arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۸۲۶
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴

چرا کسی یک هزار تریلی سیگار را نمی بیند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر بهداشت با انتقاد شدید از مسئولان مبارزه با کالاهای قاچاق ، این سئوال را مطرح کرد که چرا کسی متوجه ورود سالانه یک هزار تریلی سیگار به کشور نمی‌شود، گفت: چطور یک هزار تریلی سیگار با یک قیمت یکسان در همه ایران به فروش می‌رسد.

سیاری در توضیح این مسئله که از صحبت‌های شما این استنباط می‌شود که عدم تصویب قوانین توسط قاچاقچان صورت پذیرفته است، گفت: معلوم است، این واقعاً جای تاسف دارد که رهبر انقلاب می‌گویید میلیاردها دلار در کشور ما قاچاق وارد می‌شود، به هر حال بالاتر از رهبر انقلاب که نداریم.

معاون وزیر بهداشت درباره اینکه مجلسیان چرا مخالفت کردند؟ به تسنیم گفت: از خودشان بپرسید، آنها این استنباط را داشتند که وضع مالیات بیشتر برای دخانیات باعث افزایش قاچاق می‌شود.سیاری ادامه داد: بنده مدعی آن هستم که ورود سالانه یک هزار تریلی سیگار قاچاق نیست، قاچاق تعریف و تفسیر دارد، زیرا چطور می‌شود یک هزار تریلی سیگار وارد کشور شود و با یک قیمت یکسان در همه ایران هم به فروش برسد و نیروهای هم که مسئول مبارزه با قاچاق هستند متوجه نشوند! بنابراین بنده این مسئله را که سالانه یک هزار تریلی قاچاق وارد کشور می‌شود را نمی‌توانم بپذیرم.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این مسئله که این صحبت شما به معنای این است که یعنی دست‌های پشت پرده در این مسئله دخیل هستند؟ گفت: این را شما رسانه‌ها باید بروید پیدا کنید زیرا یکی از وظایف رسانه همین موارد است.سیاری تصریح کرد: بنده این سئوال را مطرح می‌کنم چطور امکان دارد یک هزار تریلی سیگار وارد کشور و توزیع آن صورت پذیرد ولی هیچ کسی متوجه نشود.معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این مسئله که آیا این سیگارها تولید آمریکا است؟ بیان داشت: شما رسانه‌ها بروید و پیگیر این مسائل شوید.

نظرات بینندگان