arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۳۹۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴

دکتر همتی: اصلاح امور در بانک ملی ایران با سرعت به پیش می‌رود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر عامل بانک ملی ایران ابراز داشت: با موفقیت‌های کسب شده در سال 1393 توسط بانک ملی ایران، جایگاه این بانک در جامعه ارتقا یافته و در حال حاضر وجهه بانک در بیرون بسیار متفاوت از گذشته است.

دکتر عبدالناصر همتی در همایش بررسی عملکرد سال 1393 و تبیین برنامه‌های سال 1394 بانک ملی ایران با تقدیر از تلاش‌های موثر مدیران و کارکنان این بانک در تمامی بخش‌ها گفت: خوشبختانه سال 1393، سال خوبی برای بانک بود و با تلاش تمامی همکاران، بانک ملی ایران باید در سال جاری در تمامی زمینه‌ها بالاتر از میانگین سیستم بانکی باشد.

وی با عنوان اینکه اصلاح امور در بانک ملی ایران با سرعت به پیش می‌رود، تاکید کرد: این یک فرصت تاریخی برای بانک ملی ایران است تا جهش‌های خوبی در حوزه عملکردی خود طی سال جاری داشته باشد. همتی رشد 25 درصدی منابع موثر بانک ملی ایران را در سال 1393 را نشانه مهم اعتماد مردم به این بانک دانست و خواستار افزایش بیشتر این شاخص در سال جاری شد.

وی وصول نقدی 48 هزار میلیارد ریال مطالبات غیر جاری در سال 1393 را دارای تاثیر تعیین کننده در حرکت رو به رشد بانک ملی ایران دانست و گفت: درصد بدهی بانک ملی ایران با این میزان وصولی نقدی و کاهش شدید معوقات بانک به زیر 10 درصد رسیده که این یک تحول در امر وصول مطالبات در سیستم بانکی است و خوشبختانه این عملکرد موفق مورد تقدیر مسئولان عالی کشور قرار گرفته است.

همتی ساماندهی وضعیت ارزی بانک، حرکت آموزش‌های بانک به سمت شیوه‌های کاربردی و کارگاهی، بسترسازی مناسب برای بهینه‌سازی مطلوب بخش فناوری اطلاعات بانک، فروش 2 هزار و 200 میلیارد ریال املاک مازاد، شفاف‌سازی صورت‌های مالی و رسیدگی جدی به امور معیشتی و بیمه درمانی کارکنان را از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده دیگر در سال 93 عنوان کرد که موجب آرامش در بانک و همدلی و همزبانی همکاران در سراسر کشور شده است.

وی روند حرکتی در بخش اعتبارات را کارشناسی و همراه با میزان منابع و امکانات بانک ارزیابی کرد و گفت: در سال 93 افزایش خالص تسهیلات بانک ملی ایران، 66 هزار میلیارد ریال بود که نشانگر این است که برنامه تسهیلاتی این بانک انقباضی نبوده و این میزان رشد در شرایطی محقق شده که اضافه برداشت از بانک مرکزی نیز کنترل شده و این امر مورد توجه مسئولان محترم بانک مرکزی نیز قرار گرفته است.

 مدیر عامل بانک ملی ایران با تاکید بر ضرورت تلاش بیش‌تر همکاران برای کسب موفقیت‌های مستمر گفت: باید به همکاران اعتماد شود و فرصت رشد در اختیار آنها قرار گیرد و مطمئناً اگر همکاران فرصت حرکت و رشد کافی بیابند، وضعیت بانک ملی ایران به مراتب بهتر خواهد شد.

 وی در ادامه چابک‌سازی ساختار سازمانی بانک به ویژه در واحدهای ستادی ادارات امور شعب و مرکز، اصلاح نظام پرداخت مزایا با هدف افزایش انگیزه و کارایی کارکنان و اصلاح معیارهای درجه‌بندی ادارات امور شعب را از برنامه‌های بانک در سال 94 عنوان کرد.

در بخش دیگری از همایش، اعضای هیأت مدیره و معاونان بانک ملی ایران به بررسی عملکرد بخش های مربوطه خود در سال 93 و ارائه چشم‌انداز فعالیت در سال جاری پرداختند.

 همایش یک روزه بررسی عملکرد سال 93 و تبیین برنامه‌های سال 94 بانک ملی ایران با حضور مسئولان ارشد این بانک در سالن حافظ ادارات مرکزی برگزار شد.
نظرات بینندگان