arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۵۵۳
تعداد نظرات: ۱۰۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۹ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴
در گفتگو با المیادین؛

محسن رضایی: در صورت حمله به جهان اسلام، از آن دفاع خواهیم کرد

محسن رضایی تاکید کرد سپر موشکی، نیرنگ آمریکاست که همه کشورهای اسلامی را هدف قرار می دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محسن رضایی: در صورت حمله به عربستان، از این کشور دفاع خواهیم کرد / سلاح های ما برای دفاع از عربستان، قطر و امارات است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران با هشدار درباره پیامدهای گرفتار شدن عربستان سعودی در باتلاق یمن، بحث سپر موشکی را نیرنگ آمریکا دانست و افزود، صحبت از تهدیدات ایران برای به راه انداختن رقابت تسلیحاتی و فروش سلاح است.

این کلاه بزرگی است که آمریکایی‌ها، بر سر سران کشورهای اسلامی می‌گذارند. ما برای دفاع از خودمان، متوقف نمی‌شویم و در راه دفاع به هر سلاحی که لازم باشد جز بمب اتم و بمبهای شیمیایی و میکروبی که جنگ افزارهای ممنوعه هستند، خودمان را تجهیز خواهیم کرد. تسلیحات ما برای دفاع از عراق و سوریه، عربستان، قطر، امارات است. موشک‌های ما، موشک‌های دفاع از جهان اسلام است. موشک‌های دفاع از لبنان و فلسطین است. اینکه موشک‌های ایران تهدید است، بهانه است. این‌ها آمده‌اند چیزی را درست کرده‌اند و اسمش را تهدید ایران گذاشته‌اند تا سلاح بفروشند. می‌خواهند سپر موشکی را به بهای پول میلیارد‌ها بشکه نفت به کشورهای همسایه بفروشند. در حقیقت می‌خواهند پولهایی که بابت نفت به کشورهای اسلامی می‌دهند را به عنوان فروش نفت از جیب ملت‌ها بیرون بکشند و به بانک‌های غربی برگردانند. وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه نمی‌خواهیم ایران و سعودی رو در روی هم بایستند و خودشان نیز این را می‌دانند، افزود: شاهد بودیم که در روزهای آغازین حمله به یمن چگونه بورس‌های منطقه سقوط کردند، زیرا تصور می‌کردند جنگ بین ایران و سعودی است.

فرمانده اسبق سپاه تأکید کرد: اگر بخواهیم امنیت منطقه را هدف قرار دهیم با یک حرکت کوچک ما بورس‌های امارات و دیگر کشورهای منطقه ظرف بیست و چهار ساعت سقوط می‌کنند، ولی ما به هیچ وجه به چنین چیزی فکر نمی‌کنیم. در این شرایط به سعودی توصیه می‌کنیم زیاد در باتلاق یمن فرو نرود زیرا نمی‌تواند از آن خارج شود.

*دکتر محسن رضایی در تشریح وضعیت منطقه پس از تجاوز آل سعود به مردم یمن، با شبکه عربی المیادین به گفتگو نشست .مشروح این گفت و گو به شرح زیر است.

مرز شکنی در منطقه ۷۰ سال است راه افتاده است
به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع، محسن رضایی در بخشی از این گفت‌و‌گو با اشاره به پدیده مرزشکنی در منطقه خاورمیانه گفت: هفتاد سال است در منطقه مرکزی جهان اسلام، مرز‌شکنی به راه افتاده است؛ اول صهیونیست‌ها، بعد صدام و سپس تکفیری‌ها دنبال این ‌بودند و الان حکام آل سعود از تغییر مرزهای منطقه سخن می‌گویند.

دکتر رضایی در این گفت‌و‌گو تأکید کرد: انشاءالله روزی بیاید که یک امنیت پایدار در سراسر جهان اسلام برقرار بشود و به جای این کشتار‌ها و خونریزی‌ها، جهان اسلام بتواند موقعیت بین المللی‌اش را در سطح جهان پیدا کند و بتوانیم به آن فرهنگ و تمدن عظیمی که جهان اسلام داشته ‌برسیم. امیدوارم رسیدن به آن روز، خیلی طولانی نشود و به این هدف مشترکمان برسیم و ملت‌های مسلمان با یکدیگر متحد بشوند و بتوانیم قابلیت‌های خودمان در علم و صعنت و فناوری و تمدن را نشان دهیم.

سران سعودی درک درستی از وقایع ندارند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: الان چند روزی است که هواپیماهای رژیم آل سعود، حملات خودشان را روی صعده متمرکز کرده‌اند و روزانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ سورتی پرواز دارند و دیوانه‌وار همه چیز را مورد تهاجم قرار می‌دهند. این رفتار نشان می‌دهد که آن‌ها می‌خواهند شکست خودشان را بپوشانند. ادعا می‌کنند ‌هدفمند حمله می‌کنند. زمانی که ۴۰۰۰ هزار نفر را شهید ‌و ۶۵۰۰نفر را زخمی کرده‌اید، این چه هدفمندی‌‌ است؟ نبرد یمن جنگ نظامی نیست. جنگ با آب و غذاست. جنگ با خانواده‌ها و زنان و کودکان است. جنگ با سوخت است. الان مردم یمن آب و غذا می‌خواهند. هواپیماهای سعودی، مراکز توزیع برق را تخریب کرده‌اند. مراکز پخش آب آشامیدنی و پمپ‌های بنزین را منهدم کرده‌اند. جایگاه‌های سوختی که مورد استفاده مردم است برای زندگی و کار کشاورزی‌شان. برای همین است که می‌گوییم جنگ یمن، نبرد نظامی نیست. این وضعیت بسیار زشتی است برای حکام سعودی که با یک کشور اسلامی چنین کاری را انجام می‌دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت با انتقاد از جنگ افروزی سعودی‌ها افزود: ما فکر می‌کنیم ‌ارتش سعودی یا سران آن درک درستی از وقایع ندارند. چیزی که در صحنه می‌بینیم با هیچ جنگ منطقی و اصول استاندارد سازگاری ندارد. این‌ها الان از انواع بمب‌های ممنوعه مانند بمب ناپالم و آتش زا استفاده می‌کنند، بدون اینکه هدفشان مشخص باشد. عدن را دو هفته پیش با روزانه ۱۵۰ سورتی پرواز بمباران کردند. این نکته سؤال برانگیز است. زیرا شواهد نشان از یک جنگ بچگانه و بی‌هدف و بدون نتیجه است.

الان این‌ها ادعا دارند که صعده مرکز حوثی‌هاست. حوثی‌ها، مردم‌اند. در خیلی از کشورهای اسلامی طوایف مختلفی زندگی می‌کنند. آیا آل سعود می‌خواهد همه قبایل حوثی را قتل عام کند؟ این کار که جز نسل‌کشی عنوانی ندارد؟ این نسل کشی با هلوکاست یا کشتار ارامنه فرقی پیدا نمی‌کند. حوثی‌ها طوایف زیادی هستند. جمعیت زیادی از مردم یمن را حوثی‌ها تشکیل می‌دهند. عربستان می‌خواهد علیه همه این طوایف بجنگد؟ این حملات کورکورانه است.

اقدام عربستان به ارتش رژیم صهیونیستی روحیه داده است

دکتر رضایی در‌باره تبعات حمله عربستان گفت: چهل روز ‌که این جنگ شروع ‌و تعداد روزهای این نبرد از مدت زمان حمله رژیم صهیونیستی به غزه و لبنان بیشتر ‌و قاعدتا فشار افکار عمومی جهانی ‌روی رژیم آل سعود بیشتر شده است. افکار عمومی مردم عربستان هم ناراحتی خود را بروز داده‌اند. از طرف دیگر، آل سعود به هدف مهمی هم دست پیدا نکرده‌ است. عربستان به دنبال آن است که راهی بیابد تا از این باتلاق بیرون بیاید. آن‌ها گرفتار شده‌اند و دنبال راه چاره‌ای می‌گردند تا فشار‌ها را کم کنند.

رضایی در تبیین واکنش جهان اسلام درباره حمله عربستان گفت: ما از حمله عربستان به یمن تعجب کردیم و الان بهتی جهان اسلام را گرفته و فکر می‌کنیم علت اینکه جهان اسلام حرکت بزرگی از خودش نشان نداده این است که کاملا در فکر رفته‌اند که جریان چیست؟! رژیم صهیونیستی از این حادثه خوشحال است. آمریکایی‌ها از این حادثه خوشحال هستند. تکفیری‌ها از این حادثه خوشحال هستند. از این خوشحالی‌ها می‌شود فهمید که منافع این جنگ بیشتر برای دشمنان جهان اسلام است. این نبرد متأسفانه به صهیونیست‌ها روحیه داده است. اقدام عربستان به ارتش رژیم صهیونیستی روحیه داده است.

تا حالا یک کشور حرف‌های سعودی‌ها را تأیید نکرده است

فرمانده کل سپاه پاسداران در زمان دفاع مقدس درباره نقش ایران در حوادث منطقه گفت: ایران در یمن حضور ندارد. از ابتدا در هیچ جایی حضور نداشتیم. اگر لبنان از ما کمک نمی‌خواست ما به لبنان نمی‌رفتیم. اگر صدام حسین به ایران حمله نمی‌کرد، با او هم کاری نداشتیم. دلیل حضور ایران را صدام آورد. او به ایران حمله کرد. این بهانه که الان سعودی‌ها می‌گویند که ایرانی‌ها در یمن هستند حرف‌های غیرمنطقی است. همه دنیا می‌دانند. تا حالا یک کشور مانند آمریکا یا سازمان ملل، حرف‌های سعودی‌ها را تأیید نکرده است. اگر ما در یمن حضور داشتیم آمریکایی‌ها سروصدایشان بلند می‌شد. فرانسه و انگلستان باید داد و بیدادشان بلند می‌شد. پس ایران آنجا حاضر نبوده است.

دلایل حمله عربستان به یمن

رضایی در تشریح دلایل حمله عربستان به یمن گفت: به نظرم حمله سعودی‌ها به یمن چند دلیل دارد؛ یکی اینکه معمولا وقتی کودتاچیان می‌خواهند موقعیت خودشان را در ‌یک کشور تثبیت کنند، جنگ راه می‌اندازند. صدام حسین وقتی می‌خواست موقعیت خودش را در ‌عراق تثبیت کند، آقای حسن البکر را کنار گذاشت و بعد جنگ را به راه انداخت تا در دوران جنگ بتواند رقبایش را تسویه کند. این کاری که ملک سلمان و آقایان انجام دادند برای یک مقابله داخلی در درون خاندان آل سعود است. این‌ها با جنگ، قدرت خود را در عربستان افزایش می‌دهند. مخالفینشان را به بهانه جنگ سرکوب می‌کنند و قدرت را به دست می‌گیرند. این گروه برنامه دراز مدتی برای مسلط شدن بر رقبای خودشان در داخل عربستان دارند. می‌توان حدس زد که این جنگ را به راه انداختند تا خاندان سلمان سلطنت را در عربستان، موروثی کنند و باقی گروه‌های مدعی را کنار بگذارند.

یک دلیل دیگر از حمله به یمن، شکست عربستان در سوریه، بحرین و عراق است. معمولا کشورهایی که شکست می‌خورند، می‌خواهند با راه انداختن یک جنگ دیگر، ناکامی خود را جبران کنند. صدام هم به همین دلیل به کویت حمله کرد. اگر صدام در نبرد با ایران به پیروزی می‌رسید به کویت حمله نمی‌کرد.

