arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۳۵۲
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴

وجود عالمی مانند آیت‌الله بهجت بلا را دفع و برکت را جذب می‌کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومن ضمن اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت در فومن گفت: وجود عالمی مانند آیت‌الله بهجت بلا را دفع و برکت جذب می‌کرد.

حجت‌الاسلام ولی‌رضا قربانی در گفت‌وگو با رسا ، با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله بهجت در فومن اظهار داشت : این مراسم روز پنجشنبه هفته جاری همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) در فومن برگزار می‌شود.


وی به ویژگی‌های بارز آیت‌الله‌العظمی بهجت (ره) اشاره کرد و افزود: علم بدون ایمان نمی‌تواند به خدا تقرب پیدا کند و خدا به کسانی درجه می‌دهد که مؤمن و یا عالم باشند.


مدیر حوزه علمیه آیت‌الله بهجت فومن با تصریح بر اینکه علمای دین جایگاه فوق‌العاده‌ دارند، گفت: به برکت وجود عالمان معارف دین و قرآن حفظ شده است.


وی با بیان اینکه در کاروان علما عده‌ای مستثنی هستند، ادامه داد: این عده عالمانی هستند که علاوه بر شریعت، طریقت را نیز طی کرده‌اند.


حجت‌الاسلام  قربانی با اشاره به اینکه آیت‌الله بهجت شریعت و طریقت را طی و با نفس مجاهده کرد، یادآور شد: حضرت آیت‌الله‌ بهجت(ره) دارای درجات و کرامات بود.


وی به علاقه‌مندی امام راحل نسبت به آیت‌الله بهجت اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) توجه خاصی به آیت‌الله بهجت داشتند و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب نیز به شدت مراوده خود را با آیت‌الله بهجت حفظ کردند.


مدیر حوزه علمیه آیت‌الله بهجت فومن با اشاره به اینکه وجود عالمی مانند آیت‌الله بهجت بلا را دفع و برکت جذب می‌کرد، با ذکر خاطره‌ای از ایشان، گفت: هنگامی که چند نفر به خاطر خشکسالی با یکدیگر درگیر شده و نزاع دسته‌جمعی ایجاد کرده بودند آیت‌الله بهجت به تنهایی نماز باران خواند و خداوند باران نازل کرد.
نظرات بینندگان