arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۲ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در رسانه‌های خارجی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از مسئولان ایران و سفرای کشورهای اسلامی که به مناسبت عید سعید مبعث برگزار شد، تأکید کردند مردم یمن، بحرین و فلسطین مظلوم هستند و ایران از آنها حمایت می‌کند.

بیانات ایشان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است.

به گزارش نقل از خبرگزاری رویترز آیت‌الله خامنه‌ای روز شنبه گفت که ایران از مردم مظلوم منطقه حمایت می‌کند.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که سران کشورهای عرب حاشیه خلیج (فارس) یک روز پیش از آن با مقامات آمریکایی در کمپ دیوید دیدار و گفت‌وگو کردند.

رهبری ایران همچنین نقش عربستان در رهبری ائتلاف علیه نیروهای حوثی در یمن را محکوم و مقامات این کشور را به مشرکانی که در سال‌های پیش از اسلام شبه جزیره عرب را رهبری می‌کردند تشبیه کرد و گفت: آنها حتی از مشرکان هم بدتر هستند چون مشرکان در ماه‌های حرام جنگ را متوقف می‌کردند اما هم اکنون می‌بینیم که حملات علیه مردم بی‌گناه یمن ادامه دارد.

وی با اشاره به وضعیت کنونی یمن، بحرین و فلسطین مردم این کشورها را مظلوم خواند و تأکید کرد: ایران تا جایی که بتواند از مظلومین دفاع می‌کند.

به گزارش رویترز پس از ظهور اسلام جنگ در ماه‌هایی از سال حرام اعلام شد که هم اکنون بنا بر تقویم قمری در یکی از این ماه‌ها قرار داریم.

رهبری ایران در ادامه آمریکا را به حمایت از تروریسم متهم کرد و اظهارات مقامات این کشور برای حمایت از امنیت منطقه را ادعایی بی‌اساس خواند و گفت: امنیت خلیج فارس به نفع همه است و اگر ناامن شود برای همه ناامن خواهد بود.

پایگاه خبری هیل وابسته به کنگره آمریکا نیز ضمن پوشش بخش‌هایی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز شنبه،‌ نوشت: رهبری ایران در سخنرانی‌اش در جمعی از مقامات این کشور و دیپلمات‌های کشورهای مسلمان آمریکا را به حمایت از تروریسم در خاور میانه و تلاش برای بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.

وی در سخنانش گفت که آمریکا حامی و طراح تروریسم است. در حالی که ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند. اما ما همواره با تروریست‌ها شامل داعش مبارزه کرده و به این کار خود ادامه می‌دهیم.

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین آمریکا و اسرائیل را به دلیل نقششان در جنگ داخلی کنونی در یمن محکوم کرد و گفت: دلیل ناامنی و کشتار دسته‌جمعی در یمن کشورهای مسلمانی هستند که در واقع فریب آمریکا و رژیم صهیونیستی را خورده‌اند.

وی افزود: این در حالی است که آمریکا مدعی تأمین امنیت خلیج فارس است. امنیت خلیج فارس مربوط به کسانی است که در آن زندگی می‌کنند.

همچنین شبکه خبری راشا تودی در گزارشی با اشاره به بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب، نوشت: رهبری ایران همزمان با سالروز عید مبعث ائتلاف علیه حوثی‌ها در یمن تحت رهبری عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت: آنهایی که در ماه‌های حرام موجب رنج خانواده‌های یمنی می‌شوند حتی از مشرکان مکه بدتر هستند.

وی در ادامه مردم یمن، بحرین و فلسطین را مظلوم خواند و تأکید کرد: ایران از مردم مظلوم منطقه حمایت می‌کند.

رهبری ایران علاوه بر این آمریکا را به عامل بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد و گفت: امنیت خلیج فارس به نفع همه است و اگر ناامن شود برای همه ناامن خواهد بود.

خبرگزاری آسوشیتد پرس روز شنبه گزارش داد:‌ آیت‌الله خامنه‌ای رهبری ایران گفت که آمریکا به بهانه تأمین امنیت آب‌های خلیج فارس تنها به دنبال منافع خودش است.

وی پس از آن این اظهارات را بیان کرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به تازگی میزبان سران کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در کمپ دیوید بوده و به آنها در خصوص حمایت از هم‌پیمانان عربش در منطقه اطمینان داده است.

همچنین روزنامه‌های گاردین و واشنگتن پست بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز شنبه را پوشش دادند و به بخش‌هایی از بیانات ایشان درباره نقش بی‌ثبات کننده آمریکا در منطقه پرداختند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان