arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۴ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴

یک هفته بازدید رایگان از موزه‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر اداره کل موزه‌ها گفت: هر کدام از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که تمایل داشته‌باشند، می‌توانند در هفته‌ میراث فرهنگی ساعات کاری خود را تغییر و افزایش دهند.
 
محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که هیچ بخشنامه‌ای برای تغییر ساعت کاری موزه‌ها به موزه‌های زیرنظر سازمان میراث فرهنگی فرستاده نشده اعلام کرد: هر چند امسال تغییر ساعت کاری موزه‌ها در صورت تمایل هر موزه افزایش خواهد داشت، اما تغییراتی جدی برای ساعت کار موزه‌ها در دست برنامه‌ریزی داریم.
 
او همچنین از رایگان بودن موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی در روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته‌ میراث فرهنگی (دوشنبه 28 اردیبهشت) خبر داد.
 
براساس صحبت‌های کارگر، مجموعه‌ فرهنگی - تاریخی نیاوران ساعت کاری این مجموعه را دو ساعت افزایش داده است و براساس برنامه‌ریزی که انجام داده، قصد دارد در طول هفته میراث فرهنگی، تعطیلی گردشی کاخ موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را لغو و با افزایش ساعت کاری، این مجموعه هر شب تا ساعت 21 فعال باشد.
 
این مجموعه با اجرای طرح موزه در شب، در طول هفته میراث فرهنگی از 28 اردیبهشت تا 3 خرداد هر روز از ساعت 8:30 تا 21 فعال است و فروش بلیت کاخ موزه‌ها تا ساعت 20 خواهد داشت.
 
طرح موزه در شب با هدف استفاده‌ عموم علاقمندان به میراث فرهنگی از فضا و حال و هوای موزه ها و آثار تاریخی در شب اجرا می‌شود.
 
بر همین اساس، دوشنبه 28 اردیبهشت همه‌ کاخ موزه‌های این مجموعه تا ساعت 21 فعال خواهند بود و سایر شب‌های هفته میراث فرهنگی، هرشب 2 کاخ موزه تا این ساعت پذیرای علاقه مندان است.
 
موزه‌ «جهان‌نما» و کاخ «اختصاصی نیاوران» سه شنبه 29 اردیبهشت، «کوشک احمدشاهی» و موزه‌ «خودروهای اختصاصی» چهارشنبه 30 اردیبهشت و «موزه‌ی خودروهای اختصاصی» و «کاخ اختصاصی نیاوران» پنج شنبه 31 اردیبهشت تا ساعت 21 فعال هستند.
 
جمعه یکم خرداد ماه «کاخ صاحبقرانیه (حوضخانه)» و «موزه جهان‌نما»، شنبه 2 خرداد «کوشک احمدشاهی» و «کتابخانه اختصاصی نیاوران» و یک‌شنبه 3 خرداد ماه «کاخ صاحبقرانیه(حوضخانه)» و «کتابخانه اختصاصی نیاوران» تا ساعت 21 فعال خواهند بود.
 
البته در طول هفته میراث فرهنگی همه‌ی کاخ موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران هرروز از ساعت 8:30 تا 18 فعال هستند و طرح موزه در شب در این مجموعه، هرشب با 2 کاخ موزه پذیرای گردشگران است.
نظرات بینندگان