arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۵ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴

رزیدنت بیهوشی هنگام کار جان سپرد

بیمار که برای جراحی بیهوش شد، دکتر بیهوشی قفسه سینه‌اش درد گرفت. لحظه‌ای بعد اتاق عمل بیمارستان قائم مشهد جراحی بیمار را متوقف کرده بود تا عملیات احیاء رزیدنت 32 ساله بیمارستان را انجام دهد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : به گزارش انتخاب، بیمار که برای جراحی بیهوش شد، دکتر بیهوشی قفسه سینه‌اش درد گرفت. لحظه‌ای بعد اتاق عمل بیمارستان قائم مشهد جراحی بیمار را متوقف کرده بود تا عملیات احیاء رزیدنت 32 ساله بیمارستان را انجام دهد.

 
این حادثه سه روز پیش یعنی روز یکشنبه بیست و هفم اردیبهشت ماه روی داد و هنوز سی.پی. آر (احیاء) دکتر «مهرک گلگاریان» شروع نشده بود که نبض او از کار افتاد. لحظاتی بعد اعلام شد که رزیدنت سال سوم بیهوشی این بیمارستان مشهد در حین کار دچار درد شدید در ناحیه قلب شد و در پی آن سکته و فوت کرد.
 
یکی از حاضران در صحنه درباره اتفاقاتی که روز یکشنبه گذشته در بیمارستان قائم رخ داد به خبرنگار ما گفت: در راهروی بیمارستان نشسته بودیم که متوجه عبور و مرور مشکوک پرستاران و دکترها به اتاق عمل شدیم.
 
وی درباره آن روز در بیمارستان افزود: بعد از آن دیدم که چند پرستار و دکتر دوان دوان به اتاق عمل می‌روند و از ظاهرشان معلوم بود که اتفاق خاصی رخ داده‌است. 
این شاهد عینی ادامه دادک زمانی که دکترها به سمت اتاق عمل می دویدند مردمی که آنجا نشسته بودند می‌گفتند که «این دکترها هم مانند سریال در حاشیه مهران مدیری که در آن دکترها زمانی که می خواستند تظاهر کنند که در حال انجام دادن وظایفشان هستند شروع به دویدن می کردند دارند ادای کار کردن زیاد را در می آورند.»
 
در حالی که خبر فوت حین کار رزیدنت جوان این روزها دهان به دهان می‌چرخید برخی از همکاران «مهرک گلکاریان» استرس و فشار کاری و نبود زمان برای استراحت کافی را عامل وقوع این حادثه و فوت او اعلام می‌کنند.
 
با این حال بازپرس جنایی مشهد در گفت و گویی هر نوع شکی را در مورد علت مرگ این رزیدنت منتفی دانست و درباره علت فوت خانم دکتر گفت: مسائل خانوادگی وجود دارد که ما مجاز به مطرح کردن آن نیستیم اما آن چه که مسلم است این است که جنایتی در این باره رخ نداده است.
 
قاضی سخاییان بازپرس جنایی شهر مشهد در ادامه تاکید کرد: البته ما در حال بررسی این پرونده و علت فوت این خانم هستیم اما هنوز نتیجه نظریه پزشکی قانونی درباره علت فوت به دست ما نرسیده‌است و هنوز نمی‌توانیم در باره علت فوت این خانم اظهار نظر کنیم. 
پرونده فوت رزیدنت جوان هم اکنون در دادسرای شهر تا اعلام قطعی نظریه پزشکی قانونی مشهد مفتوح است.

خبرآنلاین
نظرات بینندگان