arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۰ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴

انتقاد سازمان ملل از آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سازمان ملل خواستار بهبود شرایط حقوق بشر در آمریکا شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود از آمریکا خواست بازداشت خانواده‌ها و کودکان مهاجر را متوقف کند و همچنین تحقیقاتی درباره ادعای شکنجه این افراد انجام دهد و به قربانیان غرامت بپردازد.

«جمیل داور،» مدیر انجمن برنامه حقوق بشر آزادی‌های مدنی در آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد طبق گزارش جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل صدها مورد نقض جدی حقوق بشر در آمریکا صورت گرفته است.
داور روز جمعه اعلام کرد: «آمریکا در بسیاری از زمینه‌ها از جمله امنیت ملی، عدالت حقوقی ، حقوق اجتماعی و اقتصادی و سیاست مهاجرت ، در مقایسه با دیگر دموکراسی‌های لیبرال پیشینه‌ای نامناسب دارد.»

شورای حقوق بشر سازمان‎ملل‎متحد برای بهبود شرایط حقوق بشر در آمریکا 348 پیشنهاد به دولت این کشور ارائه کرد. داور همچنین اظهار داشت: «در این گزارش پیشنهادات بسیاری ارائه شده که آمریکا باید بر اساس آنها به سیاست ظالمانه و استفاده بیش از اندازه از زور پایان دهد و همچنین سیاست‌های تبعیض‎نژادی علیه اقلیت‌ها و مهاجران را متوقف کند.»
 
انجمن برنامه حقوق بشر آزادی‌های مدنی در آمریکا نیز اعلام کرد سازمان ملل پیامی محکم و قاطع در زمینه سابقه حقوق بشر در آمریکا ارسال کرده است. داور در ادامه اعلام کرد: «این اقدام سازمان ملل نشان می‌دهد آمریکا راه درازی تا پایبندی به تعهداتش در زمینه رعایت حقوق بشر دارد.»
 
دولت آمریکا تا سپتامبر 2015 فرصت دارد این پیشنهادات را عملی سازد.
 شورای حقوق بشر سازمان ملل نهادی بین‎دولتی در چارچوب نظام سازمان ملل و متشکل از 47 عضو است. این شورا مسئولیت حفاظت از حقوق بشر در سراسر جهان را بر عهده دارد.
نظرات بینندگان