arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۰۱۳
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۴ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
قائم مقام وزیر تعاون:

هیچ نقشه‌ای از فقر در کشور وجود ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین همایش علمی کاربردی مدیران کل ستادی و استانی بهزیستی بر شناسایی فقرا و اجرای طرح غربالگری اجتماعی به عنوان یکی از اقدامات اساسی تاکید کرد و گفت: در نظام بهزیستی باید مدل اقتصادی خودکفا طراحی شود تا ثروت عظیم راکد به جامعه بازگردد.

به گزارش ایسنا، سید ابوالحسن فیروزآبادی در اولین همایش علمی کاربردی مدیران کل ستادی و استانی بهزیستی، با بیان اینکه این نهاد جزء معدود سازمان‌های وسیع در حوزه اجتماعی، فرهنگی و حمایتی است، گفت: با توجه به فرآیند هدفمندی یارانه‌ها مردم جامعه با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند و عدم تعادل در ظاهر و باطن جامعه وجود دارد که این شرایط مسئولیت‌ها را مضاعف کرده است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حرکت به سمت بهزیستی اجتماع‌محور و خانه‌محور و پیاده‌سازی فرهنگ خیر جمعی را از مأموریت‌های مهم بهزیستی برشمرد و گفت: اکنون به دنبال خیر جمعی هستیم؛ چنانکه اسلام نیز به آن تاکید ویژه کرده است و باید از این فرصت حداکثر بهره را ببریم.

وی با بیان اینکه تاکنون مدل اقتصادی در سازمان بهزیستی کشور مشاهده نشده است، اذعان کرد: در نظام بهزیستی باید مدل اقتصادی خودکفا طراحی شود تا ثروت عظیم راکد به جامعه بازگردد و گامی به سوی بهزیستی اجتماع‌محور برداریم.

فیروزآبادی بر شناسایی فقرا و طرح غربالگری اجتماعی به عنوان یکی از اقدامات اساسی تأکید کرد و افزود: باید درخصوص فقر، تعریف فقر و شناسایی سبک زندگی آحاد جامعه تفکر کرد؛ چراکه اکنون هیچ نقشه‌ای از فقر در کشور وجود ندارد؛ البته سال گذشته برای ارائه بسته امنیت غذایی 12 میلیون نفر شناسایی شدند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور باید معتقد باشد که تحول صورت گیرد، یادآور شد: امیدواریم با نگاه ویژه به بحث جهت‌گیری نخبگان و جوانان در سازمان شاهد تحولات و موفقیت‌های عظیم و گسترده‌ای باشیم.
نظرات بینندگان