arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۴۹۲۳
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۰ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴

ملک سلمان: در قبال زائران خانه خدا احساس مسوولیت می‌کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 پادشاه عربستان در سخنانی تصریح کرد: ما از کسانی که برای ایجاد اتحاد میان مسلمانان و اعراب تلاش کنند حمایت می‌کنیم.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سخنانی طی مراسم تقدیر پارلمان عربی از مواضع وی در قبال مسائل جهان عرب و اسلام و دادن نشان به او در کاخ «آلبمامه» گفت: ما از کسانی که برای اتحاد مسلمانان، اعراب و کشورهای جهان تلاش کنند حمایت و در قبال همگان احساس مسوولیت می‌کنیم و دشمن دیگران نیستیم.

وی افزود: برادران مسلمان ما در تمامی جهان برادر و دوست اعراب هستند و این یعنی دشمن همدیگر نیستیم. هدف گفت‌وگوی مذاهب که عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه پیشین عربستان آن را بنا کرد و سیاست‌های عربستان از زمان ملک عبدالعزیز و فرزندانش سعود، فیصل، خالد، فهد و عبدالله اتحاد اعراب، مسلمانان و کشورهای جهان بوده است.

ملک سلمان تاکید کرد: جهان امروز کوچک شده است. من به صراحت به شما می‌گویم که عربستان کشور شماست کشور اعراب و مسلمانان است و ما در قبال زائران خانه خدا احساس مسوولیت می‌کنیم. قانون اساسی عربستان کتاب خدا و سنت رسول (ص) و این مساله به این معنا نیست که ما با ادیان می‌جنگیم.

وی افزود: ما امیدواریم که امنیت، صلح و ثبات در منطقه ما و در تمامی جهان برقرار شود و مردم ما در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنند.

احمد بن محمد الجروان، رئیس پارلمان عربی نیز در این مراسم مدعی شد: مواضع شما در قبال جهان عرب خدمت و حمایت از انسانیت است و رهبری ائتلاف عربی در یمن برای دفاع از مردم این کشور علیه کسانی است که به یمن تجاوز می‌کنند و امنیت آن را به خطر می‌اندازند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان