arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۶۹۷۲
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۴

نجات مرد طلافروش از چنگ آدم‌ربایان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سه مرد که برای سرقت جواهراتِ مردی زرگر او را گروگان‌ گرفته بودند، دستگیر شدند. مرد طلافروش که ساکن شهرستان ازنا، واقع در استان لرستان، است ساعت ٢١، دو روز پیش وقتی قصد داشت وارد خانه‌اش شود، توسط سه مرد ناشناس ربوده شد. آدم‌ربایان بعد از اینکه گروگان را به مخفیگاه خود منتقل کردند، با خانواده این مرد تماس گرفتند و با اعلام خبر آدم‌ربایی گفتند فقط در صورتی این مرد را آزاد می‌کنند که تمام طلا و جواهرات موجود در مغازه‌اش را به آنها تحویل دهد. آدم‌ربایان همچنین تهدید کردند پلیس نباید از این واقعه مطلع شود.

خانواده مرد ربوده‌شده با وجود تهدیدات افراد ناشناس، موضوع را با کارآگاهان پلیس آگاهی در میان گذاشتند و به آنها گفتند برای اینکه ماجرا بدون هیچ مشکلی پایان یابد، حاضر هستند جواهرات را تحویل بدهند، اما مأموران از آنها خواستند چنین کاری انجام ندهند و اجازه دهند تحقیقات طبق روال معمول انجام شود. در مرحله اول مشخص شد از مغازه مرد ربوده‌شده، چهار سال پیش نیز سرقت شده بود، اما ارتباطی میان آن سرقت و اتفاق اخیر به‌دست نیامد. کارآگاهان در ادامه سعی کردند با روش‌های دیگر به سرنخ‌هایی از متهمان دست یابند.

ردیابی‌های تلفنی و دیگر روش‌های پلیسی، سرانجام بعد از چهار ساعت، منجر‌به دستیابیِ مأموران به نشانی مخفیگاه آدم‌ربایان شد. به‌این‌ترتیب، عملیاتی ویژه طرح‌ریزی شد و پلیس محل موردِ نظر را محاصره کرد. آدم‌ربایان که از حضور پلیس در نزدیکی مخفیگاه‌شان مطلع شده بودند، طعمه خود را رها کردند تا بتوانند فرصتی برای فرار به‌دست آورند. با وجود این، مأموران به عملیات خود ادامه دادند و دو نفر از متهمان را همان شب بازداشت کردند.

این افراد بعد از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کردند و گفتند: «ما از مدتی قبل این مرد را شناسایی کرده و برای ربودن او و سرقت اموالش نقشه کشیده بودیم، اما چندین‎بار وقتی خواستیم نقشه‌مان را عملی کنیم، پلیس به‌طور اتفاقی در محل حاضر شد و ناکام ماندیم. سرانجام شب حادثه از خلوتی خیابان محل سکونت این مرد استفاده کردیم و او را ربودیم».

متهمان ادامه دادند: «ما از استانی دیگر برای انجام این جرم به لرستان آمدیم و مقدمات کار را از پیش فراهم و مخفیگاهی برای خودمان تهیه کرده بودیم. تصور می‌کردیم خانواده این مرد از ترس جان او با ما همکاری خواهند کرد و بی‌هیچ مشکلی به هدف‌مان می‌رسیم، اما به‌یک‎باره غافلگیر شدیم؛ وقتی دیدیم مأموران در نزدیکی خانه ما هستند، تصمیم گرفتیم طعمه‌مان را آزاد کنیم.

تصور می‌کردیم پلیس با دیدن این فرد از تعقیب ما منصرف خواهد شد، اما این اتفاق رخ نداد و ما به دام افتادیم، ولی هم‌دست دیگرمان توانست فرار کند».مأموران به تلاش‌های خود برای بازداشت سومین عضو این باند ادامه دادند و او را نیز صبح روز بعد به دام انداختند. این متهم نیز در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف و اظهارات هم‌دستان خود را تأیید کرد. بنابر این گزارش، پرونده متهمان اکنون در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته است.

منبع: شرق
نظرات بینندگان