arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۱۲۹
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۰ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴

جاده چالوس،‌ کیلومتر 52

32 رنگ از گل‌های لاله را در این باغ جمع کرده‌اند تا گردشگران با دیدن آنها روحشان تازه شود، اما بسیاری از مردم به اشتباه به نام گچسر می‌شناسندش و برای دیدن لاله‌ها تا آنجا می‌روند و دست خالی برمی‌گردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش انتخاب، 32 رنگ از گل‌های لاله را در این باغ جمع کرده‌اند تا گردشگران با دیدن آنها روحشان تازه شود، اما بسیاری از مردم به اشتباه به نام گچسر می‌شناسندش و برای دیدن لاله‌ها تا آنجا می‌روند و دست خالی برمی‌گردند، در حالی که نامش باغ لاله‌های روستای گرماب است و در 52 کیلومتری جاده چالوس قرار دارد.


مردم زیادی برای تماشای لاله‌های بومی و وارداتی منطقه گرماب، جاده پیچ در پیچ چالوس را دور می‌زنند و بدون آنکه ورودی بپردازند، محو زیبایی لاله‌های رنگارنگ می‌شوند و آنقدر سرگرم گرفتن عکس برای شبکه‌های اجتماعی می‌شوند که فرصت لذت بردن از این فضای تکرارنشدنی را از دست می‌دهند.

همین طور که در حال دیدن و عکس انداختن از مناظر هستیم، هر از چند گاهی صدای سوت ماموران انتظامات حواس‌ها را پرت می‌کند و فکر می‌کنید در زمین فوتبال قدم می‌زنید. یکی از ماموران در پاسخ به اینکه چه مواقعی از سوت استفاده می‌کند، می‌گوید: زمانی که گردشگران از خط سفید که دور تا دور مزرعه گل کشیده شده، عبور می کنند یا زمانی که گل‌ها را می‌کَنند. مثلا همین چند روز پیش بود که دختری گل‌ها را می‌کَند و به مادرش می‌داد تا داخل کیفش بگذارد! من هم مجبور شدم به آنها تذکر بدهم.

اما این جشنواره را چه کسی و با چه هدفی برگزار می‌کند که موجب رونق کسب و کار کمتر از یک ماه برای مردم آن منطقه می‌شود؟ جواد غلامی حدود 30 سال است گل لاله پرورش می‌دهد و پیاز این گل‌ها را به کشورهای آسیای میانه هم صادر می‌کند.

او می‌گوید: اولین جشنواره گل لاله را 17 سال پیش پدرم برگزار کرد و سفارش کرد که این جشنواره ادامه‌دار باشد و برای انجام چنین کاری پولی برای بازدید از مردم دریافت نکنم. همین که یک‌نفر از بازدیدکنندگان هم بگوید خدا پدرش را بیامرزد، برایم کافیست.