arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۵۹۲
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۵ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴

ناجا: سایت‌های اینترنتی دانلود فیلم زیر ذره‌بین پلیس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 هفته گذشته بود که پلیس پایتخت طرح برخورد با فروشندگان فیلم‌ها و محصولات فرهنگی غیرمجاز، قاچاق و مستهجن را به مرحله اجرا در آورده و بیش از یک میلیون و 300 لوح فشرده را امحا کرد. با این وجود رییس پلیس پایتخت ضمن اعلام خبر تداوم اجرای چنین طرح‌هایی، می‌گوید پلیس با سایت‌هایی که اقدام به بارگذاری محصولات فرهنگی و فیلم‌های غیرمجاز و قاچاق در فضای خود کرده‌اند نیز برخورد خواهد کرد.

سردار حسین ساجدی‌نیا درباره اینکه آیا پلیس برنامه برخورد با سایت‌هایی که اقدام به فراهم کردن امکان دانلود رایگان محصولات فرهنگی داخل کشورمان و نیز فیلم‌های خارجی غیرمجاز کرده‌اند را دارد یا خیر؟ گفت: در این خصوص پلیس فتا و پلیس اطلاعات ما در همکاری با یکدیگر اقدام به شناسایی این سایت‌ها کرده و با آنان نیز برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه یکسری از افراد نیز اقدام به تبلیغ محصولات غیرمجاز خود در سایت‌ها کرده‌اند، خاطرنشان کرد: پلیس فتا و پلیس اطلاعات فضای مجازی را رصد می‌کنند و اتفاقا بخشی از دستگیری‌هایی که در عملیات هفته گذشته داشتیم، از میان همین سایت‌های اینترنتی و فضای مجازی بود.

رییس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه ما با کسانی که اقدام به فعالیت‌های غیرقانونی در بحث تهیه، توزیع و فروش محصولات فرهنگی به شکل قاچاق و نیز توزیع فیلم‌های مستهجن کنند برخورد خواهیم کرد، افزود: همچنین آن دسته از اصنافی که اقدام به توزیع فیلم‌های غیرمجاز کنند با همکاری اصناف شناسایی شده و با آنان برخورد می‌شود. بنابراین طرح‌ها مربوط به دستفروشان خیابان نخواهد بود.

ساجدی‌نیا ادامه داد: یکسری از گروه‌ها نیز به شکل باندی فعالیت می‌کردند که حوزه‌های آنان هم در فضای اینترنت و مجازی و هم در فضاهایی مانند کف خیابان‌ها بود که برخی از آنان نیز شناسایی شده و با آنان برخورد نیز شده است.

وی در ادامه از تداوم اجرای طرح‌های برخورد با عرضه‌کنندگان محصولات فرهنگی قاچاق و غیرمجاز خبر داد و گفت: این طرح به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از اشاعه فرهنگ غرب ادامه خواهد داشت و من از خانواده‌ها و شهروندان نیز درخواست می‌کنم که هرنوع اطلاعاتی درخصوص فعالیت افراد در این زمینه را به پلیس اطلاع دهند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان