arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۲۸۱
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۲ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴

متقاضي خريد پرسپوليس يا شانتاژ خبري ؟!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاپیتان اسبق تیم ملی پینگ پنگ ایران ، متقاضی خرید باشگاه پرسپولیس تهران شد ؛ این خبری بود که ظهردیروز بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت.

مجید احتشام زاده دیروز در فدراسیون فوتبال حاضر شد و علت حضور خود را صحبت با کفاشیان درخصوص خرید سهام پرسپولیس بیان کرد.

کاپیتان سابق تیم ملی پینگ پنگ درخصوص این اقدام خود اظهارات جالبی کرد ؛ او با بیان اینکه در گذشته فوتبالیست بوده و در تیم شاهین تهران بازی کرده و از بچگی عاشق پرسپولیس بوده است. احتشام زاده به خبرنگاران درخصوص داشتن صلاحیت و اهلیت هم گفت: هیچ مشکلی ندارد چون 44 سال سن دارد و بیش از 25 سال کاپیتان تیم ملی پینگ پنگ ایران بوده است.

او افزود: بارها از کشورهای مختلف به من پیشنهاد شده اما به وطنم وفادار مانده ام و پیشنهاد هیچ کشوری را نپذیرفته ام و بدهی مالی و مالیاتی هم ندارم و فکر می کنم که این موضوع نشان دهنده صلاحیت و یا اهلیتم باشد.

اینها دلایل آقای احتشام زاده برای خرید یکی از دو باشگاه پرطرفدار پایتخت نشین است دلایلی که لازم است اما کافی نیست.

سازمان خصوصی سازی سه ویژگی لازم برای خرید سرخابی ها اعلام کرده که ابتدا بدهی بانکی به هیچ عنوان نداشته باشند، اهلیت امنیتی و عمومی آنان تایید شود و همچنین اهلیت ورزشی این افراد است که این امر را وزارت ورزش تایید خواهد کرد. اما این سازمان برای واگذاری سرخابی ها قیمت کف را 290 میلیارد تومان اعلام کرده است. نکته قابل توجه این است که این قیمت پایه برای واگذاری است و خریداران برای اینکه در مزاید برنده بشوند می بایست قیمتی بالاتر از رقم پایه پیشنهاد بدهند ؛ تا اینجای کار برای سرخابی ها سه بار مزایده برگزار شد که 2 بار اول هیچ خریداری برای این 2 تیم پرطرفدار پایتخت نشین پیدا نشد و سازمان خصوصی سازی را بر آن داشت تا بار سوم و با شرایط بهتر مزایده را برگذار کند ؛ مزایده سوم هم برگزار شد و برای تیم استقلال هیچ پاکتی نبود و تیم پرسپولیس هم از سه مشتری تنها یک خریدار تمام شرایط مزایده را به درستی انجام داده بود که بعد از بررسی اهلیت شرکت استیل آذین ایرانیان یکی از سهامداران شرکت نتوانست اهلیت خود را محرز کند تا سرخابی ها برای بار چهارم در 29 اردیبهشت به مزایده گذاشته شوند.

و اما اینکه مجید احتشام زاده با چه پشتوانه ای اقدام به خرید باشگاه پرسپولیس کرد جای تامل است ؛ کاپیتان اسبق تیم ملی پینگ پنگ ایران نامی از شرکت خریدار پرسپولیس که قرار است در چهارمین مزایده واگذاری سرخابی‌های پایتخت برگزار شود ، نبرد!

نگارنده هم از کودکی فوتبال بازی کرده و از طرفداران این رشته است همچنین به هیچ یک از بانک های دولتی و خصوصی و همچنین موسسه های مالی و اعتباری بدهی ندارد! اما این مسائل موجب نشده تا خود برای خرید این باشگاه اقدام کند چون برای خرید پشتوانه مالی میخواهد.

نکته جالب توجه این است که یک ساعت بعد از انتشار خبر اقدام احتشام زاده برای خرید پرسپولیس ، خبری در فضای مجازی منتشر شد با این عنوان که احتشام زاده از خرید پرسپولیس منصرف شد! برای صحت این موضوع با آقای احتشام زاده تماس گرفتیم که او از اساس این موضوع را تکذیب کرد و به نظر میرسد این موضوع شاید به نوعی شانتاژ خبری باشد، تا احتشام زاده در صدر خبرها قرار گیرد!
نظرات بینندگان