arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۳ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

سردار صدرالسادات: فوتبالیست ها،‌ می توانند خدمتشان را بخرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان نظام وظیفه گفت:وقتی بازیکنان سرباز می شوند،‌ ما آنها را در اختیار نیروهای مسلح قرار می دهیم و آنها هستند که درباره بازی کردن یا نکردنشان تصمیم می گیرند.

سردار حمید صدرالسادات در گفت و گو با کاپ در رابطه با اینکه سردار کمالی اعلام کرده بازیکنانی که کارتشان باطل شده نمی توانند از قانون خرید خدمت سربازی استفاده و این برخلاف نظریه معاون نظام وظیفه است،‌ اظهار داشت: بیشتر سرهنگ عرب در جریان پرونده فوتبالیستها قرار دارد و ما کارهای این افراد را در نظام وظیفه به ایشان سپردیم. با این حال می توانم بگویم که هر فردی که مشکل قانونی نداشته باشد، می تواند از قانون خرید سربازی با شرایطی که اعلام شده،‌ استفاده کند.

وی ادامه داد: البته من صحبتهای سردار کمالی را رد نمی کنم اما سعی می کنم در چند روز آینده با مطالعه بیشتر این پرونده این تناقض را از بین ببرم.

رئیس سازمان نظام وظیفه در پاسخ به این سوال که این بازیکنان در اختیار سازمان نظام وظیفه قرار دارند یا سازمان دیگری،‌ تصریح کرد:‌ از ابتدا هم این بازیکنان در اختیار سازمان نظام وظیفه قرار داشتند و تمام مراحل اداری آنها در این سازمان پیگیری شد. هنوز هم درباره مراحل بعدی کارشان قطعا سازمان نظام وظیفه تصمیم گیری خواهد کرد.

وی در خصوص احتمال بازی کردن این بازیکنان برای فصل آینده گفت:‌ از همان ابتدا گفتیم که باید تمام این بازیکنان وضعیتشان را مشخص کنند و سپس به دوره سربازی بروند. اکثر آنها تعیین تکلیف شده اند اما برخی هم هستند که هنوز وضعیتشان نامشخص است. البته تا زمان مشخص نشدن وضعیت، این بازیکنان حق بازی کردن ندارند.

سردار صدرالسادات در پاسخ به این سوال که تکلیف بازیکنانی که در تیمهای نظامی حضور دارند، چه می شود، گفت:‌ وقتی این بازیکنان سرباز می شوند،‌ ما آنها را در اختیار نیروهای مسلح قرار می دهیم و آنها هستند که درباره بازی کردن یا نکردنشان تصمیم می گیرند. البته هنوز برای فصل آینده تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است.
نظرات بینندگان