arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

اوقات فراغت جوانان چند ساعت است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق پژوهش‌های به دست آمده اوقات فراغت جوانان به طور متوسط چهار ساعت است و آنان بیشتر گرایش دارند که اوقات فراغت خود را در محیط‌های سربسته و همراه خانواده سپری کنند.
 
به گزارش ایسنا، محمدتقی حسن‌زاده با بیان اینکه پژوهش سنجش و شناسایی نیازها و علایق فراغتی جوانان میان 5 هزار جوان 15 تا 29 ساله 31 استان از سال 92 تا 94 انجام شده است، افزود: هدف اصلی این پژوهش سنجش نیازها و علایق فراغتی جوانان ایرانی بر حسب مکان، زمان و شیوه‌های مختلف گذران اوقات فراغت است.
 
رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: تمایل به گذران اوقات فراغت در محیط‌های سربسته در میان زنان فراوانی بیشتری دارد و این تمایل آنان به خاطر کمبود امکانات مخصوص زنان در خارج از منزل است.
 
وی در ادامه گفت: به طورکلی علایق و نیازهای جوانان برای گذران اوقات فراغت بین سه قشر پایین، متوسط و بالای جامعه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. جوانان از وضعیت گذران اوقات فراغت راضی نیستند و تفاوتی بین رضایتمندی زنان و مردان وجود ندارد.
 
رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: بین شیوه گذران اوقات فراغت اختلاف‌هایی وجود دارد که مهم‌ترین آن نبود وقت و فرصت لازم است. گروه مرجع جوانان برای گذر اوقات فراغت، دوستان و والدین هستند و پیوند محکمی میان آنها وجود دارد. شیوه‌های نابهنجار اوقات فراغت مانند بی‌برنامگی در گذران این اوقات و روش‌های دستوری برای این کار، یکی از مشکلات شیوه گذران اوقات فراغت است.
نظرات بینندگان