arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۰۳ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴

ساختمان‌های دولتی در «رمادی» به تصرف داعش در آمد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گزارش‌ها حاکی است که نیروهای گروه تروریستی داعش در بزرگ‌ترین پیروزی خود در شش ماهه اخیر توانسته‌اند روز جمعه ۲۵ اردیبهشت ساختمان استانداری انبار در شهر رمادی را تصرف کنند.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق این گزارش طی ماه‌های اخیر گروه داعش توانسته بود خود را به نزدیک شهر رمادی برساند، اما روز جمعه نیروهای این گروه توانستند در عملیات گسترده‌ای که پنجشنبه شب در چند جبهه و با استفاده حملات انتحاری و بمبگذاری آغاز کردند، صفوف نیروهای مدافع شهر را شکسته و وارد رمادی شوند.

مقام‌های پلیس عراق گفته‌اند که نیروهای گروه داعش توانستند ساعت دو بعد از ظهر روز جمعه با تصرف ساختمان استانداری پرچم خود را بر فراز این ساختمان به اهتزاز در آورند.

یک فرمانده عالیرتبه پلیس عراق که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت: ساحتمان استانداری انبار هم اکنون در تصرف گروه داعش است.

گروه داعش نیز در بیانیه‌ای از تصرف ساختمان استانداری و پلیس عراق خبر داده است.

حکمت سليمان، هماهنگ کننده نيروهای دولتی و عشاير در رمادی نيز تاييد کرده است که ساختمان های دولتی در رمادی به تصرف گروه داعش درامده است.

وی اضافه کرده است که نيروهای دولتی تنها در چند نقطه در حال مقاومت در برابر نيروهای گروه داعش هستند.

عادل العبيد الفهدوای، از اعضای شورای استان انبار نيز وضعيت در رمادی را «بحرانی» توصيف کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، يکی از رهبران قبايل سنی منطقه نيز گفته است، مردم در حال فرار از شهر رمادی هستند، اما تمام مناطق اطراف رمادی هم اکنون در کنترل گروه داعش است.

نظرات بینندگان