arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۳۰۳
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۳ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴
آخوندی اعلام کرد:

سن ناوگان هوایی کشور یک‌سال جوان شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر راه و شهرسازی از ورود ۹ فروند هواپیما در روز گذشته به کشور خبر داد و گفت: از اسفند سال گذشته ۱۷ فروند هواپیما وارد کشور شده است.
 
به گزارش مهر، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران از ورود ۹ هواپیما در روز گذشته به کشور به طور همزمان خبر داد و گفت: خوشبختانه با توجه به بهبود فضای بین‌المللی توسط دولت و تصمیمات اتخاذ شده در مورد استفاده شرکت‌های هواپیمایی از تسهیلات صندوق توسعه ملی، نوسازی ناوگان را در دست اقدام داریم.
 
وی افزود: از اسفند ماه سال گذشته ۱۷ فروند هواپیما وارد کشور شد که دو فروند هواپیما برای استفاده از قطعات به کار می‌رود.
 
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ۱۵ هواپیمای دیگر از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی است تا وارد ناوگان هوایی شود که با ورود این هواپیماها، سن ناوگان جوان‌تر می‌شود.
 
آخوندی با اشاره به مصوبه‌ای که دی ماه سال گذشته در خصوص سن ورود هواپیما تصویب شد، گفت: براساس این مصوبه، نباید هواپیمای بیش از ۱۵ سال به کشور وارد شود، مگر اینکه مجوز ورود قبل از دی ماه صادر شده باشد.
 
وی با اشاره به اینکه ۹ هواپیمای وارد شده با عمر ۱۲ تا ۱۳ سال هستند، بیان کرد: تولید این هواپیماها از سال ۲۰۰۳ به بعد است، ضمن آنکه مذاکره برای ورود تعداد هواپیمای جدید هم داریم.
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این ۱۵ پروند هواپیما، ۴ هزار صندلی به ناوگان اضافه می‌کنند، گفت: تاکنون ۲۲ هزار صندلی فعال داشتیم که اکنون به ۲۶ هزار صندلی فعال می‌رسد.
 
آخوندی با اشاره به اینکه سن ناوگان یک سال جوان‌تر شده و از ۲۰ به ۱۹ سال رسیده است، بیان کرد: امیدواریم با رفع تحریم‌ها، به واردات هواپیماهای جدیدتری دست یابیم، زیرا انتظارات ما بیش از اینها است اما به هر حال در شرایط تحریم، این هواپیماها را وارد کرده‌ایم.
 
وی تصریح کرد: در حال مذاکره با شرکت‌های تولیدکننده هواپیما هستیم تا پس از رفع تحریم، به صورت مستقیم از این شرکت‌ها هواپیما خریداری کنیم.
نظرات بینندگان