arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۰۱۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۶ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴

سخنگوی دولت: 4میلیون نفر از آغاز امسال از فهرست یارانه بگیران حذف شده اند

نوبخت همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده ها زندگی را با یارانه تنظیم کرده اند، گفت: 4میلیون نفر از آغاز امسال از فهرست یارانه بگیران حذف شده اند و در تلاش برای ایجاد بانک های اطلاعاتی قوی هستیم، تا تبعیضی به وجود نیاید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون رییس جمهوری گفت: دولت با معضل 2 هزار و 900 طرح عمرانی مواجه است که از پیشرفت های فیزیکی مختلفی برخوردار هستند.

به گزارش «انتخاب»، محمد باقر نوبخت روز دوشنبه دربازدید از پارک علم و فناوری استان البرز،افزود: منابع لازم برای این طرح های عمرانی 400 هزار میلیارد تومان است درحالی که بودجه سال گذشته 40هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه بر فرض 100 درصد تخصیص بودجه باز هم امکان اتمام این طرح ها وجود ندارد، ادامه داد: عمر برخی از طرح های عمرانی یاد شده به 10 سال هم می رسد و از توجیه اقتصادی و اجتماعی برخوردار نیستند.

نوبخت تاکید کرد: با این منابع محدود باید هرچه سریع تر در جهت اتمام طرح های نیمه تمام پیش رفت و دراین زمینه نیاز به مساعدت بخش خصوصی داریم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خاطرنشان کرد: درسال گذشته طرح هایی که دارای پیشرفت فیزیکی 80 درصد بود را مورد توجه قرار دادیم و دراین مدت 246 طرح به اتمام رسید.

وی گفت: امسال علاوه بر شاخص پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد برای طرح های عمرانی، توازن منطقه ای، کمک به مناطق محروم و طرح هایی که سایر طرح ها را به هم مرتبط می کند، مورد توجه قرار گرفته است.

نوبخت در ادامه پرداخت های متفاوت و گاه تبعیض آمیز را از دیگر معضلاتی دانست که دولت با آن مواجه است و اظهار داشت: 10هزار میلیارد تومان درماه جاری حقوق کارکنان دولت بوده، اما آیا رضایت حاصل شده است؟

وی افزود: کمیت به دلیل افت نفت و درآمدهای دولت در این زمینه کافی نیست، اما باید منابع موجود باید عادلانه توزیع شود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: درسال گذشته 42 هزار میلیارد تومان بین خانواده ها تقسیم شد که 11 هزار و 300 میلیارد تومان آن از خزانه برای یارانه بوده است.

نوبخت همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده ها زندگی را با یارانه تنظیم کرده اند، گفت: 4میلیون نفر از آغاز امسال از فهرست یارانه بگیران حذف شده اند و در تلاش برای ایجاد بانک های اطلاعاتی قوی هستیم، تا تبعیضی به وجود نیاید.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: شناسایی ها دراین زمینه صورت گرفته و این موضوع نیز از دیگر معضلاتی است که دولت با آن مواجه است.

وی در ادامه به سیاست های دولت در عرصه دیپلماسی پرداخت و افزود: حلقه تنگ تحریم ها از یک سو و برخی از مشکلات داخلی از سوی دیگر از دیگر موضوعات است.

نوبخت یادآورشد: درتمامی عرصه های صنعتی، پزشکی، اجتماعی و آموزشی، دولت درتلاش برای توسعه است و از ظرفیت بزرگ جهاد دانشگاهی نیز استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد: یکی از عرصه هایی که توفیق درآن متناسب با انتظارات بوده، عرصه علم و فناوری است که نهادهای علمی و پژوهشی دراین زمینه راهگشا هستند و با همکاری مستمر در تلاش هستیم تا برای برنامه ششم بسیاری از برنامه ها را داشته باشیم.

معاون رییس جمهوری گفت: بودجه کشور درسال 94 با رقم منابع عمومی 220 هزار میلیارد تومان در مجلس به تصویب رسید که از رشد پنج درصدی برخوردار بوده است. درحالی که منابع عمومی این میزان رشد داشته، رشد بودجه جاری در حد 11 درصد بوده و رشد اعتبارات عمرانی (تملک دارایی و سرمایه ای) 20درصد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رشد اعتبارات تحقیقاتی بیش از 34 درصد است و اختصاص بالغ بر 9هزار و 600 میلیارد تومان درهمین بودجه محدود، نوعی انظباط و انقباض برای بخش تحقیقات بوجود آورده است.

معاون رییس جمهوری گفت: کل منابع حاصل از فروش نفت در سال جاری، 24 میلیارد دلار بوده که نسبت به عدد 50 سال 93 کاهش یافته و قیمت هر بشکه نفت درسال 93 برابر با 108 دلار برای هربشکه بوده که امروز به 52 دلار رسیده است.

در این آیین از دو کتاب روش تحقیق پیشرفته و مجموعه اقتصاد جدید، ترجمه محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و همچنین سه کتاب در حوزه بیوتکنولوژی رونمایی شد.

نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی و بخش های مختلف پارک علم و فناوری استان البرز نیز ازسوی معاون رییس جمهوری مورد بازدید قرار گرفت.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۲۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸
26
15
بهتره به طرح های نیمه تمامتان برسید تا اینکه حق مردم رو ببرید . این یارانه میبایست 100 هزار تومان باشه و با تورم محاسیه شده باشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸
6
29
بانک اطلاعاتی تون مسخره ست... یک روز به من به عنوان دانشجوی متاهل سبد کالا می دید امروز هم یارانه م رو قطع میکنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸
7
16
ولی خیلی از این 4 میلیون نفر اونقدرا هم وضعشون خوب نیست که یارانه شون قطع بشه!
نظرات بینندگان