arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۲۱۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۴ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴

محمدجواد ظریف به روایت حمید بعیدی نژاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حمید بعیدی نژاد رییس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران در صفحه اینستاگرام خود در شرح عکسی که با محمد جواد ظریف انداخته 30 ویژگی وزیر امور خارجه را برشمرده و البته گفته د راین کار کمترین اغراق و مبالغه را داشته است.

 متنی که مدیرکل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه نوشته به شرح زیر است:

چند روز پیش قبل از آنکه دکتر ظریف نیویورک را ترک کنند، به همراهی همکاران برای مروری بر روی آخرین مذاکرات هسته ای به محل استراحت ایشان رفتیم، جلسه ای طولانی و موثر برای نحوه پیشبرد مذاکرات.

بنده بیشتر از ٢٠ سال است که با آقای دکتر ظریف افتخار آشنایی دارم که سالهای زیادی این آشنایی از نزدیک بوده است. بر اساس شناختی که بنده خود بطور مستقیم درطول این سالها از ایشان بدست آورده ام ویژگیهای اصلی ایشان را می توانم اینگونه برای شما برشمارم:

الف- ویژگیهای حرفه ای و کاری:

١- حقوق دان و استاد برجسته حقوق بین الملل و روابط بین الملل ، ٢-دیپلماتی برجسته در استاندارد جهانی، ٣- دارای عالی ترین سطح تجارب سیاسی و بین المللی، ٤-مورد اعتماد سطوح عالی تصمیم گیری در کشور،٥-داشتن شناخت کامل از سازمان ملل متحدو ساز و کار سازمانهای بین المللی ، ٦- شناخت تخصصی نظام سیاسی و حقوقی آمریکا، ٧- مذاکره کننده ممتاز بین المللی، ٨- قلم بسیار شیوا در زبانهای فارسی و انگلیسی، ٩- خطیب موثر در سخنرانی به فارسی و انگلیسی، ١٠- روز آمد بودن و احاطه نسبت به وقایع مهم روز جهانی و منطقه ای از طریق پیگیری مستمر آخرین اخبار روز دنیا و همچنین مطالعه آخرین گزارشهای تحلیلی پیرامون این اتفاقات، بطوریکه ایشان همواره از کارشناسان تخصصی ذیربط موضوع نیز چند قدم جلوتر هستند و بلکه آنها را برای دستیابی به تحلیل های دقیق تر راهنمایی می کنند، ١١-ریاست عالی و تاثیر گذار بر اجلاسهای بین المللی، ١٢-مورد احترام شخصیتهای مهم ومعتبر سیاسی جهان، ١٣- انتخاب شده در ایران از طریق نظر خواهی از مردم توسط رسانه ها بعنوان شخصیت منتخب سیاسی سال ١٣٩٣، ١٤- انتخاب شده مجله تایم بعنوان یکی از شخصیت موثر و با نفوذ سال ٢٠١٤، ١٥-اولویت دادن منافع و ملاحظات ملی بر دیگر جنبه های تصمیم سازی سیاسی.

ب- ویژگیهای شخصیتی و اخلاقی:

١- بسیار با هوش، ٢-خلاق و مبتکر، ٣-متدین، ٤- بسیار جدی در کار، ٥-تسلیم و مجاب شدن در برابر استلالهای عقلانی و منطقی ، ٦-سخت گیر با طرف خارجی خود در مذاکره، ٧-منظم و وقت شناس، ٨- بکار برنده فن آوریهای روز ارتباطات، ٩- سحر خیز، ١٠- دوری از اسراف، ١١-دوری از ورود به کار سیاست داخلی و ورود به جریانهای سیاسی داخلی، ١٢- مرد اهل خانواده، ١٣-ملتزم به نماز اول وقت، ١٤- بی آلایش بودن و دوری از تعارفات شکلی، ١٥-حفظ ظاهری مرتب.

افتخار میکنم که ارتباط کاری بنده با ایشان نیز فقط بر پایه ارزشهای کاری شکل گرفته است و آنان که ایشان را از نزدیک میشناسند اذعان خواهند نمود که بنده کمترین اغراق و مبالغه ای در برشمردن ویژگیهای ایشان نکردم.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۱۵
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
20
208
هر 200 سال یکبار افرادی مثل ظریف و صالحی در ایران و جهان متولد می شوند باید قدرشان را بدانیم.
Persia
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
22
129
امیر کبیر زمان × 2
ناشناس
|
Bolivia, Plurinational State of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
8
112
همه این اوصاف درست است و بلکه بسیار بیشتر هم می شود از اوصاف خوب این عزیز صحبت کرد. مانند پرورش در دامان یک خانواده مذهبی، به یاد مرگ بودن و خدا را ناظر دانستن، رفتن به مدرسه علوی و بسیاری بیشتر. امیدوارم خداوند تبارک و تعالی خود او را در پناه امام زمان نگه دارد که چشم امید ملتی به اوست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
8
48
چشم جهان به دکتر ظریف است خدایا کمک کن و سلامتش بدار
مهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
29
16
ببخشید من از طرفدارای ظریف و تیمش در این مذاکرات هستم اما تعریف هم حدی داره مشک انست که خود ببوید زمانی در ماجرای گروگان های امریکایی در لبنان امریکا از ایران خواست وساطت بکنه ظریف مذاکره کرد در خاطرات اقای هاشمی امده که ما گروگان هارو ازاد کردیم اما امریکا به هیچ قولشون عمل نکردند که هیچ حتی یک تشکر هم نکردند در ماجرای افغانستان هم باز امریکا از ایران به نفع خودش استفاده کرد و اونجا هم اقای ظریف کاری انجام داد و بعد امریکا ایران را محور شرارت خطاب کرد در ماجرای مذاکرات زمان روحانی هم همینطور تا جایی که رئیس جمهور اصلاحات گفت غرب بد اخلاقی کرد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
8
37
خداوند امثال ظریف و صالحی را برای ملت حفظ کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
25
7
همین دوستان 12 سال قبل با غرب به توافق رسیدند اما بعد خودشان اقرار کردند که فریب خوردند و توافق راه به جایی نبرد حالا اجازه دهید ببینیم این بار چه میکنند... برای قضاوت کمی زود است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
8
9
بعیدی جون همه شون درست و بجا،البته اگر این تعاریف 8 سال قبل انجام می شد الان تو وزیر امورخارجه احمدی نژاد بودی ولی اون دوران گذشته
نظرات بینندگان