arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۸۰۱
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۶ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

کارت ملی تا اطلاع ثانوی اعتبار دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون فن آوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت های شناسایی ملی تا اطلاع ثانوی اعتبار دارد.

حمید پارسایی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به مصوبه دولت، اعتبار تمام کارت های شناسایی ملی را تا پایان سال 94 دانست و افزود: شهروندان ایرانی تا اطلاع ثانوی به تمدید کارت ملی خود نیازی ندارند.

وی تعداد کارت های ملی که برای مردم صادر شده است، بیش از 60 میلیون کارت برشمرد و گفت: تا زمانی که سازمان ثبت احوال اعلام نکرده این کارت ها اعتبار دارد و از مردم خواست در این خصوص نگران نباشند .

پارسایی صدور کارت های هوشمند ملی را زمان بر دانست و افزود: تاکنون، بیش از 2 میلیون کارت هوشمند ملی در کشور صادر شده است .

وی گفت : قرار است کارت های ملی قدیمی در یک برنامه زمان بندی شده به کارت هوشمند ملی تبدیل شود .

معاون فن آوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور همچنین از کسانی که کارت ملی خود را گم کرده اند خواست هرچه سریعتر با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا ادارات ثبت احوال در استانها برای دریافت کارت ملی قدیمی خود اقدام کنند .

وی با بیان اینکه 95 درصد از جمعیت 15 سال به بالای کشور دارای کارت ملی هستند، تاکید کرد: افرادی که فاقد کارت ملی هستند بیشتر در بین سنین 15 تا 18 سال قرار دارند .

پارسایی تعداد افرادی که هم اکنون کارت ملی ندارند و در سنین 20 سال به بالا قرار دارند، حدود 500 هزار نفر برشمرد و از آنان خواست هرچه سریعتر برای دریافت کارت ملی خود اقدام کنند تا با مشکل جدی روبرو نشوند.
نظرات بینندگان