arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۳ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

مجلس از پاسخ‌های ربیعی قانع شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر کار به سؤال حسین طلا قانع شدند.

بررسی سؤال حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستورکار جلسه علنی امروز مجلس قرار داشت.

سؤال طلا از ربیعی در مورد انفجار گاز در معدن زغال سنگ در معدن پاوه دانا و ناکارآمدی و ناتوانی بازرسان کار در حفظ جان کارگران و کشته و مجروح شدن شماری از آنها، بود.

پس از حضور وزیر کار در صحن علنی و توضیح در مورد این سوال، حسین طلا نماینده تهران اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر قانع‌ نشده است بنابراین محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم خانه ملت که ریاست صحن علنی را برعهده داشت، این سؤال را به رای بهارستان‌نشینان گذاشت.

وکلای ملت نیز با 114 رای موافق، 84 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن مجلس اعلام کردند که از پاسخ‌های ربیعی قانع‌ شدند.

 وکلای ملت پیش از این به علی‌‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش (2 کارت زرد)، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی (یک کارت زرد)، رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم (یک کارت زرد)، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی (دو کارت زرد )، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (یک کارت زرد)، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور (یک کارت زرد)، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجات (2 کارت زرد) و محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (یک کارت زرد) داده‌ بودند.
نظرات بینندگان