حمله عربستان به یمن وجود یک برنامه سازمان یافته برای منطقه است

دکتر رضایی در ادامه موضوع مرز‌شکنی را توطئه آمریکا و اسرائیل دانست و گفت: دلیل دیگر حمله عربستان به یمن وجود، یک برنامه سازمان یافته برای منطقه است. از زمانی که رژیم صهیونیستی در منطقه مطرح شده یک حرف واحدی از زبان ماجراجویان و جنگ طلبان در منطقه ما شنیده می‌شود. اسرائیل می‌گوید، من این مرز‌ها را قبول ندارم. ابتدا مسأله نیل تا فرات را مطرح کرد. بعد از صهیونیست‌ها، صدام آمد و گفت، چرا این همه کشور عربی باشد. صدام به دنبال آن بود که سه تا کشور عربی داشته باشیم. لبنان و سوریه و کشورهای حاشیه خلیج فارس هم جمع بشوند و همه در عراق، عربستان و مصر تجمیع شوند. این سخن را از زبان گروه داعش هم به شکل دیگری می‌شنویم. داعشی‌ها می‌گویند این مزرهایی که ما الان داریم متعلق به تقسیمات جنگ جهانی دوم است. این مرز‌ها باید برداشته شود. کاری که عربستان هم عملا آن را انجام داده، اجرای چنین ایده‌ای است. من اسم این پدیده را مرزشکنی می‌گذارم. هفتاد سال است ‌در منطقه مرکزی جهان اسلام، مرز‌شکنی به راه افتاده است. اول صهیونیست‌ها، بعد صدام، بعد تکفیری‌ها و الان هم حکام آل سعود همین حرف را می‌گویند.

تبعات حمله عربستان به یمن

دکتر رضایی سپس به دامنه تبعات حمله عربستان پرداخت و افزود: این‌ها یمن را‌‌ رها نمی‌کنند. در ذهنشان حمله به کشورهای عربی دیگر هم هست. در سپتامبر سال گذشته حمله کردند و منطقه خفجی را از کویتی‌ها گرفته‌اند. موضع ایران دقیقا متفاوت با این طرح است. ما نگفته‌ایم که مرز کشوری باید مخدوش بشود. ما می‌گوییم مرز عراق، بحرین، امارات متحده عربی، کویت، قطر، سوریه، لبنان، فلسطین، عربستان و یمن باید حفظ بشود. پرچم دار مرز‌شکنی در منطقه عربستان سعودی است. توسعه طلبی حکام سعودی، دلیل دیگری برای جنگ با یمن است.

دکتر رضایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به دعوت اوباما از سران عرب پرداخت و گفت: یکی از دلایل دعوت اوباما از سران عرب به گفت‌وگو با وی در آمریکا این است که آن‌ها تمایل دارند در رابطه با ایران و موضوع مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگو کنند و بگویند ‌در مذاکره با ایران‌ چه کرده‌اند و چه می‌خواهند بکنند. مسأله دوم این است که اکنون بهترین فرصت برای براه انداختن یک رقابت برای قراردادهای فروش تسلیحات است. عربستان الان ۶۵ میلیارد دلار از آمریکا، انگلیس و فرانسه تسلیحات خریده است. امارات متحده عربی ۳۵ میلیارد دلار، قطر، کویت و دیگر کشورهای منطقه چیزی نزدیک ۱۴۰ میلیارد دلار، پول مردم منطقه را جمع ‌و روانه جیب کارخانجات و دلالان سلاح می‌کنند. یک دلیل برای جلسات اینچنینی همین است که آمریکا به عربستان این پیام را بدهد که خیالتان راحت باشد. ما با شما قرارداد نظامی و امنیتی می‌بیندیم و اسلحه می‌فروشیم که ایران به شما حمله نکند! آیا ایران تهدید منطقه است یا اسرائیل و آمریکا؟

کلاه بزرگی است که آمریکایی‌ها، بر سر سران کشورهای اسلامی می‌گذارند

این کلاه بزرگی است که آمریکایی‌ها‌ بر سر سران کشورهای اسلامی می‌گذارند. ما برای دفاع از خودمان، متوقف نمی‌شویم و در راه دفاع به هر سلاحی که لازم باشد جز بمب اتم و بمبهای شیمیایی و میکروبی که جنگ افزارهای ممنوعه هستند، خودمان را تجهیز خواهیم کرد. تسلیحات ما برای دفاع از عراق و سوریه، عربستان، قطر، امارات است. موشک‌های ما، موشک‌های دفاع از جهان اسلام است. موشک‌های دفاع از لبنان و فلسطین است. اینکه موشک‌های ایران تهدید است، بهانه است. این‌ها آمده‌اند چیزی را درست کرده‌اند و اسمش را تهدید ایران گذاشته‌اند تا سلاح بفروشند. می‌خواهند سپر موشکی را به بهای پول میلیارد‌ها بشکه نفت به کشورهای همسایه بفروشند. در حقیقت می‌خواهند پول‌هایی که بابت نفت به کشورهای اسلامی می‌دهند را به عنوان فروش نفت از جیب ملت‌ها بیرون بکشند و به بانک‌های غربی برگردانند.

میلیارد‌ها دلار عربستان باید خرج این جنگ کند و آمریکا نفعش را ببرد‌

دکتر رضایی در تحلیل وقایع منطقه در دو دهه اخیر گفت: بعد از فروپاشی شوروی، یک خلأ قدرت در منطقه پیدا شد. آقای بوش تلاش کرد، ‌عراق و افغانستان را اشغال کند و همزمان اسرائیل به لبنان حمله کند و آقای اسد را هم ساقط کنند و آمریکا در منطقه پایگاه‌های نظامی درست کند. این طرح بوش شکست خورد. اوباما که آمد بر سر یک دو راهی قرار گرفت. یا باید لشکرهای آمریکا را وارد سوریه و عراق و یمن کند یا اصطلاحا یک سواری مجانی بگیرد؛ یعنی به جای لشکرهای آمریکا، لشکرهای عربستان در یمن بجنگند. به این ترتیب، از نیروهای آمریکایی، کسی کشته نمی‌شود. آمریکا هم هزینه‌ای نمی‌دهد. پولی هم خرج نمی‌کند. میلیارد‌ها دلار عربستان باید خرج این جنگ کند و آمریکا نفعش را ببرد. تنگه باب المندب با کشتار مردم یمن توسط ارتش عربستان و با پول عربستان در اختیار آمریکا قرار بگیرد.

