arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴

روحانی: در یمن باید آتش بس فوری واقعی ایجاد شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهورکشورمان با بیان اینکه مردم یمن به کمک‌های دارویی ، پزشکی و به مواد غذایی نیازمند هستند گفت: در یمن باید یک آتش بس فوری واقعی و نه آتش بسی در مقام سخن اتفاق افتد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نشست مشترک خود با رئیس جمهور عراق اظهار کرد: یمن یک مساله منطقه‌ای یا سیاسی نیست، بلکه یک مساله‌ی انسانی برای کشورهای منطقه وجهان است . ندای مظلومیت مردم یمن باید به گوش همه برسد.

وی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر عراق گفت: ملت عراق ملتی واحد است و برای ثبات و انسجام خود برنامه دارد و اجازه نمی‌دهد سایر کشورها برای تجزیه عراق تصمیم بگیرند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود یاآور شد: در گفت‌وگوها با رئیس جمهور عراق درباره‌ی اتصال راه‌آهن و بزرگراه‌های دو کشور تردد کالاها و مسافران و در زمینه همکاری بیشتر در حوزه نفت و گاز و انرژی و صنعت، گفت و گو کرده‌ایم.همچنین در رابطه با مسائل ریزگردها نیز صحبت هایی انجام شد. ریزگردها یک مشکل زیست محیطی برای کل منطقه است. راه حل مقابله با این پدیده نیز همکاری همه کشورهای منطقه است. ما برای حل این مشکل با رئیس جمهور عراق نیز گفت و گو کرده‌ایم.

رئیس جمهور کشورمان درادامه با اشاره به این که تروریسم خطری برای کل منطقه است خاطر نشان کرد:‌ در این گفت‌وگو ها به این نظر مشترک دست یافتیم که باید با تروریسم در کل منطقه مواجه شد. اخراج تروریست ها در عراق و تجمع آنها در سوریه خطر تروریست‌هارا از بین نبرده است، زیرا تروریسم خطری برای کل منطقه است.

روحانی در پایان گفت: آنهایی که فکر می‌کنند تروریست‌ها به نفع آنها عمل می‌کنند، اشتباه کردند. همه منطقه باید برای مقابله با تروریست‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس جمهور کشوورمان همچنین خاطر نشان کرد: ایران هرگونه کمکی که دولت عراق برای مقابله با تروریست بخواهد ارائه می‌کند زیرا ما امنیت عراق را امنیت ایران می‌دانیم.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان