arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۷ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۴

جلیلی: 70شبکه ماهواره‌ای علیه ایران فعالند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن با حربه اقتصادی به جنگ با ایران آمده و معتقدم حربه اقتصادی آخرین حربه دشمن است،‌ گفت: این حربه نیز با جهاد اقتصادی و ولایت‌پذیری در امر توجه به اقتصاد مقاومتی به خطا خواهد رفت.

سعید جلیلی صبح امروز در «گفتمان انقلاب اسلامی، فرصت‌ها و تهدیدها» با بیان اینکه مقوله امنیت دغدغه همه کشورهاست، اظهار کرد: از آنجا که مردم نسبت به رفع نگرانی و ترس خود حساس هستند، غرب به بهانه تأمین امنیت مردم خود به کشورهای دیگر حمله می‌کند در صورتی که هدف سلطه‌گری است.

وی با بیان اینکه به گفته کشورهای غربی امنیت ایران مثال‌زدنی است افزود: این در حالی است که منطقه خاورمیانه در آشوب و تنش قرار دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایجادکنندگان ناآرامی در منطقه باهدف قرار دادن ایران اسلامی وارد عرصه شده‌اند اما به یُمن ولایت‌پذیری ملت ایران ما امن‌ترین کشور منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه دشمن هر آنچه که در توان داشت برای مقابله با ایران اسلامی به کار برده است، تاکید کرد: این موضوع حرف من نیست بلکه خود غرب به آن اذعان دارد.

جلیلی با بیان اینکه ایجاد گروهک‌های تروریستی و مزدوران منطقه‌ای و فعالیت آنها در منطقه خاورمیانه یکی دیگر از ترفندهای نظام سلطه برای مقابله با ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که حتی با گسیل دادن نیروهای تکفیری نیز نتوانستند مانع از پیشرفت جمهوری اسلامی شوند به طوری که غرب برای حل مشکل خود در منطقه و غلبه بر آنها بدون کمک جمهوری اسلامی نمی‌تواند کاری پیش ببرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح این مطلب نمونه آن را گیر افتادن آمریکا در باتلاق عراق دانست و گفت: مدعیان ابرقدرتی جهان نتوانستند بدون کمک جمهوری اسلامی خود را از باتلاقی که خود ایجاد کرده بودند نجات دهند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با هر ترفندی به دنبال محدود کردن ایران اسلامی است خاطرنشان کرد: مسئله هسته‌ای بهانه‌ای برای فشار به جمهوری اسلامی است در صورتی که فعالیت‌های ما صلح‌آ‌میز بوده و دشمن به خوبی به این موضوع واقف است.

جلیلی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت می‌گیرد،‌ گفت: این سوال پیش می‌آید که چرا کشورهایی همچون هند و پاکستان با وجود برخورداری از سلاح هسته‌ای نه تحریم می‌شوند و نه قطعنامه‌ای علیه ‌آنها صادر می‌شود اما فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران محدود می‌شود.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی دلیل این اقدام نظام سلطه را بر هم زدن نظم جهانی خواند و گفت: ایران اسلامی به الگویی برای کشورهای دیگر در عرصه مقاومت پایداری تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه با وجود تحمیل انواع و اقسام تحریم‌ها، ایران نه تنها ماند و ایستادگی کرد بلکه اراده خود را به نظام غرب تحمیل کرده و دلیل این قدرت و اقتدار را تمسک به خدا و اندیشه والای اسلامی عنوان کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ایران به زعم خود غرب، تنها مقاومت کرد و پیشرفت‌های بسیاری نیز کسب کرد، خاطرنشان کرد: یکی از روسای دولت‌های اروپایی می‌گفت اگر فشاری که به جمهوری اسلامی آمده به ما تحمیل می‌شد ظرف 6 ماه سرنگون می‌شدیم.

جلیلی با بیان اینکه غرب می‌داند جمهوری اسلامی و الگوسازی آن در حال تکمیل است، گفت: قبل از انقلاب اسلامی، اسرائیل با حمله به فلسطین سرزمین‌های بیشتری را غصب می‌کرد اما بعد از پیروزی انقلاب و الگوگیری حزب‌الله لبنان و حماس از نظام جمهوری اسلامی، اسرائیل در تمام جنگ‌ها با شکست‌های سنگین مواجه شد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: اوضاع اسرائیل به جایی رسیده که چند ماه پیش در مقابله با حزب‌الله لبنان نه تنها تودهنی محکمی خورد بلکه نتوانست حتی یک‌ساعت هم یارای پاسخگویی و مقابله را داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمسک به گفتمان ولایت یکی دیگر از اهرم‌های موفقت ایران در عرصه بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: هر جا که به اندیشه اسلامی و ولایت‌پذیری لبیک گفته‌ایم با وجود مشکلات بسیار در آن عرصه موفق بوده‌ایم، اما هر جا لبیک کمتری گفته شده در آن عرصه با مشکلاتی مواجه شده‌‌ایم.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی اندیشه اسلام را تحویل‌آفرین خواند و گفت در این اندیشه نگرانی و ترس جایی ندارد چرا که با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) می‌توان در برابر همه سختی‌ها ایستادگی کرد.

جلیلی ترساندن را ابزار دشمن دانست و گفت: حال ملتی که با توکل به خدا از هیچ چیز نمی‌ترسد در برابر این ابزار دشمن نیز شکست ناپذیر خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به فعالیت 70 شبکه ماهواره‌ای علیه ایران آن‌را در راستای تهاجم فرهنگی دانست و گفت: قطعا دشمن دلش به حال اوقات فراغت جوانان ما نمی‌سوزد بلکه هدف زدن اندیشه دینی از طریق شبیخون فرهنگی است.

وی با اشاره به طرح گزینه نظامی از سوی دشمن، آن را فقط یک خدعه دانست و گفت: ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس توانمندی خود با توکل بر ایمان را نشان داده و دشمن می‌داند در صورت حمله به ایران تودهنی سختی را خواهد خورد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا به راحتی به افغانستان و عراق حمله می‌کند اما خوب می‌داند حمله به ایران تبعات سنگینی برای او خواهد داشت گفت: تمام تلاش دشمن این است که ملت را از اصل مبارزه منصرف کند به همین دلیل با ابزار تهاجم فرهنگی وارد این عرصه شده پس باید هشیار بود.

جلیلی دیگر ترفند دشمن را کمرنگ نشان دادن دستاوردهای ایران در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: این در حالی است که دشمن به خوبی می‌داند استقامت و مبارزه با تاکید بر اندیشه اسلام ناب که تجسم آن در ولایت فقیه است ایران را در برابر قدرت‌های جهانی به پیروزی رساند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما به آمریکا اعتماد نداریم خاطرنشان کرد: ماهیت ذاتی دشمن سلطه‌گری است و این امر در طول تاریخ ثابت شده است.

وی با گریزی به جنگ سرد بین آمریکا و شوروی سابق گفت: در نهایت جنگ سرد زمانی به پایان رسید که شوروی مجبور به کوتاه ‌آمدن از اندیشه مارکسیسم شد و کشور خود را به چندین کشور تجزیه کرد و سلاح‌های راهبردی خود را اوراق کرد.

جلیلی با بیان  اینکه در حال حاضر نیز آمریکا با گزینه تحریم با روسیه برخورد می‌کند تصریح کرد: از زمان جنگ جهانی دوم پایگاه‌های نظامی آمریکا درکشور ژاپن همچنان فعال است و بهانه آنها برای عدم خروج نظامی از این کشور این است که هنوز اعتمادسازی انجام نشده است.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه نوع مواجه آمریکا با ایران در طول حیات انقلاب اسلامی و مثال‌های زده شده در مورد این دو کشور نشان از آن دارد که آمریکا قابل اعتماد نبوده و نیست، گفت: بعد از پیروزی مصر و روی کار آمدن مرسی ما به معاون مرسی گوشزد کردیم که ارتباط با آمریکا برای آنها فایده‌ای ندارد اما آنها نپذیرفتند که چند ماه بعد مصر با مشکلات بسیاری مواجه شد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا با هر ترفندی مانع از پیشرفت ایران می‌شود، در خصوص تامین سوخت 20 درصد در کشور گفت: وقتی به غرب گفتیم که این میزان سوخت را نیاز داریم مدعی شد که این میزان سوخت را می‌توانید از کشور روسیه تامین کنید و دیگر شما نیازی به غنی‌سازی ندارید و ما  در پاسخ به آنها گفتیم طبق معاهده NPT غنی‌سازی جزو حقوق اعضای عضو آژانس است اما غرب در پاسخ گفت شما مثل کسی می‌مانید که ماشین ندارد و بنزین تولید می‌کند وقتی نیروگاه ندارید سوخت به چه کار شما می‌آید، که ما هم در پاسخ به ‌آنها گفتیم اگر ماشین گرانقیمت بخریم و بنزین نداشته باشیم چه فایده‌ای خواهد داشت.

جلیلی با بیان اینکه رآکتور تحقیقاتی تهران احتیاج به اورانیوم 20 درصد برای تولید رادیودارو داشت، گفت: آمریکا از دادن آن به ایران امتناع کرد تا از آن به عنوان اهرم فشاری علیه ما استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه ایران دارای بالاترین ذخایر گاز جهان و منابع غنی نفت و معدن است، گفت: دشمن با حربه اقتصادی به جنگ با ایران آمده و معتقدم حربه اقتصادی آخرین حربه دشمن است.

جلیلی خاطرنشان کرد: آخرین تیرهای ترکش دشمن با جهاد اقتصادی و ولایت‌پذیری در امر توجه به اقتصاد مقاومتی به خطا خواهد رفت.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در پایان گفت: باید در عرصه اقتصادی نیز در مقابل ترفندهای دشمن ایستاد و توجه به امر ولایت به ما در پیشبرد اهداف کمک شایانی خواهد کرد.
نظرات بینندگان