همان حمله‌ای که به عراق شد چند هزار نفر آمریکایی کشته شدند. چند هزار آمریکایی در افغانستان کشته شدند. حالا به این فکر افتاده‌اند که چرا ما کشته بدهیم. وقتی می‌شود که مسلمانان با مسلمانان بجنگند چرا افکار ضد آمریکایی را در جهان اسلام تقویت کنیم. لذا این توطئه حساب شده‌ای است.

فقط با یک حرکت کوچک تمام بازار بورس امارات متحده ظرف ۲۴ ساعت سقوط می‌کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت درباره توطئه تجزیه کشورهای منطقه افزود: دشمنان به فکر تجزیه منطقه هستند. آن‌ها می‌خواهند سوریه دو کشور شود. یک کشور در شمال سوریه، در حاشیه رودخانه فرات و به پایتختی شهر حلب‌ و در جنوب کشور سوریه جنوبی به پایتختی دمشق تشکیل شود. می‌گویند کنترل دو سوریه کوچک بهتر از سوریه فعلی انجام خواهد شد. برای عراق هم سه کشور را برنامه ریزی کرده‌اند. یک کشور با پایتختی موصل یا اربیل، یک کشور مرکزی با پایتختی بغداد و یکی هم عراق جنوبی. به خیالشان تجزیه این دو کشور به پنج کشور، امنیت بیشتری برای رژیم صهیونیستی خواهد داشت و محور مقاومت از بین خواهد رفت. یمن هم به خاطر اینکه تنگه باب المندب برایشان اهمیت دارد و 60 درصد تجارت جهانی از باب المندب می‌گذرد. معتقدند که باید یمن جنوبی به مرکزیت عدن و یمن شمالی به پایتختی صنعا تشکیل شود. در نتیجه این طرح سه کشور بزرگ اسلامی را تکه تکه می‌کنند و عربستان می‌شود ژاندارم منطقه و ثروت مردم آن کشور به جای مقابله با رژیم صهیونیستی صرف نگهبانی از منطقه می‌شود.

ما معتقد به اتئلاف هستیم و به کشورهای اسلامی می‌گوییم که بیاییم روی چند اصل با یکدیگر توافق کنیم

دکتر رضایی در تبیین موضع ایران درباره تحولات منطقه گفت: موضع ایران در قبال این توطئه این است که می‌گوید باید از مرزهای فعلی و یکپارچگی کشور‌ها باید حمایت شود. همزمان در مقابل جبهه این تجاوز، جبهه مقاومت در منطقه شکل گرفته است. اهداف جبهه مقاومت این است که ما بایستی به تمامیت ارضی کشور‌ها احترام بگذاریم و از مداخله خارجی بیگانگان جلوگیری کنیم. ثانیا استقلال را بایستی به عنوان یک ارزش در منطقه گسترش بدهیم و اجازه ندهیم که قدرت‌های بین‌الملل ازکشورهای منطقه سواستفاده کنند. سوم اینکه با مقاومت دست جمعی این تهدیدات را خنثی کنیم. الان هم در حال نتیجه‌گیری هستیم و متکی بر همین شعار‌ها در سوریه و عراق و یمن مردم روی پای خودشان ایستاده‌اند و مبارزه می‌کنند. ما باید به سمت یک ائتلاف حرکت کنیم. ائتلاف مقاومت در برابر تجاوز. البته ما نمی‌خواهیم ‌ایران و عربستان روبه‌روی یکدیگر قرار بگیرند. روز اول که عربستان به یمن حمله کرد کل بازارهای بورس منطقه پنج شش درصد سقوط کرد، چون فکر می‌کردند. ما اگر بخواهیم منطقه را ناامن بکنیم فقط با یک حرکت کوچک تمام بازار بورس امارات متحده ظرف ۲۴ ساعت سقوط می‌کند. تمام بازارهای بورس منطقه که به آن بازار شیشه‌ای می‌گویند فرو‌می‌پاشد و بادکنک اقتصاد منطقه با کوچک‌ترین تحرک و علامت ایران می‌ترکد، ولی ما به دنبال چنین چیزی نیستیم. ما به عربستان توصیه می‌کنیم که جنگ را ادامه ندهد و وارد باتلاق نشود، وگرنه نمی‌تواند بیرون بیاید.

دکتر رضایی در پایان به بیان پیشنهادهایی خود برای پایان دادن به ناآرامی اخیر پرداخت و گفت: ما معتقد به اتئلاف هستیم و به کشورهای اسلامی می‌گوییم که بیاییم روی چند اصل با یکدیگر توافق کنیم؛ یکی اینکه هیچ کشوری حق نداشته باشد به کشور دیگر تجاوز کند. دوم آنکه مستقل از قدرت‌های بین‌المللی باشیم. سوم اینکه اجازه بدهیم مردم با انتخابات سرنوشت خودشان را انتخاب کنند. الان بین ما و عراق و سوریه و لبنان و حتی شاید ترکیه بتوانیم چنین اتئلافی را راه اندازی کنیم به نام ائتلاف مقاومت علیه تجاوزگری.


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰۶
در انتظار بررسی: ۲۱۹
غیر قابل انتشار: ۹۶
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
456
841
اقای رضایی نظر شخصی خودشو گفته ، فکر میکنم نظر ملت ایران چیز دیگری باشه. چه لزومی داره ما برای دفاع از دشمنانمون بخصوص عربستان سعودی جنایتکار ، هزینه کنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
دوستان دقت کنند اقای رضایی گفتند ملت عربستان نه حکومت عربستان که ملت اونجا هم مسلمان هستند مثل یمن وسوریه دیگر جاها ی دنیا .دفاع از مسلمان هم بر مسلمان واجب است خصوصا در برابر کفار.
اطع
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
دقت کنید ملت با ملت سرجنگ ندارد و تاکید ایشان ملت است نه حاکم ضمن اینکه نباید اب به اسیاب دشمن ریخت این اختلافات نیرنگ صهیونیسم است
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
یه کم فکر کنید بعد بنویسید .
با سپاس
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
آفرین بر آقای رضایی حرف دل درصد بالایی از ملت ایران زده حکام این کشورها بخود بیان و با ایران همکاری کنند که مردم ایران خیرو صلاح مسلمانان می خواهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
وقتش که برسه،
حفاظت از عربستان هم به عهده ما خواهد بود.
همانگونه که در سوریه و عراق و افغانستان و یمن و لبنان اتفاق افتاد.
چه کسی فکر میکرد روزی فرماندهان ایرانی، هدایت نیروهای عراقی را بر عهده بگیرند؟
منتظر عربستان نیز باشید!
رها
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
ملت عربستان اسمی مسلمانند یه مشت شکم پرست اگه مسلمان بودند که در مقابل این همه وحشیگری های حکمتشون میایستادند فقط اونا مسلمونند؟؟؟ مردم بیچاره یمن کافرند که اینجور دارند سرشون میارند والا امام علی درسی به همه داد که حتی سر کافر هم نمیشه اینجوری ظلم کرد اگر تو خون مردم عربستان یه زره غیرت وشجاعت ومردانگی وانسان دوستی بود در مقابل این ظلم ایستادگی میکردند فکر کردی کی داره بروی مردم یمن بمب میریزه بیشتر خلباناش همون هایی هستند که برای یه ماشین گرون قیمت بچه کشی راه انداختن کی داره دستور اتشو میده وکی اجرا میکنه همون مسلمونائی که ازشون اسم میبری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
ضمنا تبریک ظریف به وزیر خارجه عربستان را نیز نقد کنید.چطور در اونجا همه ساکت شدید ولی در اینجا همه نطاق شدید؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
اتفاقا نظرش خیلی حساب شده و زیرکانه بوده!
ملت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
ملت عربستان اکثریتشان شیعیان را که ما باشیم نجس و مهدورالدم میدانند اینو بفهم محسن جون
مهدی
|
United States
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
268
434
واقعا جای تاسف استبرای دکتر رضایی اونا میگن میخوان سر بتن ایرانی نباشد این اقا میخواد از مرز های سعودی دفاع کنی .یمنی ها که واجبترن خوب از مرز اونا دفاع کن یه ذره عرق ملی داشتن هم ضرر نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
آقا مهدی این سیاست نیرنگ امریکا و اسرائیل خاصب است که میخواهد ملت های مسلمان را با هم درگیر و سرگرم کند تا ضمن فروش اسلحه ملت های مسلمان طوری درگیر هم بشنوند که حتی فرصت کنند به اسنکبار آنها فکر بکنند و متاسفانه تاکنون هم خیلی موفق بودند.
میرفا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
اقای رضایی مطابق مرام مولا علی حرف زدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
برادر عزیز بین عقاید شخصی ، احساسی و نظرات سیاسی دنیایی تفاوت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
339
283
دمت گرم محسن جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
265
363
انصافا اظهارات معقول وبجای است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
معقول بودن یا نبودنش زمانی مشخص میشه که به این کشورها حمله بشه و ما بر اساس منافع ملی مون تصمیم بگیریم.
رضا خوشگله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
342
245
نه خیر اینطوری نیست
آقای رضایی شما چه کاره اید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
اشتباهی مثبت دادم.مخالف این نظرم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
100
279
مگه یمن مسلمان نیست؟ پس چرا...؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
منظور حمله غیر مسلمان ها به عربستان است.
عربستان کشور اسلامیه(با وجود کار های بیخود و اشتباهی که میکنه)
لازم به ذکر است بنده طرفدار رضایی نیستم
فرامرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
109
232
اين را ميگويند پختگي درسياست و كياست و مملكت داري
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
62
168
این صحبت ها برای کاهش تنش زده میشه وبنظر من بی فایده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
116
141
جوک سال..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
72
146
اگر يمن به عربستان حمله كند ، شما ميخواي به جنگ شيعيان يمن بروي ؟
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
دکتر جان منظور ایشون حمله به ملت عربستان توسط کشورهای بیگانه و گروه های تروریستی هستش نه جنگ یمن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
درکل قضیه مطرح کردن یعنی ما با تجاوز محالفیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
ایشان گفتند ملت عربستان و این جزء اصول کشور ماست که از مسلمانان و مظلومان حمایت کنیم. همچنین رهبران یمن و یمنیها هیچگاه برای کشتار مردم عربستان با ابن کشور وارد جنک نخواهد شد بلکه دشمنی آنها با آل سقوط و وهابی ها و تکفیریهاست که امروز در عربستان ریشه دوانده اند. از سوی دیگر ما به هیچ وجه نباید اسیر برنامه ریزی منظم آمریکا و اسرائیل شویم که آرزو دارند کشور ما وارد جنگ با کشورهای ثالث شود (به خصوص جاهلان سقوطی و نوچه هایش ) تا بهره برداری بسیار زیادی از آن بکنند و ما باید علی رغم نفرت از آل سقوط ، با در نظر گرفتن تمام جوانب امر تصمیم بگیریم و اظهار نظر کنیم.در نتیجه به نظر من سخنان ایشان کاملا معقول می باشد.
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
34
117
منافع ما در امنیت عربستان و دیگر کشورهای همسایه و کم رنگ شدن حضور آمریکادر خلیج فارس است
نا آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
43
142
آقای رضایی سیاستمدار کهنه کاری است.می دونه چی میگه.کشور ما احتیاج به آرامش داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
34
109
این دوستانی که به ایشون خرده گرفتند قبل از این که رگ غیرتتون بالا بزنه یکم به این فکر کنید که این "اظهارات" می تونه چه قدر مفید باشه و چه بسی این شیوخ پارانویید رو کمی آرام کنه و سر عقل بیاره.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
53
56
اقای رضایی شما حاضرین از کسی دفاع کنین که به خون ملت ایران وتشیع تشنه است این وهابیون حتی حاضر نیستند با ما توی یک مسجد نماز بخو انند بهتر شما از قول ملت ایران اظهار نظر نکنی کیه که خیانتهای ال سقوط رو در حق ملت ایران ندونه اینا کمترین جرمشون کشتن کودکان وزنان وسربریدنه این گفتار شما درحالیه که ال سقوط بطور علنی دشمنی خودشو ابراز میکنه
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
خوب اون وقت با عقل سالم مردم یمن چکار میکنه به این فکر کردی که یمنی ها تنها امیدشون ایرانه
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
32
61
وی تاکید کرد در صورتی که کسی به مرزهای عربستان سعودی تعرض کند ایران اولین کشوری است که از ملت این کشور دفاع می کند....همونطور که وقتی عراق به ما حمله کرد عربستان از ما دفاع کرد!!!!!!!
پاسخ ها
قاسم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
ای ول دادا خوشم اومد_
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
17
56
خاورمیانه هر چقدر از درگیری قومی و جناحی دور باشد برای امنیت همه مردم و کشور ها سودمند است.بنابر این سخنان محسن رضایی درست و بجاست.باید به هر وسیله ای عربستان را از خر شیطون پیاده کرد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
28
37
همين اظهارات نادرست بعضي از مسئولين است كه روابط ما را با كشورها تيره تر و ايران را منزوي ميكند.
دلیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
61
24
کاشکی خیلی از این نخبه ها رو میدادیم بجاش شاه عباس یا داریوش بزرگ و...زنده میشدن.حداقل قدرت و غیرت ما با این حرفا زیر سوال نمیرفت.حاج محمود هرچه که بود به این عربها باج نمیداد.راستی کاشکی که میشود.
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
حالا یه عده شروع کردن از آب گلالود ماهی گرفتن. اون حاج محمودت بود که مارو به این خفت رسوند که حالا عربا انقدر شاخ شدن جلو ایران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
شاه عباس!!!؟؟؟
چه گلهایی که این سلسله به سر ایران و ایرانی نزدند که حالا میخوای از قبر بیرون بیان گل کاریشون رو تکمیل کنند؟
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
در زمان حاج محمود هر وقت اونا حرفی علیه ما میزدن سریع یکی از مقامات برای دلجویی میرفت عربستان. خود حاج محمود 4بار رفت ولی اونا نیومدن
زینب کریمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
18
63
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
25
41
من متوجه نمی شم اقای رضایی چی میگه.منظورش اینه که جوانها میرن تو اون شرایط برای سعودیها سینه سپر می کنن؟اگر اینطوره واقعا متاسفم
واقعا که
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
13
48
به نظرم اگر چه این حرف اغراق آمیز است، اما با آن موافقم.
اشتباهی که ایران در این سال ها مرتکب شد! شعارهایی بود که هیچ فایده ای جز تحریم در پی نداشت
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
26
43
بسیار زیبا و حکیمانه بود..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
13
35
خدا پدرت را رحمت کنه باید یکی عرب های منظور (کشورهای حاشیه خلیج فارس
)خرکند
از دیار کاسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
10
48
واقعا حرف بجایی زده توی این آشفته بازار هسته ای...
منظور ایشان در برابریمن نیست که از آل سعود دفاع کند....
منظور این بوده که ایران حامی کشورهای منطقه است...و برنامه هسته ای ایران تهدیدی برای کشورهای همسایه نیست...
درود
ناشناس
|
Romania
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
12
28
یاد سخنان دکتر روحانی درباره رضایی تو مناظره ها افتادم..
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
29
35
مگه عربستان مسلمانند؟!! اگه عربستان مسلمانه پس احتمالا یمن نامسلمانه!!
خلیج پارس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
24
48
سعودی ها دشمن ایران هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
بله ولی این دشمنی نباید از طرف ما عمیقتر بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
30
41
عالی گفتید حاج محسن آقا ممنونم.
یک استاد دانشگاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
32
18
خیلی زیرکانه تهدیدشون کرده ....هههههههه
معلم از اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
20
29
عجب پیشگویی هایی میکنه این آقا!!!
کمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
19
33
جناب رضایی درک سیاسی سعودی ها اینقدر هم پایین نیست که نفهمند این گفته شما واقعیت ندارد
لطفا دست از دلجویی از مزدوران آل سعود بردارید
وحشی صفتانی که گستاخانه هر جنایتی را مرتکب میشوند و فعلا میدانداری میکنند خود سعودی ها میدانند اگر حمایت غرب و آمریکا را نداشتند نه تنها عربستان که کل کشورهای عربی در مقابل اراده و صلابت ملت ایران و وجودی نخواهند داشت
تا خون در بدن دارم تجاوز وحشیانه عمال سعودی به حجاج خودمان در سال 66 را فراموش نخواهم کرد و امیدوارم روزی تاوان تمام این وحشیگریها و گستاخی ها را به عربستان بدهیم
لعنت بر آل سعود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
10
21
نظر سیاسانه ایست ، بعید به نظر می آمد!
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
34
32
درود بر رضایی عزیز الحق که سیاستمدار بزرگی هستید.

مسلمانان نیازمند اتحادند نه جنگ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
25
36
آفرین به آقای محسن رضایی
به این میگن یک سیاست معقولانه و بدور از احساسات ناسیونالیستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
16
35
به این میگن سیاست ایول ما باید ضد ایران هراسی حرکت کنیم بزرگترین سرمایه ایران افکار عمومی مسلمونها و مردم منطقه هست
نواب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
11
48
تقریبا همه کشورهای عربی ناسپاس هستند،عسل بذاری دهنشون دستتو گاز میگیرن،بنظر من ایران وقت و هزینشو صرف کشور های غیر عربی کنه هم پیمانای بهتری پیدا میکنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
12
10
درود به شرف شیر مرد ایران محسن رضایی، همواره نشون دادی فرزند باکیاست ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
3
10
عربستان اینقدر قدرتمند هست که در برابر یمن بدبخت از خودش دفاع کنه.
رضا صفوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
13
11
درود بر رضایی، بسیار به جا بود، بزرگی یعنی همین
یک رزمنده
|
-
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
10
آقای رضایی با عربستان وقطر وامارات اتمام حجت کرد ، که ما در صورتیکه به سر عقل بیایید از مردم شما ومرزهای شما دفاع خواهیم کرد(چون قدرت کمی دارید) ، ودر غیر اینصورت کشورهای بیگانه هم نمی تواند شما را از این باتلاق بیرون بیاورد.زنگ خطری جدی برای آل سعود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
7
10
بااین حرف تمام جنگ رسانه ای روانیه اسراییل برای بجون هم انداختن مسلمونا خنثی شد.
رهرو کوروش کبیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
6
17
به عنوان یک ایرانی مسلمان اگرخاک عربستان را به توبره بکشند از آن دفاع نخواهیم کرد .ایشان از جانب خودش حرف بزند نه از جانب مردم ایران . مرگ بر عربستان واسرائل وروسیه وامریکا چین
علی
|
Germany
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
8
9
خیلی وقته که منتظر چنین سیاستهای آشتی جویانه بودیم و هستیم. ما با همسایگان خود رفیقیم. دیگران دنبال جنگ و فروش اسلحه در منطقه ما هستند! نبابد در دام آنها گرفتار شد!

