arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۵ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

حمل مشروب با تانکر در پیرانشهر!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک محموله بزرگ از مشروبات الکلی که به طرز ماهرانه ای در یک تانکر حامل مازوت جاسازی شده بود با هوشیاری ماموران گمرک مرزی تمرچین پیرانشهر در آذربایجان غربی شناسایی و توقیف شد.

مدیر گمرک تمرچین پیرانشهر با اعلام این خبر در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این تانکر حامل مازوت از کشور عراق به مقصد ایران در حال تردد بود که در گمرک مرز تمرچین با هوشیاری ماموران این گمرک شناسایی شد.
 
نادر انصاریان گفت: در این محموله مازوت چهار هزار و 888 بطری انواع مشروبات الکلی به شیوه ای کاملا ماهرانه با ایجاد دریچه هایی در داخل این تانکر در دو قسمت جلو و عقب آن جاسازی شده بود که ماموران گمرک با مشاهده جوشکاری های انجام شده در داخل آن به این خودرو مشکوک شده و پس از بازرسی از آن متوجه وجود این تعداد مشروبات الکلی در داخل این تانکر شدند.
 
وی ارزش این محموله مشروبات الکلی بیش از چهار میلیارد و 534 میلیون ریال اعلام کرد.
 
انصاریان با بیان اینکه پرونده این محموله برای سیر مراحل قضایی به همراه متهمان به مراجع ذیصلاح ارسال و نسبت به امحاء آن نیز اقدام شده است افزود: روزانه بیش از یکصد دستگاه تانکر حامل مازوت از طریق این گمرک وارد کشور می شود.
 
پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر در مرز مشترک با کشور عراق قرار دارد که در شمال غربی ایران و در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
 
مرز تمرچین که تا شهر ارومیه مرکز استان 160 کیلومتر فاصله دارد در سال 86 به عنوان مرز مجاز رسمی زمینی کشور شناخته شد.
 
در سال گذشته بیش از یک میلیون و پنج هزار تن انواع کالا به ارزش افزون بر 416 میلیون دلار از این گمرک در سال گذشته به خارج از کشور صادر شد.
 
عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرک انواع مصالح ساختمانی به ویژه سیمان، انواع مواد غذایی، میوه و تره بار، لبنیات، مصنوعات فلزی و پلاستیکی و دستگاه های صنعتی است که در بیشتر موارد به اقلیم کردستان عراق صادر می شوند.
نظرات بینندگان