arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

محسنی‌اژه‌ای: انتقادها را ‌قبول می‌کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه هرکسی که بخواهد مفسده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایجاد کند تا حد امکان و توان خواهیم ایستاد و انتقادها را هم قبول می‌کنیم، گفت: حتی در داخل قوه قضائیه نیز برخورد با متخلفین صورت می‌گیرد.
 
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای  کل سابق و فعلی دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت‌های مدیریتی حجت الاسلام شریفی در آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: وی بیش از 8 سال در استان مشغول به کار بوده و در این مدت تعامل خوبی در جهت آرامش و امنیت و انجام وظایف قضایی در آذربایجان شرقی داشته است.
 
وی افزود: حجت‌الاسلام شریفی در سطوح مختلف دستگاه قضایی انجام وظیفه نموده و امروز نیز در سنگر دیگری مشغول به کار خواهند شد و اکثریت قریب به اتفاق مدیران با نیتی الهی و با هدف خدمت تا آخرین نفس مشغول به خدمت هستند.
 
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین مظفری به سمت ریاست دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: وی نیز مراحل مختلف قضایی را پشت سر گذاشته و از تجربیات خوبی برخودار است و با نیروی جوان و با نشاط انجام وظیفه خواهد کرد.
 
محسنی‌اژه‌ای در ادامه بر ضرورت استفاده معنوی از ایام ماه رجب تاکید کرد و گفت: روز گذشته عید مبعث بود و رسول گرامی اسلام(ص) در زمانی مبعوث شدند که جهان را ظلمت فرا گرفته بود.
 
وی تاکید کرد: جهالت و ظلمت به گونه‌ای شده بود که بسیاری از افراد به خوی ددمنشی گرفتار شده بودند و علاوه بر تجاوز به حقوق دیگران به حقوق خود نیز تجاوز کرده بود و انسانیت و عاطفه فراموش شده بود.
 
معاون اول قوه قضائیه گفت: زنده به گور کردن دختران نمونه کوچکی از شرایط جامعه‌ای است که پیامبر در آن زمان مبعوث شدند و نبی مکرم اسلام انسانهایی را تربیت می کند که جهان را متحول می کند و عواطف و انسانیت به اوج می رسد.
 
وی افزود: البته درآن زمان نیز فراعنه و منافقین زمان که احساس کردند چپاولگری آنان به خطر افتاده در مقابل رسول خدا قیام کردند و مشکلات زیادی برای پیروان اسلام ایجاد کردند و مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها را به وجود آوردند.
 
محسنی‌اژه‌ای گفت: این انقلاب که نشات گرفته از بعثت است و امام راحل در شرایطی خاص انقلاب را به پیروزی رساند که جهان وابسته به دو قدرت شرق و غرب بود و امکان استقلال وجود نداشت.
 
معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد:  امام با اتکا به خدا و مردم تابوی وابستگی به شرق و غرب را شکست و شاه پشتیبانی شده از سوی استکبار هرگز شکست در برابر امام راحل را پیش‌بینی نمی‌کرد و در این شرایط کسانی که مطامع آنان به خطر افتاد ساکت ننشستند.
 
وی افزود: چندین کودتا در کشور رخ داد و احزاب مختلف تجهیز شده و به جان مردم افتادند و بسیاری از بزرگان ترور شده و به خاک وخون کشیده شدند.
 
محسنی‌اژه‌ای گفت: ایستادگی و مقاومت در برابر مظاهر دنیای شرق و غرب افتخار انقلاب و امام راحل است ولی امروز نیز عده ای پیدا شده اند که فکر می‌کنند گشایش این کشور سازش با غرب است.
 
وی تاکید کرد: تجربه 36 ساله کشور نشان داده که هر جا در برابر غرب کوتاه آمده ایم آنان 10 برابر پیشروی کرده‌اند و متاسفانه عده‌ای تلاش برای برقراری ارتباط با آمریکا را افتخار خود می‌دانند و سئوال اینجاست که مگر می‌توان با شیطان کنار آمد و به شیطان اعتماد کرد.
 
محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: مردم با حرکت در پشت ولایت فقیه و  با پرداخت هزینه مسیر سربلندی را طی کرده‌اند و در نزد تاریخ آینده نیز سربلند هستیم و یک ملت با وحدت و بصیرت و ایستادگی در برابر استکبار ایستاده است.
 
معاون اول ‌قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه نیز از اول انقلاب در برابر گروهک ها و متجاوزان ایستاده است و امروز نیز قوه قضائیه مصمم است و با وجود کمبودهای امکانات مختلف در برابر هر متجاوز و مفسدان خواهیم ایستاد.
 
وی گفت: هرکسی که بخواهد مفسده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایجاد کند تا حد امکان و توان خواهیم ایستاد و انتقادها را نیز قبول می‌کنیم و مصمم هستیم با تمام مفسدین بدون توجه به جایگاه آنان برخورد کنیم.
 
محسنی‌اژه‌ای افزود: به مصادیق  برخورد دستگاه قضایی در سال‌های اخیر توجه کنیم که بدون توجه به ثروت و موقعیت فرد رسیدگی‌ها صورت می‌گیرد و حتی در داخل قوه قضائیه نیز برخورد با متخلفین صورت می‌گیرد. منکر کمبودها نیستیم اما با تمام توان سعی می‌کنیم که در عرصه برخورد با تخلف‌ها با جدیت عمل کنیم.
نظرات بینندگان