آقا محسن و ظریف نازنین دمتان واقعآ گرمه.
مهران
|
-
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
6
اتمام حجت رضایی با عربها.وای بر آل سعود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
9
به نظر من حرف درست و کاملی رو به اعراب زده ،
ایشون میگویند که با یک حرکت ما تمام بورس کشور های عربی سقوط خواهند کرد و اگر این کار را نمیکنیم برای مصالح جهان اسلام است .
پس این را کشور های همسایه هم میدانند که ایران میتواند چنین کاری را انجام دهد و به همان دلیل نمیکند ، شما هم بیایید برای صلاح جهان اسلام دست از این حماقت و خود زنی ای که فقط به نفع و به کام اسراییل و است دست بردارید .
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
2
5
باسلام نظر حاج محسن درست وبجاست اين نيرنگ اروپا وامريكاست فروش سلاح ومسلمانان را بجان يكديگر انداختن وضعيف كردن مسلمانان وبودجه وتوان انان را نابودكردن اينها طرح تقسيم بندي وكوچك كردن كشورهاي اسلامي رادر سر دارند با كمي دقت خواهيد فهميد كه توطئه بزرگي در راه است اگر كشورهاي همسايه عربي ما بي توجهي كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
4
9
این حرف برای خراب کردن بازار آمریکا است نه دفاع از آل سعود
اشتباه نکنید
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
2
7
دشمن واقعی وشماره یک شیعیان وهابیون هستند اگر بتوانند تمام شیعیان را از دم تیغ میگذرانند چون از نظر آنها ما مرتد هستیم و مهدورالدم.امریکا نسبت به ما اینگونه نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
10
درود بر ادم فهمیده و چیز فهم.....معلومه تا عمق واقعیت را فهمیده
فدایی حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
4
عربستان به همه ی ملتهای مسلمین تعلق داره
ایکاش سران کشورهای عربی بخود آیند به امنیت یکپارچه کشورهای اسلامی بدون نگرش قومی و مذهبی نگاه کنند و با تسلیحات بسود غربی رو در روی هم قرار نگیرند
لااقل اتحاد را از اتحاد دشمنان یاد بگیرند موقع تجاوز به کشور ولو ضعیف با جور کردن مدرک حمله از شورای امنیت همه جانبه برای نابودیش با بهانه های واهی سرازیر می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
11
ما خواهان صلح با تمام مردمان آزاده دنیاییم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
7
10
شما بفرما اول از مرز يمن كه مورد تجاوز قرار گرفته و مرز سوريه دفاع كن بعد از اون برو از مرز عربستان دفاع كن
فدایی حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
9
11
آفرین بر دبیر مصلحت اندیش
آب پاک ریختن به وسوسه های جدایی مسلمین و فراموش کردن دشمنان اصلی از سوی دشمن صهیونیستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
6
7
باریک الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
7
9
بابا دقت داشته باشید
منظور اینه که اگه ملت عربستان قیام کنند ایشون از ملت عربستان دفاع میکنه
افتاد؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
7
13
شما فعلا برو از سوریه و یمن دفاع کن که روزگارشون سیاه شده
انهمه بچه شهید شدن
بعد میخوای از مردم عربستان دفاع کنی؟
مردم عربستان هم مثل حکومتشه
وگرنه انقلاب میکردن
کل حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
7
بلاخره یه صحبت درست حسابی شنیدیم زبان مومن پشت عقلش پنهان است محسن رضایی الان چکمش پا نکرده بره جنگ کنه سیاستمدار است جهت کاهش تنشها حرفی زده تا کی تنش بی نتیجه ؟؟// هدف ما باید همان هایی است که همه ما میدونیم ولی زبان را در سیاست باید عاقلانه چرخاند نه دشمن تراشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
6
6
این بهترین استراتژی هست که آقای رضایی فرمودن چون اگه حمله داعش به عربستان یه بازی باشه و سیاست خود عربستان برای نزدیک کردن پایگاه های داعش به ایران ما میتونیم با مداخله تو این جنگ دشمن رو بیرون از خونه خودمون نابود کنیم .انشااللله.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
6
9
آقای رضایی خیلی حرفه ای عربستان را تحقیر کرده، این روزها که قرار هست این کشور به همراه کشورهای دیگر عربی برای تضمین امنیتی به آمریکا متوسل بشوند، آقای رضایی منظورش این بوده با وجود ما نیازی به آمریکا ندارید و اگر از پس تامین امنیت خودتان نمی آیید ما میتوانیم از شما در مقابل تهدیدات حمایت کنیم.
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
5
5
آیت الله بهجت همیشه در کلاس درسشون میگفتند آقا امام زمان دوست دارند مسلمانها چه شیعه و سنی متحد باشند علیه کافران و غربیها.و جنگ مسلمانان باعث ناراحتی آقا حجت ابن الحسن عسگری میشود.
ناشناس
|
-
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
3
7
سعودیها و بسیاری از اعراب خلیج فارس در عمل نشان داده اند جز دشمنی و بدخواهی برای ایران به چیز دیگری نمیاندیشند . فرهنگ غنی این سرزمین مقدس هیچ غرابتی با فرهنگ بدوی و فرومایه اعراب (که با اسمانخراشها و نمادهای دنیای متمدن بزک شده) ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
6
11
آقای رضایی این مسلمان ها که میگید وهابی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
3
5
به چه مناسبت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
6
9
چنین صحبتهای خردمندانه ای هزینه نیست خود سرمایه است.مخصوصااز زبان معمار عملیاتهای دفاع مقدس و در این زمان که پخته ی سیاست ونظامی گری است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
6
11
خوب الان يمن باهاشون در جنگه برو كمك . مرد مومن شيعيان در عراق و سوريه دارن سلاخي ميشن خوب برو كمك اونها
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
9
9
آخه اینا همه عربن خودشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
11
12
آقای رضایی حرف ناپخته نمیزنن
در حرف ایشون ضعف عربستان و اقتدار و قدرت ایران نهفته هستش. لطفا دقت کنید به فحوی کلام.
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
5
10
جناب رضایی نظرخودشون عرض کردن وتا وهابیت درعربستان حکومت میکنه دفاع ازاین کشور توسط ایران محاله
ابراهیم بن شیبة
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
6
12
بنده به عنوان یک ایرانی میگم والله بالله تالله اگر هر کسی عربستان رو بمبارون هم بکنه هیچ دفاعی ازشون نمیکنم مگر از شیعیان عربستان | والسلام

آقای رضایی از طرف خودت حرف بزن نه از طرف مردم
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
7
9
آقای رضایی منظورشون از ما حتما خودشونن چون اگر آقای رضایی فراموش کردن مردم ایران هیچگاه جنایت های ال سعود وهابی در کمک به صدام در جنگ و شهادت هزاران جوان پاک این سرزمین وداغدار کردن مادران انها برای یک عمرو رفتارهای وقیحانه انها در برخورد با حجاج ایرانی و قتل عام هزار ان کودک در یمن و بوجود آوردن جنایتکاران داعش در خاور میانه را فراموش نمیکنن آقای رضایی لطفا کلمه ما را بکار نبرید چون شما فرزندت شهید نشده شما برادرت را دست نداده ای ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
9
10
آقای رضایی سخنگوی شورای تشخیص مصلحت نظام می باشد که ریاست آن باآیت اله رفسنجانی می باشد وحرفهایش حرفای شورا می باشد .
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
8
10
درود بر آقای رضایی عاقلانه ترین حرف را زدند. این بهترین صحبت است در این روزها
افشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
9
12
مرحبا ، در اين شرايط پيچيده بهترين موضع گيري است ، واقعا به اين مي گن شيعه باهوش و كياست
قنواتيان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
6
11
سلام" بنظر من سياست كشور داري "همين كه آقاي دكتر مي فرمايد هست...وقت تنگ هست خوب فكر كنيم ايشون مي فرمايد ملت عربستان...... واقعا ملت عربستان از سياست كثيف آل سعود به ستوده اومده اما نمي توانند كاري كنند......شرايط كنوني دنيا اين گفتار را مي پذيرد .دوستان خوب من ، آرامش ايران و سكوت ايران بخاطر ترس نيست..من شخصا از سياست جمهوري اسلامي ايران در اين موقع خطير تجديد ميكنم و افتخار ميكنم كه ناو گروه (شيعه و سني و تموم اديان الهي كه عدالت وصلح را دوست دارند)در اين شرايط دشوار مستقر شده وكشتي حامل كمك هاي انساني بسوي درياي عدن به راه افتاده اين لطف خداست ....همدلي و هم زماني خيلي مهمه توي اين پرسه زمان كه تموم دنيا بر عليه شيعه مخصوصا كشور ما به راه انداختنه تنها اعلم دار اين پرچم فقط ، فقط ايران ما هست.....خوشحال باشيم كه خدا و امام زمان وقت(عج) هم از ملت ما خوشحال هست ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
13
11
الحق که توان ریاست جمهوری شدن را دارد احسان به این دیدگاه بلند
دردمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
4
7
آیه ی قرآنی:واگر بین دو گروه از مسلمانان نزاع ودرگیری ایجاد شد بین آنها صلح وآشتی برقرار کنید. واگر گروهی بر گروه دیگر تجاوز وتعدی کرد با آن گروه یاغی بجنگید تا حق مظلوم از ظالم ستانده شود.واز تجاوز خود برگردد پس اگر از تجاوز خود برگشت بین آنها به عدالت قضاوت کنید وبین آنها صلح بر قرار کنید.
امروز عربستان ویمن دو گروه مسلمان هستند که بین آنها درگیری شده است وبر سایر مسلمانان لازم است که بین آنها صلح برقرار کنند البته عربستان در این درگیری متجاوز ویاغی است اگر تن به صلح داد خوب واگر تن به صلح نداد بر سایر مسلمانان لازم است طبق این آیه ی قرآنی با عربستان وارد جنگ شوند وحق ملت مظلوم یمن را از آنها بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
8
7
اگر بنا به دفاع باشد باید از ملت مظلوم یمن دفاع کرد نه از رژیم وهابیت وخون آشام و غاصب عربستان .سیاست باید عین دیانت باشد آقای رضایی
همایون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
6
8
سخن سنجیده ایشان برای دفع خطرات برای کشور و مذاکرات هسته ای می باشد . منافع ملی با احساسات تامین نمی شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
10
16
اگر آقای رضایی راست می گن الان برن از مرزهای یمن دفاع کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
5
12
از آل سعود بدم میاد همین مردمان عرب اش هستند که به فتوای شیوخشون عمل می کنند حادثه جده بوجود میاد حادثه قتل و عام حاجی هامون در سال 66 وهزاران حادثه دیگه پیش می ارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
8
16
صحبت سنجيده اي است واميدوارم در خصوص يمن نيز به فكر چاره از طريق تفاهم باشيم
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
8
19
لطفا سطحی و عوام گرایانه به این صحبت ها نگاه نکنید. مخاطب آقای رضایی مردم ایران نیستند این صحبت ها جنبه سیاسی دارد .
نظرات بینندگان