arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۶۴۸
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۱ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴

واکنش عضو جبهه پایداری به ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امیرحسین قاضی‌زاده، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ائتلاف اصولگرایان و اصلاح طلبان امکان پذیر نیست، به نامه نیوز گفت: اینکه بگوییم این دو جریان نمی‌توانند ائتلاف کنند موضع گیری تندی نیست، بلکه مشخص کردن مرز‌هاست. اصولگرایان و اصلاح طلبان رقیب هستند و نمی‌شود وقتی در جریان اصولگرا هستی در جریان اصلاحات به عنوان جریان رقیب هم قرار بگیری.

وی با بیان اینکه وقتی رقابتی در انتخابات شکل می‌گیرد افراد یا اصولگرا هستند یا اصلاح طلب، خاطرنشان کرد: هر اصولگرایی با اصلاح طلبان ائتلاف کند دیگر اصولگرا نیست و وارد جریان اصلاحات شده است. وقتی افراد تغییر جهت می‌دهند نمی‌توانند اسم خودشان را میانه رو بگذارند. مثلا کارگزاران بخشی از راست سنتی بود که کم کم اصلاح طلب شد و الان نیز یکی از لیدرهای اصلاح طلبان هستند. این عضو جبهه پایداری ادامه داد: آقای روحانی و هاشمی رفسنجانی نیز عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز هستند ولی الان می‌توانیم این دو را در چهارچوب اصولگرا‌ها بدانیم؟ قطعا این‌ها مواضعشان به اصلاح طلبان نزدیک‌تر است.

وی در خصوص ریزش‌های رخ داده در جریان اصولگرا طی سال های اخیر و گرایش برخی افراد منسوب به این جریان به سمت اصلاح طلبان اظهار کرد: پایداری، حفاظت و مقاومت بر اصول هزینه دارد و خیلی‌ها نمی‌خواهند هزینه بدهند، پایبندی بر اصول عاداتی چون زندگی ساده و بی‌حاشیه را می‌طلبد. قاضی‌زاده تصریح کرد: هر که حاشیه دارد کم کم از اصولگرایی جدا می‌شود و اصلاح طلب می‌شود. اصلاح طلبان باید فکری به حال خودشان کنند و ببینند چرا ریزش‌های این طرف به آن سمت می‌رود. وی در خصوص احتمال شکل گیری طیف اعتدالیون به رهبری ناطق نوری و لاریجانی در انتخابات مجلس دهم نیز گفت: در این مورد اظهار نظری ندارم و باید منتظر چندماهه آینده برای اظهارنظر در مورد این طیف باشیم.

نظرات بینندگان