arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۵ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴

افشای دوپینگی بودن وزنه‌بردار تیم ملی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از گذشت یک سال مشخص شد که عضو تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان به دلیل دوپینگ بازی‌های آسیایی اینچئون را از دست داده است.
 
به گزارش تسنیم، پیش از بازی‌های آسیایی اینچئون 2014 اعلام شد که محمدرضا براری وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم کشورمان به دلیل آسیب‌دیدگی این رقابت‌ها را از دست داده است. آن زمان تصور همه این بود که براری واقعا مصدوم شده اما اکنون پس از گذشت ماه‌ها این واقعیت روشن شد که این وزنه‌بردار به دلیل دوپینگ نتوانسته به اینچئون برود.

طبق اطلاعات کسب شده براری در اردیبهشت ماه سال 93 دوپینگ کرده و در مرداد 93 از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران به مدت دو سال از حضور در مسابقات محروم شده است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که آزمایشگاه اردیته کلن اعلام کرد براری از داروی ممنوعه متاندینون استفاده کرده است. پس از این ماجرا جلسه شورای صدور رای بدوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران در تاریخ 13 مرداد 93 تشکیل جلسه داد و اعلام کرد محمد رضا براری از تاریخ 93/2/7 تا 95/2/6 به مدت دو سال از شرکت در تمام مسابقات داخلی و خارجی محروم شده و علاوه بر آن به توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم می‌شود.

همچنین در این رای اعلام شده بود که این ورزشکار حداکثر ظرف یک هفته می‌تواند در شورای استیناف درخواست تجدیدنظر کند که این اتفاق رخ نداد و او از اردیبهشت ماه سال گذشته محروم بوده است.

اطلاع‌رسانی درباره این موضوع از سوی نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ به فدراسیون وزنه‌برداری محول شد اما اینکه چرا این فدراسیون چنین موضوعی را اعلام نکرده جای سؤال دارد.

در حالی که این نامه 15 شهریور سال گذشته به فدراسیون وزنه‌برداری اعلام شده بود اما تا این لحظه چنین موضوعی اعلام نشده است و اکنون پیگیری‌های خبرنگار تسنیم پرده از واقعیتی که یک سال پنهان مانده بود، برداشت.
نظرات بینندگان