arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۵۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴

ولایتی: راه نجات غزه مبارزه و مقاومت است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: قطعا خط مقاومتی که از ایران شروع شده است تا لبنان نیز ادامه یافته و با مبارزه قطعا شاهد پیروزی فلسطین خواهیم بود.

علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز با رئیس و اعضای جمعیت دوستی ایران و فلسطین دیدار داشت بر تلاش روزافزون برای پس گرفتن سرزمین‌های فلسطین که در واقع پیروزی اسلام محسوب می‌شود تاکیدکرد.

ولایتی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار خاطر نشان کرد: باید فعالیت‌های مناسبی توسط جمعیت دوستی فلسطین و ایران انجام شود تا نشان دهنده‌ی دامنه فعالیت‌های گسترده این مجموعه باشد. چرا که موضوع فلسطین و اهمیت آن از سوی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همواره مورد توجه و اهتمام ویژه‌ای قرار داشته است.

ولایتی ادامه داد: من در سفر اخیری که به لبنان برای شرکت در اجلاس علمای جهان اسلام برای فلسطین داشتم نیز این موضوع را مورد بررسی قرار داده و تشریح کردم. ضمن آنکه در دیدار با دبیرکل حزب‌الله و رئیس جمهور سوریه نیز در این زمینه و موضوع فلسطین بحث و تبادل نظر داشتیم. چرا که در مقطع کنونی صف آرایی حق و باطل را به وضوح در منطقه شاهد هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که همه ما در مسیر مقاومت حرکت می‌کنیم گفت: فلسطین مساله جهان اسلام است و اگر بتوانیم تلاش برای پس گرفتن سرزمین‌های فلسطینی را به ثمر برسانیم در حقیقت در راستای پیروزی اسلام گام برداشته‌ایم. زیرا فلسطین اولین قبله مسلمانان و سومین مکان مقدس پس از حرمین شریفین محسوب می‌شود و اساس حرکت در این راه مبارزه است و سازش و تصمیم تسلیم طلبی حاصلی در پی نخواهد داشت.

ولایتی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به قرارداد اسلو افزود: این قرارداد که آغاز مسیر سازش تلقی می‌شود سبب شد رژیم صهیونیستی قدم به قدم پیش آید و عاقبت عرفات در رام‌الله توقیف خانگی شد و بعد هم به احتمال زیاد به قتل رسید و امروز هم کسانی که با عربستان کنار آمدند و از حمله به یمن حمایت کردند در حقیقت دچار توهم هستند و تصور می‌کنند با این قبیل حمایت‌ها قادرند مواضع خود را تقویت کنند.

وی با اشاره به مجموعه دوستی که بین ایران و فلسطین تحت عنوان جمعیت دوستی فلسطین و ایران تشکیل شده است گفت: جای خالی چنین مجموعه‌ای احساس می‌شد و در حال حاضر ما با گروههای فلسطینی که مبارزه می‌کنند ارتباط داریم و لازم بود با گروههای مردمی مثل شما نیز این ارتباط برقرار شود و راه نجات فلسطین ایجاد همبستگی با دیگر کشورهای مسلمان و مبارزه برای آزادی فلسطین است.

ولایتی ادامه داد: اطمینان داریم خط مقاومت که از ایران آغاز شده تا یمن و عربستان و سوریه و لبنان ادامه دارد و ان شاء الله فلسطین به پیروزی خواهد رسید و راه نجات غزه سازش با مذاکره کنندگان نیست بلکه مبارزه و مقاومت است.

رئیس مرکز تحقیقات مجمع استراتژیک در پایان بابیان این که عقب نشینی اسراییل در غزه نتیجه مقاومت فلسطین بود تصریح کرد:‌ زمانی اسحاق رابین عنوان کرد، امیدوارم روزی از خواب بیدار شوم و شاهد آن باشم که غزه در زمین فرو رفته است و امروز غزه در جای خود باقی است و این رابین است که در زمین فرو رفته است.

در این دیدار رئیس و اعضای گروه فلسطینی گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات خود ارائه کردند و در پایان نیز عبدالکریم شرقی رئیس جمعیت دوستی فلسطین و ایران نماد مقاومت مردم فلسطین را به ولایتی اهدا کرد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان