arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴

یزدی: دولت به صورت جدی با بدحجابی مقابله کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم این توانمندی را دارند که مانند روزهای نخست انقلاب، با بدحجابی مقابله کنند ولی در حال حاضر فقط ملاحظه دولت را می‌کنند.

آیت‌الله محمد یزدی ظهر امروز در اجلاس سراسری «عفاف، عزت عشق» که در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه ضرورت‌های دینی شوخی‌‌بردار نیست، تصریح کرد: برخی افراد با ضرورت‌های دینی در جامعه بازی می‌کنند که این مسئله خوشایند نیست.

وی برگزاری همایش‌ و اجلاس‌ها را کاری ظاهری و تشریفاتی عنوان کرد و گفت: برگزاری همایش و اجلاس هیچ دردی از دردهای جامعه را دوا نخواهد کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دستگاه‌های دولتی نسبت به برگزاری همایش‌هایی اقدام می‌کنند که این همایش‌ها هیچ تاثیری در جامعه ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش به شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب انتخاب شده اشاره کرد و ادا‌مه داد: ‌‌شعار امسال که «همدلی و همزبانی» است ولی معنای شعار سال این نیست که مردم جامعه فقط گوش به فرمان دولت باشند و در همه حال از دولت حمایت کنند.

آیت‌الله یزدی با تبیین وظایف دولت در مقابل مردم عنوان کرد: وظیفه دولت این است که به خواسته‌های مردم اهمیت دهد و بدحجابی را در جامعه ریشه‌کن کند.

وی با بیان اینکه مردم خواهان بدحجابی در جامعه نیستند تصریح کرد: مردم بدحجابی را در جامعه برنمی‌تابند و باید با معضل بدحجابی در دستگاه‌های دولتی به صورت جدی مبارزه کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه همزبانی بین دولت و ملت باید دوطرفه باشد گفت: دولت نباید تنها انتظار حمایت از مردم را داشته باشد بلکه باید خواسته‌های آنان را نیز مورد توجه قرار دهد.

وی با اشاره به برخی خواسته‌های مردم تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا، فحشا و منکرات از جمله خواسته‌های مردم است و این مسائل بارها تذکر داده شده است.

آیت‌الله یزدی با تاکید بر اینکه دولت باید مسئله حجاب را پیگیری کند، اظهار کرد: موضوع حجاب باید از سوی دولت به صورت جدی پیگیری شده و سپس در خانواده اجرایی شود تا مردم حرکت جدی دولت را در این زمینه مشاهده کنند.

وی با تاکید بر اینکه با نوشتن مقاله، کتاب و ... نمی‌شود در زمینه ریشه‌کن کردن بدحجابی در جامعه کار جدی انجام داد، عنوان کرد: باید همه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه وارد عمل شوند و حرکت جدی انجام دهند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اقتصاد را به دست مردم بدهید، گفت: ‌مردم قادر به انجام کارهای بسیاری هستند و تنها به دلیل دستور رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی با دولت، از انجام هرگونه اقدامی گذشت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت باید متوجه گذشت مردم باشد، تصریح کرد: مردم این توانمندی را دارند که مانند روزهای نخست انقلاب، با بدحجابی مقابله کنند ولی در حال حاضر فقط ملاحظه دولت را می‌کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مردم منتظر هستند تا نتایج مذاکرات را ببینند،‌ عنوان کرد: قصد ندارم در ارتباط با مذاکرات سخن بگویم ولی امیدوارم سر تیم مذاکره‌کننده و دولت کلاه نرود.

وی با تاکید بر اینکه باید قوانینی در مورد حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب شود، اظهار کرد: در این زمینه کار جدی صورت نگرفته و اینگونه تصور می‌شود که اراده جدی در این زمینه وجود ندارد.

آیت‌الله یزدی با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن مسائل امر به معروف و نهی از منکر گفت: امروز فضای جامعه به صورتی است که اگر کسی بخواهد نهی از منکر کند با او مقابله می‌شود.

وی با بیان اینکه باید حساسیت در ارتباط با حجاب بالا برود گفت: همانگونه که خانواده‌ها به پوشاک بچه‌های خود حساسیت دارند باید به همان میزان به مسئله حجاب نیز توجه کنند.

رئیس جامعه مدرسین با اشاره به تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: بعضی‌ها این اقدام ما را به سخره می‌گیرند ولی نباید این اتفاقات موجب شود ما از اهداف خود دست برداریم و باید نسبت به موضوع فرهنگ بسیار جدی عمل کرد تا بتوانیم این مسئله را برطرف کنیم.

منبع: فارس
نظرات بینندگان