arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۴ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴

غول گوگل در راه خیابان های کالیفرنیا

حالا باید گوگل را هم در زمره برندهای مطرح در دنیای خودروسازی به شمار آورد. این غول دنیای ارتباطات تا چند هفته دیگر نخستین خودروهای بدون راننده خود را راهی خیابانهای کالیفرنیا می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : به گزارش انتخاب، سالها بود که ایده خودروهای بدون راننده در محافل علمی مورد بحث و بررسی قرار می گرفت و گرچه تلاشهای زیادی برای تحقق این ایده صورت می گرفت اما شکل و شمایل نه چندان دوست داشتنی این خودروها و همچنین اطمینان نداشتن به عملکرد آنها موجب شده بود تا امیدی به تحقق این رؤیا در آینده نزدیک نباشد. اما حالا گوگل از خودرویی رونمایی کرده که مشابه آن را پیشتر در فیلمهای علمی و تخیلی دیده ایم.

این غول دنیای ارتباطات و فناوری های نوظهور تا پیش از این خودروی روباتیکی خود را تنها در پیست های آزمایشی به راه انداخته بود اما حالا قرار است این خودرو در تابستان پیش رو وارد خیابانهای «مانتن ویو» در کالیفرنیا شود. البته گوگل اعلام کرده که این خودروها فعلا با سرعت کم یعنی حداکثر ۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت خواهد کرد.

گرچه این فناوری جدید تازه راه خیابانها را پیدا خواهد کرد اما مغز این خودروها مدتهای طولانی است که در آزمایشگاههای پیشرفته گوگل در قالب شبیه سازی های رایانه ای مورد مطالعه جزء به جزء قرار گرفته است، به طوریکه این شرکت با اطمینان خاطر مثال زدنی از عملکرد بی نقص محصول جدیدش صحبت می کند.

گوگل در ماههای گذشته خیابانهای کالیفرنیا را در دنیای مجازی شبیه سازی کرده است و حالا همه چیز برای تحقق رؤیای حرکت خودروهای بدون سرنشین روباتیکی در خیابانها آماده است.


نظرات بینندگان