arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۲۴۴
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۷ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

برنده احتمالی مزایده پرسپولیس مشخص شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل سازمان خصوصی‌سازی با اعلام اسامی خریداران سرخابی عنوان کرد: چهارمین مزایده سرخابی‌ها طبق وعده امروز در حال برگزاری است که امیدواریم با این واگذاری روند حرکتی این دو باشگاه بهبود یابد.
 
به گزارش ایسنا، میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در چهارمین جلسه برگزاری مزایده استقلال و پرسپولیس با اشاره به اینکه این مزایده از گزند شایعات در امان مانده است، گفت: واگذاری سرخابی‌ها در سالی صورت می‌گیرد که این دو تیم در جدول، وضعیت خوبی نداشتند در غیر این صورت این دو باشگاه در اوج اقتدار واگذار می‌شد، اما امیدواریم با این واگذاری روند حرکتی این دو باشگاه بهبود و اصلاح یافته تا در سال‌های آینده این دو باشگاه در جام باشگاه‌های آسیا و یا محافل دیگر ظاهر شوند.
 
وی افزود: امروز چهار پاکت به سازمان خصوصی‌سازی ارائه شد که هر چهار پاکت سپرده خود را تا پایان وقت اداری دیروز واریز کردند و ذی‌حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز این سپرده را تایید کرد و نگرانی از بابت واریز سپرده وجود ندارد. زیرا در جلسه گذشته اتفاقاتی در خصوص عدم واریز سپرده رخ داد، اما در جلسه‌ی امروز نگرانی از این بابت وجود ندارد.
 
حسینی خاطر نشان کرد: جلسه امروز مزایده استقلال و پرسپولیس تماما در مقابل دوربین رسانه‌ها و اصحاب رسانه برگزار می‌شود. در حالی که در جلسه گذشته این اتفاق رخ نداد. همچنین ارائه پیشنهاد برای هر باشگاه به منزله اعلام برنده نیست زیرا برنده نهایی بعد از تایید اهلیت در روزهای آینده مشخص و اعلام می‌شود.
 
رییس سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: یکی از پیشنهاد‌دهندگان این مزایده شرکت استیل آذین ایرانیان است که نقصی در پرونده داشت که پیشنهاداتی برای برطرف شدن مشکل آنها ارائه شد و امیدواریم مشکلات آنها برطرف شده باشد.
 
پوری حسینی به اعلام اسامی متقاضیان پرداخت و گفت: در حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری سمند تنها متقاضی خرید باشگاه استقلال است که نماینده‌ این شرکت در آن حضور نداشته و با حضور نمایندگان دیگر بازگشایی می‌شود. این شرکت مبلغ 290 میلیارد و 500 میلیون تومان پیشنهاد کرده است.
 
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که امشب باشگاه پرسپولیس با الهلال مسابقه دارد، گفت: برخی افراد از باشگاه پرسپولیس خواهش کردند که پاکت‌های متقاضیان خرید باشگاه پرسپولیس امروز بازگشایی نشود، اما سازمان خصوصی‌سازی طبق قرار امروز باید این کار را انجام دهد که اگر هر سه متقاضی خرید پرسپولیس به اتفاق از سازمان خصوصی‌سازی و ستاد برگزاری مزایده درخواست کنند جلسه مزایده به تنفس بخورد جلسه تنفس داده خواهد شد در غیراین صورت پاکت‌ها بازگشایی می‌شوند اما برنده‌ای اعلام نمی‌شود.
 
به گفته وی همچنین در این جلسه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی نیوان و شرکت بهنام پیشروی کیش پاکت‌های پیشنهادی خودر ا به سازمان خصوصی‌سازی اعلام کردند.
 
پوری حسینی افزود: شرکت نیوان ابتکار مبلغ 290 میلیارد تومان معادل قیمت پایه را برای خریداری باشگاه پرسپولیس پیشنهاد داده که با توجه به قیمت بالای دیگر متقاضیان رقابت بین دو متقاضی دیگر ادامه خواهد داشت.
 
وی افزود: شرکت بهنام پیشروی کیش رقم 329 میلیارد تومان برای خرید باشگاه پرسپولیس پیشنهاد کرده است.
 
پوری حسینی گفت: همچنین شرکت استیل آذین ایرانیان مبلغ 332 میلیارد تومان پیشنهاد کرده که بالاترین رقم پیشنهادی بوده است.
 
رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: این در حالی است که این دو متقاضی در گذشته یک میلیارد تومان اختلاف داشتند. بنابراین پیشنهادات این چهار متقاضی توسط هیات واگذاری مورد بررسی قرار گرفته و در صورت عدم نقص در پرونده برنده نهایی در هفته آینده (حداکثر تا روز شنبه) اعلام می‌شود.
 
وی در مورد سرنوشت واگذاری این دو باشگاه در صورت عدم صلاحیت خریداران گفت: در مورد پرسپولیس این احتمال بعید به نظر می‌رسد و به نظر می‌رسد که هر سه متقاضی دارای اهلیت باشند ولی در مورد استقلال چون یک شرکت‌کننده وجود دارد باید اسناد آنها مطالعه شود.
 
پوری حسینی افزود: قانون هیچ محدودیتی برای تکرار مزایده قائل نبوده و مزایده شرکت‌ها می‌تواند هشت تا نه بار تکرار شود.
 
وی درباره بدهی 750 میلیاردی شرکت بهنام پیشرو کیش به سیستم بانکی اظهار کرد: در مزایده سرخابی‌ها از هر گونه شایعه‌ای پرهیز کرده‌ایم. چنین خبری را نشنیده‌ام و فقط درباره خبرهای مستند اظهار نظر می‌کنم. اگر چنین خبری باشد، به شرکت بهنام پیشرو کیش اعلام می‌کنیم.
 
رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره پیشنهاد بالای استیل آذین نسبت به سایر متقاضیان خاطرنشان کرد: تنها پیشنهاد بالا در واگذاری دخیل نیست بلکه باید اهلیت متقاضیان نیز بررسی شود. آن‌ها در مرحله قبل اشکالاتی داشتند که گویا در این مرحله آن‌ها را برطرف کرده‌اند.
 
پوری‌حسینی درباره سهامدار شدن کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، مجتبی محرمی و علی کریمی در شرکت استیل آذین گفت: من هم این خبر را شنیده‌ام ان‌شاءالله در هفته آینده برنده مزایده را اعلام می‌کنیم.
 
برنده احتمالی پرسپولیس؛ استیل آذین
سبحانی - مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی - در خصوص برطرف شدن مشکل بدهی شرکت استیل‌آذین گفت: شرکت استیل‌آذین مشکل بدهی خود را احتمالا برطرف کرده است، زیرا قبل از برگزاری مزایده به این شرکت اعلام شده بود که مشکل خود را برطرف کند.
 
به گفته سبحانی در صورتی که این مشکل بدهی خود را برطرف کرده باشد به دلیل این‌که بالاترین قیمت را پیشنهاد داده است به عنوان برنده مزایده پرسپولیس اعلام خواهد شد.
نظرات بینندگان