین جنایتی را نتوانسته اند مرتکب شوند. در حالیکه آل سعود به اسم اسلام بر سر مردم مظلوم یمن این جنایت‌های هولناک را روا داشته است و جالب تر این که این تجاوزها و جنگ و آتش افروزی خود در کشورهای دیگر را دخالت نمی دانند ولی وقتی جمهوری اسلامی ایران حمایت حقوق بشری می کند، حمایت انسانی می‌کند و دارو می فرستد آن را دخالت در امور کشورهای دیگر می نامند.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با برشمردن مواردی از دخالت‌های آشکار عمال استکبار جهانی در منطقه از جمله تسلیح گروه‌های تروریستی و افراطی و آموزش آنها و تأمین منابع مالی این گروه‌ها و ایجاد فتنه بزرگ مذهبی و تلاش برای تجزیه کشورهای اسلامی، اتهام دخالت ایران در منطقه به جرم همکاری‌های تجاری و منطقه ای با حکومتهای رسمی و قانونی را تلاش مذبوحانه استکبار برای جلوگیری از گسترش فضای بیداری اسلامی و نفوذ انقلاب اسلامی دانست.

رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان بهره برداری از منابع خدادادی و طبیعی کشورهای اسلامی در راستای اهداف شیطان بزرگ و هزینه این منابع و سرمایه های الهی در مسیر قتل و کشتار مسلمانان را که توسط کشورهای خود فروخته منطقه صورت می گیرد بدترین شکل استعمار دانست که شیطان بزرگ با پرورش رژیم های آلوده و سفاکی چون آل سعود، خدمات به مراتب بیشتری حتی از اسرائیل، از این دست حکومت های مزدور دریافت می کند.

هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه این جریانات و ائتلافات افراطی و تروریستی که شکل می گیرد همه به نفع امریکا و اسرائیل است تا ملت ها را به جان همدیگر بیندازد، به تبلیغات بسیار مزدورانه نظام سلطه اشاره کرد و اتهام زنی به ایران را بخشی از سناریوی کثیفی برشمرد که مزدوران منطقه و آل سعود از آن طریق در تلاشند تا بر جنایتهای سنگین خود پرده بکشند.

نایب رئیس مجلس خبرگان با بیان این که برخی کشورهای منطقه، عروسک‌های کوکی رژیم اسرائیل و آمریکا شده اند، وضعیت اسفبار جنایتهای آل سعود را به گونه ای ارزیابی کرد که ممکن است شرایط منطقه را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه خدمات ایران به برادران اهل سنت بسیار گسترده و فراگیر بوده است، اتهام عوامل منطقه ای نظام سلطه بر جمهوری اسلامی، مبنی بر تلاش ایران برای شیعه کردن حکومت‌های منطقه را دروغی آشکار خواند که در رویارویی با سیاستهای اصولی انقلاب اسلامی ایران در انکار تولای کفار طرح گردیده است که اعتقاد اساسی اسلامی و دینی است و همه این اتهام زنی ها و دروغ پردازی ها به جهت این نکته و برای تأمین امنیت رژیم منحوس اسرائیل و نفوذ آمریکا در منطقه مطرح می شود.

هاشمی شاهرودی با اشاره به این‌که فلسطین هرگز کشوری شیعی نبوده است، با این حال از همان اول انقلاب امام فرمود این رژیم غاصب است و باید دست از اشغالگری بر دارد، به مصادیق تاریخی حمایت علماء شیعی از حکومت های اهل سنت در برابر کفار اشاره کرد و ایستادگی در برابر جبهه کفر و شرک را یکی از اساسی ترین اصول سیاسی شیعه در طول ادوار مختلف تاریخ بر شمرد.

نایب رئیس مجلس خبرگان در پایان روشنگری علماء و دانشمندان اسلامی را در شرایط کنونی، ضروری دانست و بر اتحاد و همبستگی مسلمین در برابر جبهه کفر تأکید کرد.
نظرات بینندگان